Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Anlaşmali Boşanma Kararini Sirf Eziyet Olsun Diye Eşim Temyize Yolladi Kanitsiz Iddalarina Ne Yapabilirim Yardim Edin Lütfen!

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-02-2014, 12:01   #1
Konuk

Mesaj Anlaşmali Boşanma Kararini Sirf Eziyet Olsun Diye Eşim Temyize Yolladi Kanitsiz Iddalarina Ne Yapabilirim Yardim Edin Lütfen!

8 yıllık evlıyım.eşimin aldatması çalışmaması vs sebeplerden ötürü boşanmak istedim.çabuk bıtmesı ıcınde anlaşmalı boşanma davası açtım.mahkeme 06-09-2013 tarıhınde goruldu.bırlıkte gerekcelı kararı aldık.tam bıttı derken eşim benım aileme bağlı olduğumu aslında bırbırımızı cok sevdıgımızı ailem ve benım tarafımdan ölüm tehtiti ve can güvenliği olmadığı bu nedenle mahkemeye gelerek boşanmak zorunda kaldığını su an pişman olduğunu.boşanmak istemedıgını yazan temyiz dilekçesi ile yargıtaya başvurmuş.bunları kanıtlayan bır delılde yok.zaten böyle bir olay asla ne ben ne ailm tarafından asla olmadı.temyiz sonucu muhtelemen ne olur yada benım karşıt bır dılekce yazmammı gerekiyor.karar bozulursa nasıl bır yol ızlemelıyım.lütfen yardımcı olun cok mağdur durumdayım
Old 06-02-2014, 15:55   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı, eşiniz duruşmada davayı özgür iradesi ile kabul etmiş ise kararı temyiz etmesinin bir önemi olmadığını düşünüyorum.

Eşinizin temyizine karşı sizde cevap hakkınızı kullanabilir ve kararın onanmasını isteyebilirsiniz.

Bir avukattan destek almak yararınızadır.
Old 06-02-2014, 19:46   #3
Konuk

cevabınız için teşekkür ederim.ilk etapta bır avukat tutmayaı duşundüm.eşim anlaşamlı boşanmaya razı olunca vazgeçtim.bu aşamadan sonra bır avukat bana yardımcı olabılırmı acaba.yani yarım ır davayı kabullenırmi?bırde benım onama için vereceğim dilekçe temyizin dahada uzamasına sebep olurmu?teşekkür ederim
Old 07-02-2014, 00:27   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı;

Temyize cevap süreniz geçmemiş ise elbette dilekçenizin bir avukat tarafından düzenlenmesi daha uygundur.

Cevap vermeniz önemli bir gecikmeye yol açmayacaktır.

KAHDEM'E Gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi