Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yabancıyım iki çocuğum var, boşanmak istiyorum. Hakklarım var mı?

Konuyu Kilitleyin
Old 19-05-2013, 14:39   #1
Konuk

Varsayılan Yabancıyım iki çocuğum var, boşanmak istiyorum. Hakklarım var mı?

Merhaba. Ben TC vatandasile evliyim. iki çocuklarımız var.
son 4-5 sebedır eşimin taraftan ciddi bir psiholojik şiddet yasıyorum. Cocuklar yanında bana cık bagırıyor. kufur edıyor. Benim Turkiyede hic akrabam yok. sikayet ettigim biri yok. En büyük korkum - bosanma davası baslayacak ve mahkeme cocuklarımızı bana bırakmaz. Ben calısmıyorum. ailemden para destek yok. Nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım ?Police mi gitmeliyim once? Bosanma davasi acarsam - benim hakkalrim nedir? tesekkur ederim
Old 21-05-2013, 14:01   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

1-Yaşadığınız ve muhtemel şiddet sebebi ile karakola,savcıya veya doğrudan aile mahkemesine başvurarak bu eylemlerin yasaklanmasını isteyebilirsiniz.

Önleme/Koruma kararına eşiniz uymaz ise ilk defasında üç günden 10 güne kadar zorlama hapsi kararı verilecektir.

2-Boşanma davası açıldığında hakim dava süresince gerekli önlemleri almak durumundadır.

Bu kapsamda;

1-Müşterek konut ve eşyalardan kimin yararlanacağı,
2-Dava süresince tarafların diğerine yapacağı mali katkıyı
3-Dava süresince çocukların kimin yanında kalacağı konularında tedbir kararları verir.Velayet konusunda karar çocukların görüşü ve uzman raporu dikkate alınarak düzenlenecektir.

Paranız yoksa karşı taraftan kendiniz ve çocuklar için nafaka talep edebilirsiniz.

Davanın bir avukat tarafından takibi için baro adli yardım servisine başvurabilir ve tarafınıza bir avukat atanmasını isteyebilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02591300 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.