Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hukuk fakültesine severek mi başladınız??

Yanıt
Old 03-05-2007, 18:23   #61
adalet tanrıçası

İyi Kesinlikle eveeettt...:)

Hukuk fakültesinde okumak, en çok istediğim şeylerden biriydi.Hayallerimi gerçekleştirdiğim için mutluyum. Umarım herkes hayallerine kavuşur
Old 03-05-2007, 21:21   #62
elpis

çok severek başladım ancak sanırım şu anda biraz mide spazmı geçiriyorum
Old 07-05-2007, 17:45   #63
Av.Didem Kutlu

ben oldukça memnunum ,aldığımız eğitim çok iyi,hocalar çok kaliteli.ve bu fakülteye de(istanbul hukuk) isteyerek başladım,hakim olmayı düşünüyorum.dersleri severek takip ediyorum.
Old 24-05-2007, 02:09   #64
handekumas

kesinlikle düşünmediğim, babamın ricasıyla tercih ettiğim ve hala pişmanlığını yaşadığım bir bölüm.

ama öyle bir meslek ki bu başa iş yapacağım da okuduğuma değsin bari biraz diye diye insanın ömrünü yiyor
Old 24-05-2007, 07:51   #65
Serkan Namlı

O dönemde 18 dört yıllık 6 iki yıllık toplam 24 tercih yapabiliyorduk. Sadece bir tane Hukuk Fakültesi tercşihim vardı. Diğerleri Uluslararası İlişkiler, İşletme ve İktisattı. Ama Hukuk fakültesini kazandım
Old 24-05-2007, 13:46   #66
Ayşe BİLGİÇ TAHTACI

Alıntı:
Yazan elpis
çok severek başladım ancak sanırım şu anda biraz mide spazmı geçiriyorum

O da birşey mi? Bende kronik ülser hastasıyım!
Old 24-05-2007, 16:14   #67
ecesaka

Lisedeyken Arkeoloji, Sosyal Antropoloji okumak istemiştim. Ancak biraz da annemin anlatımları ve belki de göz boyaması sayesinde Hukuk Fakültesine kaydımı yaptırdım. Mesleğime aşık olmam da sanırım okuldaki 3. senemde gerçekleşti. Şimdi iyi ki bu mesleği seçmişim diyorum
Old 08-06-2007, 14:23   #68
A.KADİR

Kitap

Alıntı:
Yazan handekumas
kesinlikle düşünmediğim, babamın ricasıyla tercih ettiğim ve hala pişmanlığını yaşadığım bir bölüm.

ama öyle bir meslek ki bu başa iş yapacağım da okuduğuma değsin bari biraz diye diye insanın ömrünü yiyor
SEVGİLİ HANDE KUMAŞ SİZE TAVSİYEM EĞER BÖLÜMÜNÜZÜ SEVMİYORSANIZ BIRAKMANIZ YÖNÜNDE OLACAKTIR ÇÜNKÜ HUKUK ÖYLE GÜZEL SİR ALAN Kİ KENDİSİNİ SEVMEYENİ O DA SEVMEZ...SEVGİLER....
Old 08-06-2007, 14:29   #69
A.KADİR

Ben De Daha Öncelerİ DiŞardan İnsanlarin Etkİsİyle Hukuk Okumayi DÜŞÜnmÜyordum Ama Sonra Bİr Hocamin Sayesİnde Fİkİrlerİm DeĞİŞtİ-İyİ Kİ DeĞİŞmİŞ- Şİmdİ BÖlÜmÜmÜ Çok Sevİyorum.....
Adalete Dayanmayan GÜÇ Zalİm,gÜce Dayanmayan Adalet Acİzdİr.......
Old 08-06-2007, 16:11   #70
handekumas

a.kadir ben de size mezun olduktan sonra, istanbulda avukat olarak çalışmaya başladıktan sonra benim görüşlerimi bir daha tetkik etmenizi tavsiye ediyorum.
Old 30-06-2007, 16:21   #71
ayşekömürcü

Varsayılan :)

Ben ilk tercime girdim.Yani isteyerek başladım fakülteye.Ama ilk başlarda zorlandığımıda söylemeliyim.1. sınıf benim için gerçekten farklıydı,yani o güne kadar görmediğiniz,bilmediğiniz konular.Birde hala anlam veremediğim birşey var:Neden hukuka yeni başlamış öğrenciler hukuk diliyle konuşmaya çalışırlar.Genelleme yapmıyim ama bizim sınıfın çoğu öyleydi ve ben çok sinir olurdum.Yani bildiğimiz,hergün kullandığımız kelimelerin neden hukuk terimlerini kullanırlar.Re'sen kelimesinin anlamını 1. sınıfın sonunda öğrendim Sınıfta gerçekten bu kelimeyi kullanan arkadaşlar vardı.Bizim anayasa asistanlarından biride bu şekilde konuşanlara ukala hukuk dilini kullanmadan cevap verin derdi hep Gerçekten öğrencilerin aralarında bile böyle konuşmalarını ukalaca bulduğumu söylemeliyim.Affedin ama biraz komik ve yapmacık oluyo
Old 30-06-2007, 21:53   #72
Av. Güneş Körükcü

hiç kimsenin baskısı olmadan bizzat kendim bilerek ve isteyerek geldim
Old 03-07-2007, 22:26   #73
Çiğdem

ben daha ilkokula başlamadan avukat olucam die tuttururmuşum teyzemler hep böle söylerler ancak bilinçlenmeye başladıımda fikrim hiç değişmedi.ve hiç başka bir bölüm aklıma gelmezdi.ve nihayet hukuk fakültesinde okuorum.çok mutluyum.
Old 23-08-2007, 12:32   #74
irem k.

ben ortaokulda gerçekten hukuk iserdim ama liseye gelince nolduysa vazgeçtim.hatta tercih dönemini de babamla kavga ederek geçirdim hukuk yazmamak için ama ne olduysa tercihleri teslim ettikten sonra oldu,8 tercihimden tek bir tanesi hukuktu ve üç hafta öldüm öldüm dirildim insallah hukuk olur diye.aonuçlarin açiklandigi sabahi hiç unutmayacagim heralde ama bu kadar strese degdi kesinlikle simdiki aklim olsa 8 tercih de hukuk yazardim istanbul hukukta olmaktan mutluyum.
Old 24-08-2007, 10:44   #75
lawyer_man

Neşeli Tempolu Zİreye Yolculuk

ORta Öğretime İlk Başladığım Dönemlerede Meslek SEçimi Konusunda Yoğun Bir Kaus Yaşıyodum.İlk Tercihlerim Pskoloji Ve Rehber Danışmanlık Ve Hukuk Fakultesi idi.Tabikide Bu Tercihler Arasında En Çok İStedğimde Hukuktu.Çevremden Gelen Yönlendirmleinr Ve Uyaralıların Bir Görme Engelli Olarak Hukuk Fakultesinin Çok Ağır Olduğu Kalın Kalın Kitapları Okumakta Güçlük Çekeceğimi Ve Her Sene DErsleri Vermekte Zorlanacağım Söyleniyordu.Buna Rağmen Benim İçin Önemli Olan Zorlukların Üstesinden GElmekti ve Gelmekte. Şu Anda İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakultesi 2. sınıftayım Gerçekten DErsler Çok Zor Ve Çok Ağır Ama O Zorlukların Ve İçinde Bulunduğum Yoğun Temponun Bana Zevk Verdiğini Anlatamam.
Old 24-08-2007, 11:51   #76
av.özlem42

benim de en büyük hayalimdi hukuk okumak.hukuktan başka bir bölüm okumak istemiyordum.hukuk tercih edecek arkadaşlara fakültemizi öneririm biraz zor olsa da çalışarak herşeyin üstesinden gelinir.ayrıca bana göre hukuk kesinlikle maddiyat için değil adaleti sağlamak için tercih edilmelidir.
Old 26-08-2007, 22:27   #77
Emre GENÇ

Alıntı:
Yazan ferrarif398
Arkadaşlar ben hukuk fakültesine severek ve isteyerek girdim. Ancak okul dönemi çok zor geçti benim için. Kalma proplemi, evden ayrı kalmak İstanbul'un klasik proplemleri beni çok yordu. Staj dönemimde evime dönüp avukatlık stajımı yapmaya karar vedim. İş yükü çok olan bir avukatın yanında stajımı tamamlayıp askerliğimi bitirdim. İşin doğrusu, fakülte hayatında yaşadığım zorlukların etkisini hala üzerimden atamadım. Çünkü ders geçmek de çok çok zor bir olaydı. Sanırım hala öyle. Şu an için kendi büromu açtım. CMK alacakları 8 aydır ödenmediğinden ekonomik olarak çok zor bir süreçten geçiyorum. Şimdiki aklım olsaydı yine hukuk fakültesini tercih ederdim ama kesinlikle hukukçuluk yapmazdım. Çünkü o kadar zorluk çekerek bitirdiğim anlı şanlı fakültem var ama cep harçlığımdan tutun da telefon faturama kadar her şeyimi ailem karşılıyor.
Gücüme gidiyor doğurusu. o kadar çalış, oku, bitir sonra da işte sonuç.
Hukuk fakültesini yazmak isteyen arkadaşlar, bu seçim size ait. Ama çok ağır bir bedeli olduğunun da unutulmaması gerektiğini nacizane düşünüyorum.

Bende bu bölüme isteyerek
geldim ama bu yazılanı okyunca
cidden irkildim. Tamam herşey
para deği ama paranın yerini
de yadsıyamayız değil mi?
Sonuçta maddi olarak tatmin de
çok önemli. Yukardaki yazılan
ise resmen hüsran! Ya gerçekten böyle
bir son mu bekliyor bizi? Bu kadar çalışıp
kazanmak okumak sonra bunlar...
Ne bileyim cidden ağıra gidecek bi durum.
Şuanda bölümünü bitirip
meslek hayatına atılan büyüklerimden
bu konuda iç rahatlatıcı yazılar gelirse sevinirim
Old 27-08-2007, 12:16   #78
irem k.

emre arkadasim ben de aynen senin gibi irkilmis bulunmaktayim.sonuçta herkes idealleri dogrultusunda hukuk fakültesine geliyor ama kimse idealist diye parasiz da olmak istemez sanirim..
Old 27-08-2007, 22:14   #79
Av.Selin Çam

hukuk fakültesi,üzerinde uzun süre düşünülerek yapılmış bir tercihti benim için.Bu uzun sürece rağmen okula başladığımda,bunun benim için doğru bir tercih olmadığını gördüm.Okul benim için çekilmez bir hal almıştı.Bu bölümde okumanın çok istemekle ve bazı yeterliliklere sahip olmayla mümkün olduğunu,mesleğin bilgiden çok daha fazlasını gerektirdiğini görmüştüm.Okulu bırakma hamlesi bile yaptığım bu dönemlerde neyseki toparlandım ve bazı şeylerin üzerine gittim ve şimdi bu okulu keyifle noktalıyorum..Hatta artık şunu bile söyleyebilirimki benim için en ideal seçimmiş
Old 04-09-2007, 00:35   #80
tn10

Ben de bu sene girdim yeni başlayacağım yani. Severek tercih ettim bütüm tercihlerim hukuktu. Gerçi bir tek İstanbul Hukuk istiyordum ama Marmara oldu. Hayırlısı olsun hepimiz için...
Old 04-09-2007, 04:52   #81
endersav

hukuk okumak lise2. sınıfa kadar aklımın ucundan dahi geçmemişti tıp istemiştim hep hatta lise2 ye sayısal başlayıp 3 gün sonra hem feni sevmiorum hemde tıp kazanamam diye tm ye geçtim ondan sonra hedefimi belirledim.savcı olmaktı hedefim(belki ismide çok çekici gelmişti) ve bunun için hukuk istedim.şuanda hiç bir pişmanlığım yok isteyerek başladım ve okuyorum.ama sonra pişman olurmuyum bilmiyorum
Old 06-09-2007, 13:14   #82
öğ.dilek

liseye başladığım andan itibaren hukuk okumayı hayal etmeye başladım onun öncesine kadar başka hayallerim vardı çoğu imkansızdı asker olmak gibi.hukuk imkansız değildi benim için ve tercihlerimi de bunun doğrultusunda yaptım.18 tercih yaptım ve ilk 10u hukuktu.hayallerimi bi bakıma gerçekleştirdim.iyi bir avukat olduğumda tüm hayallerim gerçekleşmiş olacak.iyi ki hukuk okuyorum.
Old 10-09-2007, 10:20   #83
Av.Bülent AKÇADAĞ

Selamlar,

İdealimdeki meslekti. Hukuk okuduğum için içimde en küçük bir pişmanlık yok. Saygılarımla.
Old 13-09-2007, 11:17   #84
Just1ce

Hukuk okumak bir ayrıcalıktır, tabiki severek başladım ve başaracagıma inanıyorum. Başlamak, bitirmenin yarısı değil midir?
Old 25-09-2007, 14:20   #85
_kübra_

Küçüklüğümden beri en büyük dileğim,idealim hukuk okumaktı...tabi ki zor bir bölüm ve sevmeden yapılamayacağına inanıyorum ancak ben sevdiğim için çok memnunum..açıkçası birilerinin zoruyla vs. okunan bir bölüm olduğunda gerçekten çok fazla başarılı olunacağına da inanmıyorum...sevmeden bu bölümde okuyanların vayy halinee ...
Old 25-09-2007, 17:45   #86
öz87

Küçüklüğümden beri hayalimdi ve bana herkes sen avukat ol derdi (çok konuştuğum ve herkesi fazla savunduğum için galiba) Hukuk fakültesinde okumaktan çok memnunum hayallerime sonunda kavuştummm
Old 02-10-2007, 16:58   #87
serap07

selam arkadaslar.Ben dokuz eylül hukuk 3.sınıf ögrencisiyim.Hukuk istiyordum.Ama ANKARA HUKUK istiyordum.Olmadı ilk yıl onun buruklugunu yasadım.Ama simdi bence o kadar da onemli degil neresi oldugu.KENDİNİ GELİSTİREBİLMEN EN ÖNEMLİSİ BENCE.
Old 28-08-2008, 12:28   #88
adalet savaşçısı

Mutlu

ben de dicle hukuk ta okuyorum. İlk başladığımda hiç birşey anlamıyordum. Bu sistemden kaynaklanıyordu herhal. dicleyi yaptığım matematik netleri sayesinde kazanmıştım. böyle bir sistemden geçip ilk başlarda dersleri anlamamak doğal olsa gerek. Hatta bir ara dersleri anlamamamın verdiği sıkıntıyla bırakmayı bile düşündüm. Ama derslere girmeyi ihmal etmedim hiç bir zaman.Bu da bana hukuk derslerini sevdirdi.Ve şu an birinci sınıfı bitirip ikinci sınıfa geçmiş bulunmaktayım. Birinci sınıfı da iyi denilecek bir ortalamayla bitirdim. Ve şu an düşünüyorum da iyi ki hukuka gelmişim. İyiki hukuku kazanmışım.
''Adaletin kılıcını elinde tutan kişi o gün nerede suç varsa kılıcını oraya indirir''.
Old 02-09-2008, 21:55   #89
destroy

Adalet savaşcısı ben de bu sene Dicle Üniversitesi'nden mezun oldum daha yolun başındasın ama çok iyi bir üniversitede okuduğunu söyleyebilirm ve en önemlisi öğrencilik hayatının kıymetini bil gerçekten çok özleniyor. Diyarbakır'a kucak dolusu selamlar.
Old 17-02-2009, 08:35   #90
carlito

network'ü iyi olan yabancı bir firmada yöneticiyken 30 yaşında sırf babama inat başladım..
Ama İyi ki başlamışım
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi