Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Nerdesiniz?

Yanıt
Old 30-01-2010, 19:56   #331
üye30428

Alıntı:
Yazan law and order
İstanbul Üniversitesi öğrencileri 1.sınıf 2.dönem için Siyaset Bilimi,karşılaştırmalı medeni hukuk,karşılaştırmalı Roma hukuku bir de hukuk dilinden hangisini önersiniz?

Ben kuvvetli bir ihtimâlle Hukuk Dili'ni seçeceğim. Zira o üslûbu kapmadan mezun olmak istemiyorum. Böyle bir ders olduğu için de çok şanslıyız...
Old 31-01-2010, 14:48   #332
hukukkızı

İsimsiz Sözleşmeler Hukuku: Prof.Dr.Saibe Oktay Özdemir -
Rekabet Hukuku: Prof.Dr.Abuzer Kendigelen -
Uluslararası Deniz Kirliliğinin
Önlenmesi Hukuku:
Prof.Dr. Ayşe Nur Tütüncü -
Hava ve Uzay Hukuku: Prof.Dr. İnci Kaner -
Çevre Hukuku: Prof. Dr. Mehmet Semih Gemalmaz, Prof. Dr. Adem Sözüer,
Prof. Dr. Aydın Gülan

Hangi dersi almamızı önerirsiniz?(6.dönem)
Old 31-01-2010, 18:41   #333
üye30428

Alıntı:
Yazan hukukkızı
İsimsiz Sözleşmeler Hukuku: Prof.Dr.Saibe Oktay Özdemir -
Rekabet Hukuku: Prof.Dr.Abuzer Kendigelen -
Uluslararası Deniz Kirliliğinin
Önlenmesi Hukuku: Prof.Dr. Ayşe Nur Tütüncü -
Hava ve Uzay Hukuku: Prof.Dr. İnci Kaner -
Çevre Hukuku: Prof. Dr. Mehmet Semih Gemalmaz, Prof. Dr. Adem Sözüer,
Prof. Dr. Aydın Gülan

Hangi dersi almamızı önerirsiniz?(6.dönem)

Çevre Hukuku'nun kadrosu baya sağlammış.
Old 01-02-2010, 11:57   #335
üye19891

arkadaşlar 3. sınıfın 2. dönemi için hava ve uzay hukuku dersini almanızı öneririm. şayet hem kolay hem de zevkli bir ders.
Old 01-02-2010, 18:57   #336
law and order

Alıntı:
Yazan ntetik
Ben kuvvetli bir ihtimâlle Hukuk Dili'ni seçeceğim. Zira o üslûbu kapmadan mezun olmak istemiyorum. Böyle bir ders olduğu için de çok şanslıyız...

Ben de hukuk dilini seçeceğim sanırım.Fazla zorlamayan ve amacını uygun bir ders olması dileğiyle
Old 02-02-2010, 11:53   #337
hukukkızı

Alıntı:
Yazan hulya
arkadaşlar 3. sınıfın 2. dönemi için hava ve uzay hukuku dersini almanızı öneririm. şayet hem kolay hem de zevkli bir ders.

çok teşekkür ederim Sayın Hulya
Ben Rekabet Hukukunu seçmeyi düşünüyordum zira Hava ve Uzay Hukuku hocasını tanımıyorum.Öneriniz için teşekkür ederim,bu dersi seçeceğim.

Hukuk dili derslerini ben de takip etmeyi düşünüyorum.
Old 02-02-2010, 15:49   #338
hukukun-üstünlüğü

Hava ve uzay hukuku dersi kolaydır. Eğer not ortalamanı yükseltmek istiyorsan hava ve uzay hukukunu seç. Hocası zorlamaz,kitapta çok incedir,belki 50 sayfalık bir kitap. Ben seçmemiştim ama seçen arkadaşların büyük bölümü ba aa almışlardı.
Old 02-02-2010, 16:23   #339
hukukkızı

Teşekkür ederim Sayın hukukun-üstünlüğü

Umarım online sistemde problem çıkmaz
Old 02-02-2010, 16:27   #340
hukukkızı

Teşekkür ederim Sayın hukukun-üstünlüğü

umarım online sistemde problem çıkmaz
Old 02-02-2010, 18:34   #341
hukukun-üstünlüğü

Bizim okul online kayıt sistemine mi geçti? Vay be biz mezunken keşke olsaydı diye bekler dururduk biz mezun olduktan sonraya kısmetmiş. Neyse rektörlük çalışıyor bravo. Türkiye'nin en büyük üniversitesinde de böyle çalışmak gerekli zaten.
Old 02-02-2010, 22:37   #342
hukukkızı

Evet artık internet üzerinden kayıt yaptıracağız.Ancak yoğunluk sebebiyle site kilitlenmez umarım
Old 03-02-2010, 00:46   #343
justitie

peki ya 2.sınıf 2.dönem için neler önerirsiniz?

Siyasi Partiler Hukuku: Doç. Dr. Murat Yanık, Yard. Doç. Dr. Ferman Demirkol, Yard. Doç. Dr. Hüseyin Özcan -
İmar Hukuku: Prof. Dr. Aydın Gülan -
Uluslararası Örgütler Hukuku: Yard. Doç. Dr. Galip Engin Şimşek

ben siyasi partiler hukuku nu düşünüyorum ama Ferman'ı görünce sıkıntı bastı nedense
Old 03-02-2010, 09:38   #344
hukukkızı

İmar hukuku dersinin içeriğini/zor olup olmadığını bilmiyorum ama sayın Aydın Gülan iyi bir öğretmendir.Geçen sene yerel yönetimler seçmeli dersini almıştım ve zevkli bir dersti.

Ferman Demirkol'un derse geleceğini sanmam,dshs çok Hüseyin Özcan ile ders yaparsınız.
Old 03-02-2010, 16:28   #345
justitie

Hüseyin de pek farklı sayılmaz aslında Ben sanırım Aydın Hocayı seçsem fena olmayacak
Old 03-02-2010, 21:40   #346
Engin Özoğul

Aydın Gülan'dan öğrenilecek her bilgi büyük bir kazançtır. Ben şimdiki aklımla seçsem Aydın Gülan'ın derslerini seçerdim.
Old 03-02-2010, 23:31   #347
erkanaga

2. sınıf İmar hukuku hem kolaydır hem de içerik olarak doyurucu olur.
3.sınıfda da Hava Uzay basittir ancak ben İsimsiz Sözleşmeleri tavsiye ederim.Hem çok zorlanmazsınız hem de dersin konusu olarak diğer seçmeli derslere nazaran daha güzel.
Old 04-02-2010, 10:53   #348
hukukun-üstünlüğü

Yüksek ortalama yapmak isteyen arkadaşlar, 2. sınıflar imar hukukunu,3. sınıflar hava ve uzay hukukunu seçsin.
Diğer seçmeli dersler daha zordur. Özellikle yüksek nota ihtiyacı olanların kolay seçmeli derslere yönelmelerini tavsiye ederim. Yoksa başlarına yeni bir dert açılabilir.
Old 04-02-2010, 12:47   #349
hukukkızı

Şu bankalardaki sistem açılsa da dekontumuzu alsak bir an önce yoksa kayıt işi olmayacak gibi
zor derslere kalmak istemiyorum yüksek nota ihtiyacım var
Old 04-02-2010, 20:41   #350
yigit289

ya benim amacım yüksek not değil.2.sınıf olarak hangi dersi seçmemi önerirsiniz.hangisi daha çok işime yarar?
Old 04-02-2010, 21:40   #351
hukukun-üstünlüğü

En çok işine yarayacak dersi soruyorsan siyasi partiler hukukunu seç. Çok zevkli ve güncel konularla dolu anayasa hukukunun bir alt dalı niteliğinde seçmeli derstir. Dersin hocası da gayet güzel anlatıyor dersler çok iyi geçiyor. Dersin hocaları tarafından yazılmış bir kitabı da var. Ben almıştım çok yararlı bir kitap kütüphanemde bulunması da benim için bir kazanç.
Old 05-02-2010, 22:53   #352
yigit289

teşekkür ediyorum.Sayenizde iyice kararsız kaldım
Old 06-02-2010, 01:17   #353
hukukkızı

Alıntı:
Yazan hulya
istanbul üniversitesi kayıt yenileme sistemine girmeyi başarıp kayıt yenileyenler var mı?

Şu an içi kayıt yaptırabilen yok sanırım.Banka bilgilerinin pazartesi güncelleneceği söyleniyor.
Şahsen 3. sınıf temsilcimizden biraz ilgi bekliyorum ve tabi diğer temsilcilerden de.i
Nedense kimse öğrencileri bilgilendirmeye çalışmıyor.
Zira kimse neyin ne zaman olacağını bilmiyor.
Old 06-02-2010, 01:21   #354
hukukkızı

Alıntı:
Yazan yigit289
ya benim amacım yüksek not değil.2.sınıf olarak hangi dersi seçmemi önerirsiniz.hangisi daha çok işime yarar?

Bazı dersler gerekli not ortalamasını yakalamak için daha avantajlıdır ancak bu onların işe yaramaz veya basit olduğunu göstermez.İstediğiniz dersi takip edebilirsiniz ancak not ortalamanızı yükseltmeyi gözden kaçırmayın derim.

Mesela ben seçmediğim derslere de girmeyi düşünüyorum.Eğer amacınız kendinizi geliştirmek,işinize yarayacak birşeyler öğrenmekse size de bunu tavsiye ederim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi