Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Mesaj Nedeni İle Tehdıt

Konuyu Kilitleyin
Old 13-06-2007, 07:41   #1
Konuk

Soru Mesaj Nedeni İle Tehdıt

şidetlı gecımsızlıkten boşanma davası actım dayak şidet gordum elımde raporum var fakat ılk duruşmam oldu ve eşim ben karimin sadakatsızlıgı yuzunden şeker hastası oldum dedı ve mahkeme 17 temmuz 2007 tarıhıne ertelendı buyuk bır şok yaşadım ve sadakatzızlımın ne oldunu sordumda telefonda mesaj yakaladım dedı oysa benım hazır kartımı kendı kulanyordu ve anladımkı buyuk bır tuzak ıcındeyım yaklaşik 6 ay once bana sen benım kartımı al bende senın kartını kulanayım demışti hıc bır art nıyet taşimadan kartımı ona vermiştim şimdi ise beni tehdıt edyor nasıl olsa kartın bendeydı bende sana zına davası acarım ınsan yuzune cıkamasın bana 5 mılyar ödemesen sormak ıstedım benım kartımla bana şantaj ve tuzak kurdu apacık bellı tel kayıtlarını cıkarma hakı varmı varsa saten 6 aydır kartım kendınde kayıtlı mesaj falan da yok ve ben sadakatsızlık falan yaptımda yok sadece senelerdır şidete maruz kaldım dayak yedım ac lık cektım ama dayanacak gücüm kalmadı dıye boşanma davası actım eşımın cevresı hep tuaf ınsanlarla dolu ışe gıdıp gelırken yoluma cıkyorlar ve bızımle mesaj laştın gıbı gostercez gıbı tehdıtler savuryorlar ben ne yapayım bana yol gosterırsenız sevınırım pıkolojım cok bozuldu korkuyla yaşamaktan bıktım ıntahar etmeye dahı teşebus etım dayanacak gucum kalmadı
Old 14-06-2007, 10:09   #2
üye8180

Eşinizin ' ben de sana zina davası açarım ' şeklindeki sözleri, verdiğiniz bilgiler çerçevesinde yazıyorum' mesnetsizdir ve kanımca sizi sindirme amacı taşımaktadır. Zina sebebiyle açılacak bir boşanma davasında cep telefonundaki aşk mesajları tek başına zinayı ispatlamaya yetmez. Zina için cinsel ilişkinin varlığı ve bunun kesin olarak ispatı gerekir. Duruşmanız 17 Temmuz'a ertelenmiş. Delillerinizi özenle toplayın. Siz eşinizden şiddet gördüğünüze ilişkin hastane raporlarını delil olarak Mahkemeye sunmalısınız. Yine eşinizin size uyguladığı fiziksel şiddeti ve evlilikteki diğer yanlışları ispatlamak için tanıklarınızı sunun ve onları Mahkemede dinletin. Eşinizin karşı savunması olarak Mahkemeye sunabileceği cep telefonu mesajları için de , telefonu sizin 6 aydır kullanmadığınızı, eşinizin kullandığını, buna dair telefon kayıtlarının ( kimler aranmış, kimler aramış...)ilgili GSM oparatöründen getirtilmesini Mahkemeden talep edin. Bu kayıtlar geldiğinde görülecektir ki telefonu eşiniz kullanmış. Telefonu 6 aydır onun kullandığına dair tanık ta dinletebilirsiniz. Kanımca size bu cehennem hayatını biraz daha fazla yaşatabilmek için sizi, hem kendi çevresinde hem Mahkeme huzurunda kusurlu göstermeye çalışıyor, çalışacak. Tehditlerden yılmayın. Korkmayın, sinmeyin. Sizi yolda çeviren insanlar için de Savcılığa tehditten suç duyurusunda bulunun.
Old 14-06-2007, 11:06   #3
av.semire nergiz

Şu an yürürlükte olan Türk Ceza Yasasına göre zina suç değildir ve dolayısıyla cezası da yoktur.Zinaya dayanılarak herhangi bir ceza davası açılamaz.Zina sade ve sadece bir boşanma sebebidir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03643894 saniyede 16 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.