Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Kadın Avukat trafik kazası kurbanı

Yanıt
Old 26-12-2006, 14:45   #1
faruksa

Varsayılan Kadın Avukat trafik kazası kurbanı

GİRESUN AKP İl Yönetim Kurulu üyesi avukat, 31 yaşındaki Zübeyde İncekara, trafik kazasında öldü.

Avukat Zübeyde İncekara yönetimindeki 34 BF 9571 plakalı otomobil, Dereli İlçesi Çalça Köyü'nde Aksu Deresi'ne yuvarlandı. Belirlenemeyen nedenle meydana gelen kazada sürücü İncekara öldü. Tiyatro oyunculuğu da yapan İncekara, 18 Haziran 2006 tarihindeki AKP Giresun İl Kongresi'nde Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. İncekara, kısa süre önce de Giresun Eynesilliler Derneği'ni kurdu.
http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=189693
Old 26-12-2006, 17:27   #2
Av.Nebi

Yakınların Başsağlığı Diliyorum...
Old 26-12-2006, 20:45   #3
A.Turan

Merhuma Allah' tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum
Old 26-12-2006, 22:34   #4
cengiz öz

Yakınlarına ve Meslektaşlarına Başsağlığı Diliyorum
Old 27-12-2006, 11:14   #5
gunergok

şok oldum.
erzincan hukuk fakültesinde öğrencim idi.
öğrencimiz olan eşi de 98 yılında kalp krizinden vefat etmişti allah rahmet eylesin...
Old 27-12-2006, 11:45   #6
Av.Ufuk

Allah rahmet eylesin.Her şeyden önce çok değerli bir insandı.
Old 27-12-2006, 12:40   #7
Milano

Her ölüm erken ölümdür.

Merhumeye Allah'tan rahmet,yakınlarına başsağlığı dilerim.
Old 27-12-2006, 13:55   #8
av.selcukacar

merhumeye cenab_ı hak'tan rahmet geride bıraktıklarına da selamet diliyorum
Old 27-12-2006, 17:45   #9
Av.Elvan Akkaya

Avukat İncekara, trafik kazasında yaşamını yitirdi
Kaza Dereli İlçesi Çalça Köyü'nde dün akşam saatlerinde meydana geldi.
Avukat Zübeyde İncekara (31) idaresindeki 34 BF 9571 plakalı otomobil, henüz belirlenemeyen bir nedenle yoldan çıkarak Aksu Deresi'ne devrildi. Kazada sürücü İncekara olay yerinde hayatını kaybederken, kazayla ilgili soruşturma sürüyor.
Kimsenin haberdar olamaması nedeniyle otomobili dere içerisinde sabah saatlerinde bulunan genç avukatın cesedi, Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Zübeyde İncekara'nın talihsiz kazada yaşamını yitirmesi sevenlerini yasa boğdu.

Zübeyde İncekara, aynı zaman da Giresun Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanlığını yürütüyordu.
Giresun Barosu avukatlarından Bilal Demir de 1994 yılında yine Dereli yolunda geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

ÖZGEÇMİŞİ
Avukat Zübeyde İncekara 1975 yılında Almanya'da doğdu. Eynesil İlçesi nüfusuna kayıtlı olan İncekara, 1997'de Atatürk Ünivetsitesi Erzincan Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.Avukatlık stajını Giresun ve Kütahya Barolarında yapan Zübeyde İncekara, 1999 yılında Giresun Barosu'na kayıt olarak avukatlığa başlamıştı. Bekar olan ve tiyatro oyunculuğu da yapan Zübeyde İncekara, bir süre önce Eynesilliler Derneği'ni kurmuştu.
Bu yazı defa okunmuştur.
Old 27-12-2006, 17:47   #10
Av.Elvan Akkaya

hem meslektaşımız hem arkadaşımız olan Giresun Barosu Avukatlarından Zübeyde'nin ölümü hepimizde şok etkisi yarattı.
hayat dolu bir insandı ve ölüm onu erken buldu.
hayatı boyunca bütün mutlulukları yarım kalan arkadaşımız umarız bu ikinci hayatında sonsuz mutluluğa ve çok sevdiği eşine kavuşabilir...
Old 27-12-2006, 21:18   #11
Av. Hatice Demiral

Allah'tan rahmet,yakınlarına sabırlar diliyorum...
Old 28-12-2006, 14:55   #12
av.sally

Haberi okuduğumda inanamadım isim yabancı değildi oysa bir tahminde bulundum o olmasın dedim kendi kendime ama resmi görünce acı düştü içimeOnunla Ankara'daki Tübakkom toplantısında tanışmıştım.İnanın o toplantıdan aklımda kalan onun o sempatik tavrıydı ve bir sonraki toplantıda buluşmak için sözleşmiştik.Ama bir yıl oldu işte kader bir daha görüşmemizi engelledi!Ruhun Şad olsun Allahtan rahmet diliyorum kalanlarınaysa sabır...
Old 28-12-2006, 15:19   #13
Av.Mehmet SAVRUN

allahtan rahmet ,yakınlarına sabırdiliyorum.birkez daha hepimizin başı sağolsun
Old 28-12-2006, 16:27   #14
Meryem DUYUL ERDOĞAN

Ne acı hayatının baharında aramızdan ayrılmış olması.Üstelik elim bir trafik kazası sonucu.Kimbilir hayata dair ne hayallari ne umutları vardı.Çok üzüldüm.Tüm meslektaşlarımıza ve ailesine başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin.

Av.Meryem DUYUL ERDOĞAN
Adana Barosu
Old 28-12-2006, 21:41   #15
Av.Ergün Vardar

Varsayılan Acı

Taziyelerimi sunuyorum.Ölüm kaçınılmaz son ama, genç yaşta ölüm çok daha fazla yıkıyor insanı.Trafik canavarı yine yapmış yapacağını.....
Old 29-12-2006, 21:57   #16
gokpasa

Yakından tanıdığım ve değer verdiğim bir arkadışımdı.hala aramızdan ayrıldığına inanamıyorum. kendisine Allah tan rahmet, yakınlarına sabır dileklerimle
Old 30-12-2006, 03:02   #17
oguzhand0

Allah rahmet eylesin.
Yakınlarının ve sevenlerine Allah sabır versin.
Başları sağolsun..
Old 11-01-2007, 12:57   #18
avmhy

ilkokul ,Ortaokul, lise arkadaşım ve meslektaşım dı
Başarılı ama şansızdı
sevenlerine sabırlar diliyorum
Old 11-01-2007, 14:15   #19
ibreti

Varsayılan Kusursuz yollarımız...

Olayın ve sonuçlarının üzücülüğü apaçık ortada kuşkusuz.
Lakin aklıma takılan başka sorular var. Dün akşam yaşadığım bir olay bu soruları daha da önemli hale getirdi.

-

Bir bankanın şube müdürünü ve başkaca bir çok kişiyi "istihbaratta görevli bir polisi darp ettikleri" iddiası ile arıyorlarmış.
Çağrı üzerine olay yerine gittim. Arabamı park etmeye çalışır iken -aslında hiç bir kusurlu davranışım olmadığı halde- çevredeki diğer sürücülerin akıl almaz olumsuz tepkileri ile karşılaştım. Çünkü o yerde trafik akışını sağlayan yollar genel teknik kurallara aykırı yapılmasının yanında, sürücü reflekslerine de ugyun değildi ve kusursuz davranmama rağmen diğer sürücüler bu durumdan olumsuz etkileniyordu.

Darp olayına neden olan hadiseyi araştırdığımda da, aynı yerde kendisine olumsuz tepki gösteren diğer sürücülere karşı benim kadar soğuk kanlı davranamayan istihbarat görevlisi polis memurunun diğerleri ile aynı tarzda karşılık vermesi üzerine meydana gelen bir darp olayı olduğunu öğrendim.

Meslek hayatım boyunca önüme yüzlerce TRAFİK KAZASI TESPİT TUTANAĞI geldi. Hiç birinde YOL KUSURU diye bir unsura rastlayamadım. Hemen her tutanakta kusur sürücüler yönünden değerlendiriliyor, lakin YOL KUSURU sürekli gözardı ediliyordu.

Yol kusununun da kazaya etkili olduğunu tespit ettirmek üzere defalarca itirazda bulundum. Bu işlerde bilirkişilik yapabilecek teknik eleman arayışım sayesinde "karayolu ve trafik mühendisi" ünvanı ile anılan bir mühendislik olduğunu öğrendim. Lakin bu ünvanı taşıyan mühendisler sadece Karayolları Müdürlükleri bünyesinde istihdam edilen mühendisler ya da bu kurumdan emekli olanlar.

Başka yerlerde "karayolu ve trafik mühendislerine" tesadüf edemeyince, başka kimler bilirkişilik edebilir diye arayışa girdiğimde, karşıma inşaat mühendisleri çıktı. Fakat inşaat mühendisleri de yollar gibi enine ve uzunlamasına giden inşaatlardan çok, binalar gibi dikine giden inşaatlarla ilgileniyor.
-

Hemen her gün kullandığımız şehiriçi ve şehirler arası yollarımızın, tünellerimizin, kavşak düzenlemelerinin, ışıklandırma sistemlerinin içler acısı hali ortada iken; bu hizmetlerin kötü sunumundan doğan zararlardan idarenin sorumluluğu apaçık ortada iken, trafik kazası tespit tutanaklarında YOL KUSURU diye bir unsur neden hiç bir şekilde yer almaz?
Old 30-03-2007, 10:45   #20
Av.ilker ince

Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum
Old 30-03-2007, 13:49   #21
Av.Abdülkadir ÖZ

Yakınlarına ve tüm meslektaşlarımıza başsağlığı dilemekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Allah rahmet eylesin.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi