Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Devre Tatil Borcu,boşanma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-10-2008, 23:04   #1
Konuk

Varsayılan Devre Tatil Borcu,boşanma

iyi günler ben eşimle 8 ay önce boşandım. boşanma nedenimiz eşimin sorumsuz bir hayat sürmesi idi. ancak benim merak ettiğim konu 2 yıl önce biz bir devre tatil almıştık (sözleşmeyi eşim imzaladı borçlu olarak ama banada imza ettirdiler sözleşme eşim adına idi) daha sonra bu sözleşmeyi iptal ettirmek istedik ama olumlu bir yanıt alamadık. 2-3 ay sonrada ayrıldık ve boşanma davamız oldu. şimdi öğrenmek istediğim bu borçtan dolayı benim sorumluluğum nedir. ne yapmam gerekir. acele cevap verirseniz teşekkür ederim. ben şahsım olarak devre tatilden yada taahhüt edilen hiç bir olanaktan faydalanmadım ve şu anda da böyle bir borç ödeyecek durumda değilim. sözleşme yada diğer hiç bir döküman ben de yok.
Old 29-10-2008, 00:24   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk,

Sözleşme ya da bono imzalamış olabilirsiniz. İmzanız sizi borç taahhüdü altına sokabilecektir.

Neye imza attığınızı siz de tam olarak bilemiyorsunuz, anladığımız kadarı ile.

Ama elinize attığınız imza ile ilgili bir icra takibi gelir ise, öncelikle MUTLAKA bir avukata danışmalısınız.

Yapılan takibe, haklı nedenleriniz var ise itiraz edilebilir.Ve bunu ancak bir avukat değerlendirebilir.

Maddi durumunuz elverişli değil ise bulunduğunuz yer Baro'sundan tarafınıza avukat tayin edilmesini de talep edebilirsiniz.

Saygılarımızla.
Old 29-10-2008, 16:27   #3
Konuk

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. senetleri eşim imzaladı kitap şeklinde bir sözleşme vardı ona da her ikimizinde imzasını aldılar senetlerde benim imzam yoktu. sanırım eşimde ayrıldıktan sonra hiç ödeme yapmamıştır. şu an her ikimizde evli iken oturduğumuz adreste değiliz ben ağbimin evinde onlarla birlikte yaşıyorum böyle bir borç için ağbimin evine icra takibi yapılabilirmi. yapılırsa nasıl itirazda bulunuruz ben asgari ücretle çalışıyorum maaşıma haciz konulabilirmi bilgi verirseniz teşekkür ederim.
Old 29-10-2008, 17:50   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Konuk;

Bir icra takibinin muhatabı olur iseniz; mutlaka bir avukata gidiniz.Haklı itiraz sebeplerinin olup olmadığını değerlendirecektir.

Size ait olmayan menkul ve gayrımenkul mallar haciz edilemez.Aksi halde dava açma hakkı bulunmaktadır.

Eğer icra takibine itiraz edilmez ise ya da yapılan itiraz reddedilirse ve bu kesinleşirse, maaşınızın haczi mümkündür.

Ama öncelikle MUTLAKA bir ödeme emri tebliğ alır almaz AVUKATA danışınız, gerekli hukuksal işlemler ve sorularınız karşısında sizi doğru yönlendirecektir.

Saygılarımızla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi