Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Esimin İlişki Kurduğu Kadının Tacizi ve Boşanma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-01-2015, 22:41   #1
Konuk

Varsayılan Esimin İlişki Kurduğu Kadının Tacizi ve Boşanma

Merhaba.esimle 26 yillik evliyiz. Esim beni yaklaşık 5 senedir aldatiyormuş.ben bunu 2 sene once kadinin beni aramasiyla ogrendim.cocuklarim bunu daha onceden ögrenip babalariyla defalarca konusup bana yansitmadan cozmeye calismislar fakat esim devam etmis. Bu kadin surekli beni kizimi oglumu damadimi babami kardeslerimi arayip iliskilerini edepsiz dille dile getirdi. Kızımın namusuna kadar dil uzattı. Eşim de ilişkisi olduğunu inkar etmedi. Evi terk etti sonra eve döndü tabi eve dönünce kadin tarafindan taciz iyice artti. Telefon numaralarimizi degistirdik falan bu kez babama kardeslerime yani telefon numarasi değişmeyen kisilere ulasip Esimden cocugu oldugunu bizim hayatımızı daha da beter edeceğini söylemiş. Hatta yakin bir tarihte eve kargoyla fotograflarıni gonderdi esim kendi ve cocugu. Eşim surekli kötu davraniyor cocuklarimlada ilgilenmiyor.ve kadin hala bizimle uğraşiyor.

Kizimla kadina dava acmak istiyorum. Eger eşim sartlarimi kabul ederse onlada bosanmak istiyorum.Ne yapmaliyim.
Old 05-01-2015, 20:23   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Kişinin mütecaviz davranışları nedeniyle hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz. İddialarınızı ispatlamanız gerekecektir. Tanık bildirmeniz doğru olacaktır.

TCK 123. Madde

Kişilerin huzur ve sükununu bozma
(1) Sırf huzur ve sükûnunu bozmak maksadıyla bir kimseye ısrarla; telefon edilmesi, gürültü yapılması ya da aynı maksatla hukuka aykırı başka bir davranışta bulunulması halinde, mağdurun şikayeti üzerine faile üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.

Kişinin hakaret ve tehdidi de varsa bunları da belirtip hakkında gerekli soruşturmanın yapılmasını ve cezalandırılmasını talep edebilirsiniz.

Cumhuryet başsavcılığına yapacağınız suç duyurusunda AYRICA 6284 Sayılı yasa gereği, sanık hakkında size ve çocuklarınıza yaklaşmama, iletişim araçları ile rahatsız etmeme ve şiddet içeren eylemlerine son vermesi yönünde TEDBİR kararları alınmasını da isteyebilirsiniz. Israrlı takip sonucu Şiddet mağduru olduğunuz açık.

Sonucuna göre manevi tazminat davası açmak düşünülebilir.

Bir avukatla birlikte detayları görüşüp yol almanız yararınızadır.

Saygılar
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi