Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Ey Marmara Hukuk Gençliği.uyanmanin Zamani Geldİ...

Yanıt
Old 29-08-2006, 18:17   #1
iustinianus

Varsayılan Ey Marmara Hukuk Gençliği.uyanmanin Zamani Geldİ...

arkadaşlar acaba marmara hukuk öğrencileri olaraksitede kaç kişiyiz.sitemizde tanıdığım sadece iki m.h.öğrencisi var.mesela ben 3.sınıfa(çift) geçtim.sizlerle tanışmak isterim.
Old 31-08-2006, 11:21   #3
iustinianus

Varsayılan Marmarali HukukÇular

neden olmasın.mezun olmuş ve olacak her marmaralı hukukçu bizdendir.
Old 31-08-2006, 14:26   #4
aklakara

Varsayılan bi de ben varım

sana kolay gelsin başarılar yeni senen de
ben de marmara hukuk 5. sınıf öğrencisi olma yolunda ilerliyorum.
sen sen ol çok çalış çekirge
Old 31-08-2006, 14:36   #5
ahmetsacit

Ben de 2.(tek) sınıfa geçtim,
Tüm marmaralı hukukçulara başarılar dilerim..
Old 31-08-2006, 14:55   #6
Av.Ayşe

Alıntı:
Yazan ıustınıanus
neden olmasın.mezun olmuş ve olacak her marmaralı hukukçu bizdendir.

madem mezunlar da dahil.ben de varım.
Old 31-08-2006, 16:47   #7
suzan

Bir dakika ben de Marmara hukuk mezunuyum
Okulu bitirmiş bitirmemiş; herkese selem olsun
Ne kadar zor olsa da bitiyor işte.Herkese başarılar...
Old 31-08-2006, 16:51   #8
özge_law

selam arkadaşlar ben de marmara hukuk 3e geçtim(çift) baya kalabalığz sanırım
Old 01-09-2006, 19:16   #9
iustinianus

Varsayılan marmara hukuk

size de başarılar akla karayı seçen arkadaşım.tabi diğer marmaranın bağrından kopmuş ve kopamamış arkadaşlara da yani marmara hukuk milletine...ve tabi ki sınıf arkadaşıma da...
Old 02-09-2006, 16:38   #10
obaykan

arkadaşlar aslında ben burdayım bende burdayım demek yerine bir mail grubu kursak nasıl olur?geçenlerde bir ilanda istanbul üniversitesinin tarıhını hatırlayamadıgım mezunlarının buluşma günü vardı.ben marmarada böyle bir şeye rastlamadım.Madem aynı koridorların,aynı anfilerin havasını teneffüs ettik bir mail grubu aracılığıyla çeşitli sosyal aktiviteler düzenleyebiliriz.tabi ne kadar başarılı oluruz o da bize kalmış
Old 02-09-2006, 17:02   #11
ahmetsacit

Böyle bir şey yaparsanız mükemmel olur...
Old 02-09-2006, 19:36   #12
Av.Ayşe

Alıntı:
Yazan obaykan
arkadaşlar aslında ben burdayım bende burdayım demek yerine bir mail grubu kursak nasıl olur?geçenlerde bir ilanda istanbul üniversitesinin tarıhını hatırlayamadıgım mezunlarının buluşma günü vardı.ben marmarada böyle bir şeye rastlamadım.Madem aynı koridorların,aynı anfilerin havasını teneffüs ettik bir mail grubu aracılığıyla çeşitli sosyal aktiviteler düzenleyebiliriz.tabi ne kadar başarılı oluruz o da bize kalmış

Sayın meslektaşım ne tür çalışmalar yapabiliriz?Mail grubu kurmanın bize nasıl bir getirisi olur?Biraz daha açıklayıcı olursanız dediğiniz çalışmayı yapmak için gereken yardımı yaparım.Saygılarımla.
Old 03-09-2006, 10:18   #13
genç osman

Varsayılan ...

Mevcut, müstakbel mezunlarla namezunlara selam ... O okulu bitireceğim ümidini nerdeyse yitirmiştim... Bitirince de nedense acayip özlemeye başladım... Abarttığımı sanmayın hak(i)katen öyle oluyor... Hele orta bahçe fasıllarını, koridor ve kantin geyiklerini ... Haa... ne kadar denediysem de, icraya dair doktrin codeximizi kabartan, sayın Gaul'ün spesifik fikirlerini unutmuşken, nedense ismini bir türlü unutamadım...(Galiba iki yıl boyunca icradan geçemediğim ve tek derste geçtiğim için olmalı...)

İstikbalde mezun olacak arkadaşlara kolaylıklar ve başarılar dilerken, mezun olanlara da en azından hatırlayabildiğimiz spesifik doktrinler çerçevesinde delege ferandaca takılabilmelerini diliyorum...(Umarım emeklerimiz boşa gitmez ve de gitmiyordur...)

Old 03-09-2006, 22:33   #14
obaykan

sayın ayse arslan güzel soru ne yapabiliriz ki bu mail grubunu kurarakbiraz beyin jimnastiği yapacak olursak şuan öğrenci olan arkadaşlar ders notu talebinde bulunabilirler,sınav zamanlarında herkes bir panik halinde olur mesela mezunlara yada bir üst dönemlerine nerden sorular çıkabilir,şu hoca şuraya önem veriyor gibi bilgi alışverişi yapılabilir,mezunlar şuan öğrenci olanlardan okulla ilgili bilgi alıp nostalji yaratabilir,fakültemizde bir dernek eksikliği vardı belki ütopik olucak ama dernekleşmeye gidilebilir ilerde geziler düzenlenebilir,belki geneleksel pilav günleri olabilir.yani hayal gücünüz neye yeterseilerde oluşabilecek dernek tüzüğü hakkında bilgi alışverişi sağlanabilir,öğrenciler okulda yapılan seminerleri burdan duyurabilirler...bu böyle giderhayal kurmak güzel değil mi
Old 03-09-2006, 23:05   #15
Av.Ayşe

Alıntı:
şuan öğrenci olan arkadaşlar ders notu talebinde bulunabilirler,sınav zamanlarında herkes bir panik halinde olur mesela mezunlara yada bir üst dönemlerine nerden sorular çıkabilir,şu hoca şuraya önem veriyor gibi bilgi alışverişi yapılabilir,mezunlar şuan öğrenci olanlardan okulla ilgili bilgi alıp nostalji yaratabilir

Sayın obaykan Selimiye'den almş olduğu ders notlarını mezun olduğunu öğrendiği gün bir daha hayatımın sonuna kadar görmek istemiyorum diyerek atan biri olarak öğrenci arkadaşlarımıza bu konuda yardımım dokunması imkansız

Alıntı:

fakültemizde bir dernek eksikliği vardı belki ütopik olucak ama dernekleşmeye gidilebilir ilerde geziler düzenlenebilir,belki geneleksel pilav günleri olabilir.yani hayal gücünüz neye yeterseilerde oluşabilecek dernek tüzüğü hakkında bilgi alışverişi sağlanabilir,öğrenciler okulda yapılan seminerleri burdan duyurabilirler...bu böyle giderhayal kurmak güzel değil mi

Hayal kurmak elbette güzel.Siz İstanbulda olanlar bunu başarabilirsiniz.Ama Marmara Üniversitesi'nden mezun olmuş kaç kişi dernek kurma fikrine sıcak bakar bilmiyorum.Saygılarımla.
Old 04-09-2006, 10:48   #16
özge_law

sayın obaykan bu fikriniz gerçekten çok ii.çünkü sınav zamanları öyle bi telaş oluyor ki(bilirsiniz ki)hadi sınavlar için arşivi taradık diyelim ama herhangi bir fikrimizin olmadığı hocalar konusunda bizimle bilgilerinizi paylaşırsınız sanırım(bütün mezunlar)özellikle kamil yıldırımtabii bu arada biz de size okul hakkında elimizden geldipğince yapılanlar konusunda bilgi verebiliriz.belki şimdilik bi pilav günü ya da geziler fln gerçekçi olmayabilir ama xamanla olnalr da olabilir.iyi günler
Old 04-09-2006, 15:43   #17
Av.Ayşe

Mutlu

Alıntı:
Yazan özge_in_law
sınav zamanları öyle bi telaş oluyor ki(bilirsiniz ki)hadi sınavlar için arşivi taradık diyelim ama herhangi bir fikrimizin olmadığı hocalar konusunda bizimle bilgilerinizi paylaşırsınız sanırım(bütün mezunlar)özellikle kamil yıldırım

Özge bu konuları her zaman danışabilirsin.Kamil Yıldırımdan geçmenin tek koşulu var o da Alman Hukukunu çok iyi bilmen.Türk Hukukunu bilmesen bile olur Kendisi her yıl okula yurtdışından davet ettiği hocalarla konferans verir ve konferasta anlatılan şeyleri sınav sorumluluğuna dahil eder.Çok değerli Usul hocasıdır.Kendisini bu yıl tanıma fırsatınız olacak zaten.Şimdiden başarılar dilerim.Ayrıca çift olduğunu belirtmişsin.Ticaret Hukuku dersinden tüyo almak istersen her zaman danışabilirsin.Dersler başlasın ne demek istediğimi anlayacaksın.Saygılarımla.
Old 04-09-2006, 16:27   #18
iustinianus

arkadaşlar, çıkarcı yaklaşımlar bir yana(ders notu temini gibi) bir hukukçunun diğer hukukçularla tanışmasının , birlikten kuvvet doğar gerçeği gereği bize çok faydası olacağını düşünüyorum.herhalde bununla birlikte tanışmışlık, birtakım etkinliklere de aracı olur.zira hukukçu insan ilişkileri güçlü olan insandır.ben en azından şimdilik bir mail grubu kurmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyorum.bakarsınız olayı abartıp bir dernek veya klüp bile kurabiliriz.sevgiler,saygılar...
Old 04-09-2006, 16:47   #19
özge_law

teşekkürler sayın ayşe arslan.sanırım özellikle zorlanacağım dersler bunlar olacak.ticaretten tüyolar sizden o zmnkonferanslarda da en önde yer alıcam her zmn bu dersten baya bi çeken var duyduğum kadarıyla.teşekkür ederim..kolay gelsin size..ıus un dediği gibi bu girişimlerde bulunabilrsek hepimiz için faydalı çalışmalar olacak sanırım
Old 04-09-2006, 19:11   #20
umay

ben de 4 e geçtim üçüncü sınıf üzerimden silindir gibi geçti
Old 04-09-2006, 19:31   #21
obaykan

arkadaşlar lafta kalmasın istedim ben bir mail grubu açtım adres şudur :

Grup adı: marmarali_hukukcular
Grup ana sayfa: http://groups.yahoo.com/group/marmarali_hukukcular
Grup email addresi: marmarali_hukukcular@yahoogroups.com

Post message:marmarali_hukukcular@yahoogroups.com
Subscribe:marmarali_hukukcular-subscribe@yahoogroups.com
Unsubscribe:marmarali_hukukcular-unsubscribe@yahoogroups.com
List owner:marmarali_hukukcular-owner@yahoogroups.com

Bakalım neler olacakkurması benden onu ayakta tutması sizden
Old 04-09-2006, 22:17   #22
obaykan

arkadaşlar aranızda 2.anfinin önündeki kaloriferlerde oturmayan var mı?yokkmuu ah o ikinci anfi nedense en meşhuru oydubuluşmalar hep orda olurdu dersler hep orda çalışılırdı,o kalorifer üstüne çay konulup derin derin sohbetler edilirdi.2. anfimi bana geri verin)
Old 05-09-2006, 15:55   #23
avsb

Olumlu bende varım

bu okula ilk geldiğim de hiç bir sıcaklık hissedemedim.bu 1 ve 2.ci sınıflarda da devam etti ve haliyle okula da gitmedim.3.sınıfta arkadaşlarım oldu okula ısınmaya başladım ve şimdi okuluma her gittiğim de (geç te olsa)işte benim okulum diyorum.
Old 06-09-2006, 10:37   #24
Av.Ayşe

Alıntı:
Yazan malak29
ben de 4 e geçtim üçüncü sınıf üzerimden silindir gibi geçti

Emin ol 3.sınıf hepimizde aynı etkiyi yarattıAma bitiyor okul eninde sonunda.Sonradan aklına bile gelmez.Saygılarımla.
Old 06-09-2006, 13:37   #25
obaykan

e grubu açtık gelen giden olmamışahmetsacit arkadaşımızdan başka kimse yok.kendimi timurun fillerini şikayet etmeye giden nasreddin hoca gibi hissettim
Old 12-09-2006, 22:17   #26
terazi87

merhaba herkese bende marmara hukukta okuyorum 2. sınıfa geçtim bu sene anayasadan kaldım bütlerde geçtim geçtim ama umudum war!!!3. sınıf şimdiden çok korkunç geliyorr gözümee herkess ne kadar kötü anlatıyor yaa nese en azından bu sene tek ders bırakarak geçmeyi başardım hepinize sevgiler
Old 12-09-2006, 22:37   #27
özge_law

terazi87 tabiiki umudun olsun.anayasa bu ve tabiiki kaboğludaha şimdiden 3. sınıf korkunç gelmesin zaten bize yeterince korkunç geliyor bari sen yapma.ikinci sınıfın tadını çıkar diyebilirim ancak. tabi asılman gereken dersleri unutmazsak,şimdiden kolay gelsin..
Old 12-09-2006, 23:07   #28
av.öznur

ben üçe geçtiğim yaz kabuslar görüyodum ( abartmıyorum)korktuğum kadar kötüydü. ama geçiyo bi şekilde, çalışın arkadaşlar başka söze gerek yok. tam da büt dönemi şimdi.. başarılar..
Old 13-09-2006, 00:57   #29
ayssnnn

selamlarr..ben de 2 ye geçtim ve ben de aynen anayasadan büte kaldım malesef..terazi kaderimiz aynıymış herhaldegeçeriz inşallah..çalıştık çalıştık kaldık valla bakalım şimdi napıcazz
Old 13-09-2006, 10:19   #30
meltem.kaymakcı

Varsayılan slm

mrb,bende marmara hukuk 3.sınıfa gectım,ıkıncı egıtımden..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi