Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Katil zekasına sahip misiniz?

Yanıt
Old 11-12-2006, 04:18   #1
Kavaz

Varsayılan Katil zekasına sahip misiniz?

Merhaba;
Gecen gun meslekı olarak bu konularla ılgılı araştırma yapan arkadaslarımdan bırısı bana degişik bir soru sordu.Gerçekliğini bilemiyorum.Ancak bana söylenene göre;bir ülkede katil oldugundan suphelenilen kişiye ilk olarak bu soru sorularak,o kişinin bir katil zekasına sahip olup olmadığı ve katil olma güdüsünün bulunup bulunmadığı belirlenebilinirmiş.Yalnız ilk anda aklına gelen cevabı yazmanız gerekır.Dusunmek yok,sanıyelık...Sadece bir cevap hakkımız mevcuttur.Ayrıca belirtmem gerekir ki, bu konunun asıllıgını bır yana bırakarak sadece eglence olarak degerlendırırsek sevınırım.Cunku yazdıgım sorunun cevabını veren kişilerden bazıları gercek cevabı bulabılır.Bu durumda ben sorumluluk kabul etmiyorum.Kımseye "sizde katil potansiyeli ve zekası var" demiyorum,dememSunu soyleyebılırım kı bende yokmus

SORU:
Olayımızda bir anne, bu annenın ıkı kızı ve bir adam var.
Birgun kız kardeşlerın anneleri ölür.İki kız kardes annelerine cenazelerine giderle r.Kucuk olan kız kardes,dha once hayatında hıc gormedıgı,ılk defa cenazede gordugu bir adama aşık olur.Yalnız bir dahada hiç görmez.Sonra büyük kız kardeş ölür.Neden?
Old 11-12-2006, 04:47   #2
anti-leviathan

Varsayılan ben değil,küçük kız kardeşin suç potansiyeli var! :)

küçük kız kardeş, cenazede gördüğü o adamı tekrar görmek için ablasını öldürmüş olabilir mi?
Old 11-12-2006, 20:31   #3
mutlakadalet

Alıntı:
Yazan anti-leviathan
küçük kız kardeş, cenazede gördüğü o adamı tekrar görmek için ablasını öldürmüş olabilir mi?
Evet sayın anti-leviathan'ın yapmış olduğu yorum çok mantıklı. Annesinin cenazesine gelen adam muhtemelen kız kardeşinin cenazesine de gelecektir; böylece aşık olduğu adamı tekrar görme fırsatını yakalayacaktır.
Old 11-12-2006, 22:40   #4
Av. R. Onur ÇINAR

bende bu zeka yokmuş...

acaba sevinmelimiyim yoksa üzülmelimyim???
Old 12-12-2006, 12:01   #5
Av. Galip DAĞTEKİN

Tüh ya katil zekasına bile sahip değilim.Hiç aklımın ucundan bile geçmedi...
Old 12-12-2006, 12:30   #7
Av. Galip DAĞTEKİN

Bence sayın anti levianthan'ın cevabı çok doğru bir cevap.Çünkü kız aşık olduğu insanı bir kez daha görmek için bu sefer ablasını öldürür/öldürtür.Böylece aşık olduğu insan birkez daha cenaze törenine katılacaktır.(Muhtemelen).Saygılarımla...
Old 12-12-2006, 12:56   #8
Av_Ece Altunay Önal

Bence bu sorunun cevabı bu kadar basit olmamalı..kesin altında başka şeyler yatıyor ya hadi bakalım.Ben bulamadım daha
Old 12-12-2006, 14:53   #9
a.lawyer

Ben herhangi bir yorum yapamadım. Cevabı çok merek ettim ne zaman öğren ebiliriz??????
Old 12-12-2006, 18:33   #10
Veysel

Bence, kardeşinin o adamla tekrar karşılaşabilmesi için ablası intihar ediyor. Yeşilçam senaryosu gibi oldu.
Old 12-12-2006, 23:38   #11
Kavaz

Sayın av_ecealtunay;
Sanırım sizin durumunuz daha vahim
Old 13-12-2006, 00:08   #12
anti-leviathan

kimlik bunalımı yaşıyorum, artık cevabı alabilir miyiz? çok mu vahim ?
Old 13-12-2006, 15:46   #13
Kavaz

Sayın anti-leviathan;
"ben değil,küçük kız kardeşin suç potansiyeli var! " dediğiniz için kimlik bunalımını bence küçük kız yaşamalı
Old 13-12-2006, 20:00   #14
minee.mine

Cenazeye gelen adam kızın ablasının sevgilisi, kız (bana yar olmayan başkasına da olmasın düşüncesiyle ) adamı öldürüyor. Sonrada ablasını öldürüyor yani ortada şahit bırakmıyor.
Haydi herkese geçmiş olsun
Old 13-12-2006, 23:15   #15
Jeanne D'arc

Ben de diğer arkadaşlar gibi; adamla bir daha karşılaşabilmek için kardeşini öldürdüğünü düşünmüştüm. Ancak hakkını yemeyeyim, Sayın minee. mine'nin açılımı da hiç fena değil hani!
Old 14-12-2006, 11:30   #16
Ayşegül Kanat

Adam, mezarlık görevlisidir.Böylece cinayetler devam edecek, ailede kimse kalmayacaktır. Kız bunu bilmez, bilseydi her cenazeye katılır adamı görürdü.
Old 14-12-2006, 15:31   #17
mutlakadalet

Alıntı:
Yazan Ayşegül Kanat
Adam, mezarlık görevlisidir.Böylece cinayetler devam edecek, ailede kimse kalmayacaktır.
Açıkçası sadece ailede kimsenin kalmayacağı konusunda şüphelerim var. Kızın aşkı çok büyük gibi geliyor bana. Sayın İLKİNC, bence cevabı söylemekten önce kızın bulunduğu yeri söylese de oralarda bulunmasak.
Old 14-12-2006, 22:17   #18
Adli Tip

küçük kız kardeşin adamı bi daha hiç görmediği belirtilmiş. yani büyük kız kardeş daha sonraları da adamı görmüş küçük kız büyüğü ölüdürüse,artık büyük kız o olacak.!!! böylelikle o da adamı görebilecek...

nasılım,katil zekasına sahip olmasam da yaralama zekam vardır heralde
Old 14-12-2006, 22:55   #19
Ahmet Turan

Bence kıskançlıktan kalp krizi geçirmiştir
Old 15-12-2006, 12:29   #20
korkmaz_hukuk

bencede aynen adamın tekrar cenezaye geleceğini varsayarak ablasını öldürüyor/öldürtüyor başka bişey akla gelmiyor valla
Old 15-12-2006, 14:25   #21
Kavaz

Alıntı:
Yazan mutlakadalet
Açıkçası sadece ailede kimsenin kalmayacağı konusunda şüphelerim var. Kızın aşkı çok büyük gibi geliyor bana. Sayın İLKİNC, bence cevabı söylemekten önce kızın bulunduğu yeri söylese de oralarda bulunmasak.
Kızın yerini bilseydim eğer bende buralarda olamazdım sanırım
Old 15-12-2006, 14:27   #22
Kavaz

Varsayılan Cevap

Alıntı:
Yazan anti-leviathan

Cevap bu...
Old 15-12-2006, 15:38   #23
anti-leviathan

şimdi bende potansiyel var öyle mi? Allahım yarın savcılıktan kağıt gelirmiş..
Old 18-12-2006, 14:03   #24
ömer adaleti

Ben kıskançlıktan çatladı ve öldü sanmıştım veya adam seri katildir ve anneyi öldürmüştür ama kimse annenin öldürüldüğünü bilmez,ecel der. ve o adamda kan çeker misali cenazeye gelmiştir.Eğer olayı bu şekilde ele alırsak,durum değişir ve adamda kıza aşık olmuştur oda kızı elde etmek ve seri katilliğinide tatmin etmek için ablayı öldürmüştür kısaca bir taşla iki kuş vurmuştur olabilirmi acaba ?
Old 23-12-2006, 13:25   #25
AV. YUSUF DEVECİ

adam çocukların anesinin sevgilisi büyük kız adama aşık olur anasını öldürür küçük kız sonra adama aşık olur o da ablasını öldürür
adamda bu ne biçim aile der
ülkeyi terk eder
veya adam önce zengin anneyi ayartır kızların olduğunu bilmez sonra büyük kızdan haberdar olur anneyi öldürür sadece büyük kız kalmıştır cenazede küçük kızının olduğunu fark eder büyük kızı öldürür küçük kız ile evlenip mirasa konup zengin olur
Old 23-12-2006, 15:07   #26
Jeanne D'arc

Forum cevaplarıııııı! Vicdanım bile sizin kadar işkence etmedi bana, Ajdar'ın şarkısı gibisiniz. Daha fazla dayanamayacağım ve itiraf ediyorum: Hepsini ben öldürdüm! Siz sadece anne ve büyük kız zannediyorsunuz ama adam da, küçük kız kardeş de artık yok.
Old 23-12-2006, 21:28   #27
Sezgin ÜNSEL

Varsayılan Sağolun Sayın Jeanne D'arc

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Forum cevaplarıııııı! Vicdanım bile sizin kadar işkence etmedi bana, Ajdar'ın şarkısı gibisiniz. Daha fazla dayanamayacağım ve itiraf ediyorum: Hepsini ben öldürdüm! Siz sadece anne ve büyük kız zannediyorsunuz ama adam da, küçük kız kardeş de artık yok.
Adalet sistimeni hepimiz iyi biliriz, işler alabildiğine yoğun personel ise bir o kadar kısıtlıdır, hasta halimle daireye çalışmaya gelmiştim, kafamı toplamak için sitedeki yazıları bir göz gezdireyim dedim ve malesef her zamanki gibi girdim çıkamadım.
Değerli Jeanne D'arc yazınız ve cevaplar çok ilginçti, ama son cevabı okuyunca gülmekten gözlerim yaşardı, bizlere böyle mükemmel yazıları okuma fırsatı verdiğiniz için başta tüm site görevlilerine ve siteye yazı gönderen tüm değerli arkadaşlara saygı ve selamlarımı sunuyorum
Benim cevabım biraz daha farklı idi ama sizin güzel cevabınızdan sonra anlamı kalmadı, yinede vereyim
Bence anne ölmedi, adamla evlenebilmek için ölmüş numarası yaptı, ama büyük kız durumu çaktı, zira kızlar annelerinin evlenmesini istemiyorlardı, bu arada küçük kız da adama abayı yaktı, adamda küçük kıza abayı yaktı, bunun üzerine hem anneyi gerçekten öldürdü, hemde büyük kızdan kurtulup küçük kızı almak için büyük kızı öldürdü,
ne zeka ama
Saygılar
Old 23-12-2006, 22:55   #28
Jeanne D'arc

Sayın Sezgin Ünsel,

Alıntı:

Adalet sistemini hepimiz iyi biliriz, işler alabildiğine yoğun personel ise bir o kadar kısıtlıdır, hasta halimle daireye çalışmaya gelmiştim, kafamı toplamak için sitedeki yazılara bir göz gezdireyim dedim ve maalesef her zamanki gibi girdim çıkamadım.

Demişsiniz ya; tam da "hem şikayet edin ve hem de mesai saatinde nette vakit geçirin oh ne ala!" arada da çaktırmadan "hastayım ama bak çalışmaya geldim, bir çalışkan memurum, bir çalışkan sorma" diye lanse edin diye düşünüyordum ki; bir baktım bugün cumartesi!

Çalışamamış olsanız da (suç sizin değil, tamamen THS'nin biliyorum, aynıyla bende de vakidir.); hasta hasta ve cumartesi günü, teşebbüs aşamasında kalsa bile, en azından çalışmak saik ve kastıyla daireye gitmiş olmanız bile takdire şayan!

Cevaba gelince amacım, son noktayı koymaktı ama görüyorum ki başaramamışım. Ne diyeyim sizler devam edin, ben yakında bir cinnet getirip bir miktar daha temizlik yaparım zaten.
Old 31-03-2008, 13:58   #29
duyurucu1

Acil Büyük kız ölümcül bir hastalığa yakalanmıştır.

Alıntı:
Yazan İLKİNC
Merhaba;
Gecen gun meslekı olarak bu konularla ılgılı araştırma yapan arkadaslarımdan bırısı bana degişik bir soru sordu.Gerçekliğini bilemiyorum.Ancak bana söylenene göre;bir ülkede katil oldugundan suphelenilen kişiye ilk olarak bu soru sorularak,o kişinin bir katil zekasına sahip olup olmadığı ve katil olma güdüsünün bulunup bulunmadığı belirlenebilinirmiş.Yalnız ilk anda aklına gelen cevabı yazmanız gerekır.Dusunmek yok,sanıyelık...Sadece bir cevap hakkımız mevcuttur.Ayrıca belirtmem gerekir ki, bu konunun asıllıgını bır yana bırakarak sadece eglence olarak degerlendırırsek sevınırım.Cunku yazdıgım sorunun cevabını veren kişilerden bazıları gercek cevabı bulabılır.Bu durumda ben sorumluluk kabul etmiyorum.Kımseye "sizde katil potansiyeli ve zekası var" demiyorum,dememSunu soyleyebılırım kı bende yokmus

SORU:
Olayımızda bir anne, bu annenın ıkı kızı ve bir adam var.
Birgun kız kardeşlerın anneleri ölür.İki kız kardes annelerine cenazelerine giderle r.Kucuk olan kız kardes,dha once hayatında hıc gormedıgı,ılk defa cenazede gordugu bir adama aşık olur.Yalnız bir dahada hiç görmez.Sonra büyük kız kardeş ölür.Neden?

Büyük kız kardeş büyük olasılıkla ölümcül bir hastalığa yakalanmış ve ölmüştür.

Ayrıca böyle bir test oluşturduğun için teşekkür ederim.İnsan ciddi konulardan, zaman zaman sıkılıyor.
Selam ve sevgiyle kal
Old 31-03-2008, 20:51   #30
Academic

Kriminoloji epey ilerlemiş Tek soruyla işi bitiriyorlar desenize

Sorunun yanıtını ilk seferde bilenler bu potansiyellerinin varlığına ilişkin farkındalık kazanırsa, eyvah
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi