Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Veznede Harç Bedeli Eksik Görünüyor... Nasil Iade Alabilirim?!

Yanıt
Old 20-07-2015, 08:11   #1
kaiser_maverick

Varsayılan Veznede Harç Bedeli Eksik Görünüyor... Nasil Iade Alabilirim?!

Herkese merhaba.
Sözleşmeli vekilliğini yaptığım kurumun acele kamulaştırma davaları için bulunduğum ildeki tevzi bürosundan değişik iş ile kayıt açıp işlemleri başlattık. Ancak ilgili mahkeme hakimleri esas üzerinden açılması gerekiyor şeklinde beyanları üzerine, tarafımın bilgisi dışında değişik iş dosyaları kapatılıp esas üzerinden başka bir mahkeme ve dosya numarası üzerinden açılış yapılmış.
Ancak ilk dosya açılışı sırasında iki dosyaya yatırdığım toplam 1800.-TL ortada yok ve ben bunları işin aciliyeti nedeniyle yeniden yatırmak zorunda kaldım. Veznedeki memur; para eksik diyor. Bilgi işlem bakanlığa yazı yazmış kasada para yok diyor ancak ben yatırdığıma eminim ve zaten ELİMDE YATIRDIĞIMA İLİŞKİN TEVZİ FORMU VE DİĞER EVRAKLAR MEVCUT. Sizce bu aşamadan sonra ne yapmalıyım.? Aksi halde parayı kendi cebimden ödemek zorunda kalacağım... Şimdiden teşekkürler....
Old 20-07-2015, 09:48   #2
Okeanos

Vezneden mi yoksa mahkeme kaleminden mi kayboldu harç onu anlayamadım ?
Old 20-07-2015, 09:51   #3
kaiser_maverick

Mahkeme kalemi paranın reddiyatını yapmadan sistem üzerinden kapanışını yaptığı için para yok görünüyor yeni açılan davalarda. Vezne de sorumluluğu kaleme atıyor..
Old 20-07-2015, 14:40   #4
Av. Taner BAŞ

Mahkeme dosyasına kapanmış olsa da talep gönderebiliyorsunuz diye biliyorum UYAP üzerinden bir talep açarak iade talep edebilirsiniz.
Old 20-07-2015, 14:45   #5
kaiser_maverick

Taner bey.. sistem üzerinde açık bir dosya olmadığı için herhangi bir talepte de bulunamıyorum.Dosya içerisindeki para bulut oldu sanki. Bu noktadan sonra başvuru anlamında nereye dilekçe yazabilirim diye düşünüyorum.Son çare ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunacağım..
Old 24-07-2015, 16:45   #6
kaiser_maverick

Başsavcı ile görüştüm. Elimdeki evraklarla birlikte suç duyurusunda bulunmamı söyledi. Önümüzdeki hafta işleme koyacağım.Bakalım sonuç ne olacak?!
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi