Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Telefon kayıtlarımı eşimin tespit edebilmesi

Konuyu Kilitleyin
Old 03-11-2013, 12:00   #1
Konuk Ayşıl

Varsayılan Telefon kayıtlarımı eşimin tespit edebilmesi

merhaba,
ben yaklasık 10 yıldır evliyim ve eşimle problemlerimiz var. kendisi anlayışsız ve kıskanç birisi. Benim kimseyle telefonla görüşmemi dahi istemiyor. Kullandığım hat eşimin üzerine. Artık boşanmayı düşünüyorum ama bunu söylediğim anda biliyorum ki hayatımda birisi var sanıp şüphelenecek ve araştırma yapacaktır. Ben kimseyi aramadım ama beni son 3 aya kadar bir sürü kız erkek eski arkadaşlarım hep aradılar.
1) Eşim kendi üzerine olan hattı arayanlara savcılık kanalıyla hangi bahaneyle ulaşabilir? Rahatsız ediliyorum derse savcılığın buradaki tutumu ne olur? Örneğin bu hattı sen mi kullanıyorsun diye sorar mı? Her başvurana savcılık olumlu yanıt veriyor mu ? Böyle bir bahaneyle ne kadar eski bir tarihe geri dönülebilir?
2) Diyelim ki başvurusu kabul edildi. Arayanlar listesi eline tutuşturulup gönderiliyor mu yoksa şikayet konusuna göre savcı mı bakıyor numaralara ? Hangi tarih hangi numara diye sorar mı eşime ?
Bunlar benim için önemli çünkü beni erkek arkadaşlarımın aradığını öğrenirse hem beni boşamaz hem de şiddete maruz kalırım. Tüm Türk Kadınları adına
teşekkür ederim. Saygılarımla.
Old 05-11-2013, 11:43   #2
üye7160

Sayın Konuk,

-Eşiniz kendi adına olan hattın görüşme bilgileri savcılığa gerek olmaksızın da ilgili operatörden talep edebilir ve hatta internet ortamından son 1 yılın fatura ve görüşme dökümünü de elde edebilir.
- Ancak eşiniz sadece sizin kimlerle görüştüğünüzü tespit edebilmek amacı ile savcılığa suç duyurusunda bulunursa ,talebinde hakaret,tehdit,santaj vs. gibi suçlamalar ile birlikte birde bunu yapanın numarasını da bildirmesi gerekir.Savcılık kapsamlı bir soruşturma yapacak ve eşinizin de gerekirse ifadesine başvuracaktır.Dolayısı ile Savcılarımız şikayetin hangi amaçla yapıldığını ve ortada suç olup olmadığını kolaylıkla anlayabilecektir.Zira suç uydurmak hukukumuzda "CİDDİ BİR SUÇTUR".
Ülkemizde gerçek suçlara emek harcayan savcıların bu gibi kişisel meselelere alet edilmesi takdir edersiniz ki kabul edilebilir değildir.Bu nedenle şikayet dilekçesinin kabulü her talebin yerine getirileceği anlamı taşımaz.Savcılık makamınca da kimsenin eline liste verilip git bul bunları denmez.
Old 10-11-2013, 12:15   #3
Konuk Ayşıl

Varsayılan teşekkür

Veriğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Tüm sorularım cevap buldu sayenizde. Artık rahatça boşanma isteğimi dile getirebilirim. Saygılar ve iyi çalışmalar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi