Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma davası devam ederken davacı ailenin fertlerinden hakaret edilmesi

Konuyu Kilitleyin
Old 10-11-2015, 15:19   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma davası devam ederken davacı ailenin fertlerinden hakaret edilmesi

merhaba, eşim boşanma davası açmıştı. 1 yıldır sürüyor. Ben boşanmayı kabul etmediğimden davanın reddini istemiştim. Büyük oranda davanın reddolunacağını eşimde aileside ben de bilmekteyim. Eşim evden 1 yıl önce ayrıldı. TApudda eşimin adına. Ben halen bu evde kalmaktayım. Tapuda aile konutu şerhide vardır. Evlilik öncesi alınanan bir ev. Lakin mahkeme dava sonlanana kadar evde benim kalmama karar verdi. Bu duruma eşim ve ailesi oldukça sinirlendiler. Bir türlü kabullenimiyorlar.Şu an dava devam ederken her duruşma öncesi veya sonrası eşimin kızkardeşi bana email yazıyor. ATtığı bu emaillerde bana hakaret ediyor beni aşağılıyor sürekli beni rencide edecek şekilde cümleler yazıyor. Ben boşanmayı kabul etmiyorum diye.. ve de evden çık git diyorlar, gitmiyorum diye bana böyle davranmaya hakları var mıdır ? Ben cevap yazmadım kendisine. Önce sizlere bir sormak istedim. Kısaca gelen emailden bahsedersek ; senden kurtulmak istiyoruz ama kurtulamıyoruz. insanlar ayrılırken kalitesini belli edermiş,sen bu durumu giderek çirkin bi hale sokuyorsun. Ayrılmamakta ısrar ederken kendini çok çirkin bir duruma düşürüyorsun.hiç istemediğimiz halde senlen muhattap olmak zorunda kalıyoruz. Senin telefonunu sildim eğer yüzün tutuyorsa cesaretin varsa telini yaz annemin ve hepimizin düşüncelerini öğrenme şerefine nail olursun. Mailde anneside bana hitaben ayrıca şöyle demiş; hakaretlerinize sessiz kaldıkça dozu artırıyorsun. Benim özenle yetiştirdiğim çocuklarıma hakaret etmeye, beddua etmeye hakkınız yok sizin. Evimizden gidin. O ev kocamla bana ait. Sizi Allah'a havale ediyorum. Daha önceki maillerde de görümcem bana; seni onurlu gururlu bi kız sanmıştım vs. gibi laflar etmişti.. Bu emaillerde iddia ettikleri gibi ben kendilerine hiçbir iletişim şekli ile ne hakaret ne beddua etmiş falan değilim. Kendileri ist. dışında yaşıyor. ortak görüştüğümüz insanlar bile yok. DAva açıldığından beri hiçbir diyaloğumuz olmadı. Ama onlar emaillerinde ben onlara hakaret etmediğim halde sanki etmişim gibisinden laflar sarfediyorlar. Ayrıca ben çok rencide edildiğimi hissediyorum moralim bozuluyor. Zaten psikolojim bozuk..Benim boşanma davam sürerken eşimin kardeşinin ve annesinin bu tutumları ile ilgili yapabilceğim bir şey yok mu ? Asılsız iddialarda bulunup bana iftira ediyorlar. Amaçları beni kışkırtmak sanırım. Ama kanuni olarak onları durdurabilcek bişi yapabilirmiyim hakkım varmı ? şikayetçi mi olmalıyım. ? olursam boşanmak istemediğim için benim zararıma bir hareket mi olur. ? çok sağolun. iyi günler dilerim.
Old 11-11-2015, 11:18   #2
Av.terazi

Sn.Katılımcı,

1-Boşanma sırasında ya da dışında olsun hakaret, tehdit vs. suç içeren herhangi bir eyleme maruz kaldığınızda bunu Savcılık makamlarına iletebilir suç duyurusunda bulunabilirsiniz.
Duruma göre Savcılık tarafından takipsizlik ya da dava açılmasına ve sonucunda ceza verilmesine yada beraate karar verilebilir.

2-Hakaret vb için savcılıktan veya aile mahkemesinden hakaret ,şiddet ve iletişimin önlenmesini isteyebilirsiniz.Karar kısa sürede verilecektir.Karara aykırı hareket edilirse ilk defasında 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsi kararı verilebilecektir.

3-Öncelikle haklarınızın savunulması açısından profesyonel yardım almanız gereklidir.Maddi açıdan sorun yaşıyorsanız Adli Yardıma başvurabilirsiniz.Oradan bir vekil görevlendirebilirler.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi