Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

hayatinizda ne icin 6 senenizi verirdiniz?

Yanıt
Old 31-07-2007, 20:29   #121
OLCAYK

Beklemek diye birşey yoktur aslında.Beklemek aldatmacadır. Varmak vardır ulaşmak vardır, bu beklediğiniz bişeyde olabilir olmayabilir de, zaman zaman bunu hiç beklemiyordum dediğimiz olmuştur ve bu cümleyi daha çokkkk kullanırız. Beklediğim oldu dediğimiz şeyi ise nadiren yaşarız. Onun için beklemeyin yaşayın. Beklediğinize kavuşursanız dilerim sevinirsiniz, kavuşamazsanız da ..... En azından OLGUNLAŞIRSINIZ. Bu arada OLGUNLAŞMAK forumuna bekliyorum.
Old 16-08-2007, 13:18   #122
mağripli

çıplak ayaklı sokak çocuklarının bir gün sadece bir gün korkmadan ve umutla koşuşturabileceklerini bilsem sanırım 6 yıldan daha fazlasını da verirdim
Old 16-08-2007, 16:02   #123
Av.Nur

Mutlu

Ben hayat amacım dediğim bir şey için daha fazla zaman harcadım. Şimdi ise o geçen zamanın ne denli beklemeye değer olduğunu ve neler kazandırdığını yine zamanla anlıyorum.

Bu nedenle beklemek, çaba göstermeyi, hedefi belirleyip ona doğru sabırla yürümeyi içerebiliyorsa, ulaşıldığında elinizde harika birikimlerle ve sevinçle karşılaştığınız harika bir seçim.

Bana göre yine hayatımızdaki manevi değerler için ve Sayın "mağripli"nin seçimi gibi diğer insanların iyi günleri için bu sabır gösterilebilir diye düşünüyorum.

Old 20-08-2007, 20:31   #125
mağripli

desteğiniz ve samimiyetiniz için teşekkür ederim.belki bir gün umut ettiklerimin az da olsa bir kısmını gerçekleştirebilirm. belki bir gün hızla dönen bu dünyanın tüm acımasızlıklarına inat gülümseyebilen gözler bulurum bu yoksulluğun bu sefaletin içinde kimbilir....
Old 30-08-2007, 17:22   #127
Av.Görkem TURGUT

BEKLEMEK
Gözler önünde işte
Gittikçe;arınıyorum kendimden...
Her giden güzelleşir
Gidiyorum güzelleşmek için...

Aziz NESİN
Old 30-08-2007, 19:25   #128
peri kızı

Bir gün mezun olduğumda(insallah olabilirsem tabi)ve mesleğimi icra etmeye başlayıp,maddi anlamda iyi imkanlara sahip olabilirsem eğer kimsesiz bir çocuğun eğitimini üstlenmek isterim.Tabiri caizse,eline ekmeğini almasını görmek..Yalnızlığın kucağında büyümüş küçüğün gözlerinde bir damla da olsa ısık olabilmek için sanırım 6 yıl hatta daha fazla da bekleyebilirim.
Old 20-09-2007, 18:58   #129
üye18721

Değil 6 yılımı; varsa geri kalan ömrümü öncelikle oğlumun ;yaşamının sonuna kadar hiç bir konuda sıkıntı duymadan geçirmesi- açılım yapmaya gerek yok herhalde - gerekse de oğluma duyduğum sevgi kadar; empati yaparak en az onun kadar sevdiğim çocukların-gençlerin mutlu, huzurlu, sağlıklı yaşamaları uğruna feda edebilirim.
Old 20-09-2007, 19:12   #130
cemaydın

Samimi olmak gerekirse, 28 yılı zaten birşeyler beklentisi ile harcamışım, peki aldığım sonuç ? Bunca çabaya değdimi bilmiyorum. Şimdi geriye dönüp baktığımda herşey zihnimde an'lık bir zaman dilimi kadar yer kaplamakda. 6 yılıda bir hiç için harcayabilirim diye düşünüyorum, nasılsa herşey geçip gittiğinde, geride bana kalacak olan; arada sırada geri çağırıp içinde kaybolabileceğim, zihnimde yer kaplayan anlık imgeler olacak.
Old 21-09-2007, 18:30   #131
Sinem Kazar

hayatımda ne için 6 senemi vereceğimi bilmiyorum..ama en azından şimdi hayatımda ne için--değil 6 senemi 6 saniyemi bile vermeyeceğimi çok iyi biliyorum
Old 08-01-2012, 20:10   #132
üye31284

Şimdilik annemin ömrü için, ileride bir çocuğum olursa onun ömrü için 6 senemi onlara transfer edebilirim. Yalnız çocuğum olursa 3-3 paylaştırırım.
Old 08-01-2012, 21:33   #133
carlito

Varsayılan Ya Hayatınızdan Pardon Denip 20 Yılınız Çalınsaydı...

Ağır Ceza'da uzun zamandır devam eden bir davamız var; Müvekkilimiz (hiçbir delil,tanık olmamasına rağmen sadece Sayın Mahkeme'nin takdiriyle yani olsa olsa metoduyla!) Hatta cinayet anında başka bir yerde olduğunu ispatlamamız bile yetmedi..Cinayetten tam 20 yıl hapis cezası yedi.Gerçekten Film gibi,şaka gibi..bazen iyi ki Yargıtay var diyoruz..

Geçenlerde Bu dosya için Ankara'ya Mürafaa'ya gittik..
Ve sonra gelen tebligattan karar bozulduğunu öğrendik..
''Sanığın cezalandırılmasına yeterli her türlü kuşkudan uzak,herhangi bir delil bulunmadığından.......derhal tahliyesine....''

Evet buraya kadar güzel,peki müvekkilin 4 yıla yakın cezaevi hayatının hesabı??
Duyar gibi oluyorum: Ceza Mah.'de maddi ve manevi tazminat davası açabiliriz ve %100 kazanabiliriz.!
Peki hangi takdir edilecek tazminat cezaevinde geçen yılları ve 4 yıllık hürriyet yoksunluğunu telafi edebilecek?
Psikolojisi biten bir insan!?

Ey Özgürlük!
Hangi Para Cinsi Özgürlüğü Satın Alabilir!!!

Başınızı Ağrıttığım İçin
PARDON!!!
Old 09-01-2012, 09:24   #134
av.sally

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Otuzlu yaşlardaysanız ve yirmili yaşlara dönmeyi istiyorsanız; sizi o yaşlara götürecek birisi varsa beklemez misiniz?

Ben hele 30 lu yaşlara bir dönsem; o zaman yine böyle bir soru soran olur nasılsa...20 li yaşlara döndürecek birisi olursa; onu da o zaman düşünürüz.

Saygılarımla

Sayın Ergin

30 yaşların başında olan bizler için o halde bazı öneriler verin lütfen! Belki öğütlerinizi dinler yapamadıklarınızı yaparız ne dersiniz?
Old 09-01-2012, 13:34   #135
Cumhur Okyay

Hayatın bir bölümünü biz veremeyiz ki; hayat tecelliyata muntazır yaşanır; bizim rolümüz ise cüz'i irademizle sınırlıdır.
Old 09-01-2012, 14:22   #136
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan C_OKYAY
hayat tecelliyata muntazır yaşanır; bizim rolümüz ise cüz'i irademizle sınırlıdır.
İyi ki bu böyle: İnsanlık henüz çok geri. İnsanlar bencillik ve saldırganlıktan henüz kurtulamadı.

İnsana istediğini yapabilme gücü verilseydi dünya batardı.
Bakınız: Orhan Gencebay klasiği - "Batsın Bu Dünya"
Old 09-01-2012, 15:59   #137
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan avsevil
Sayın Ergin

30 yaşların başında olan bizler için o halde bazı öneriler verin lütfen! Belki öğütlerinizi dinler yapamadıklarınızı yaparız ne dersiniz?

20 yıl geçmiş. Yine de anımsadıklarımıdan yola çıkarak bir şeyler yazayım. Bence her insanın en güzel yaşları 15-23 dönemi ve 30-40 dönemidir. 15-23 dönemi laylay lom dönemidir. Öğrencilik yıllarıdır. Baba parası tatlıdır, yenir. Fazla sorumluluk yoktur. Önüne gelene aşık olunur; terk edilir, terk edersin vs.vs.

30'lu dönemler hayata atıldığın, kendi paranı kazandığın dönemlerdir. İyi bir mesleğin vardır, özgüvenin tavan yapmıştır. İlk eşinden ayrılmış, evliliğin ne demek olduğunu anlamış, özgür bir insansındır. O yaşlarda anne-baban dinçtir, sana ihtiyaçları yoktur. Arkadaşların gençtir; ölümlere tanık olmazsın. Kendi bünyen sağlamdır, hastalıklarla uğraşmazsın. Kafanı d oraya, buraya sokmazsan....Lüküss hayattt, lüküss hayatttt.
Old 09-01-2012, 16:06   #138
Adli Tip

6 sene sürecek her şey için, hayatımın 6 senesini verebilirim.
Old 12-01-2012, 14:49   #139
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Altı senemi tabiki sevdiklerim için verebilirim.

Ama altı sene beklemek çok başka.Aile vb istinalar hariç,anı yaşamak bana çok daha cazip geliyor. Altı yıl önce değer verdiklerimin hepsi şuan değerli olmadığı gibi altı yıl sonra beklediğim neyse anlamı kalıcak mı benim için o da meçhul

Hiç aklıma yatmadı

Old 13-01-2012, 09:20   #140
Cumhur Okyay

Sorunun başlığından hareketle, esasen bizim elimizde de olmamakla beraber; altı senemizi niye verelim?
Öte yandan, insan hayatının çok büyük bölümü, esasen beklemekle geçiyor.
Ah bir 18'i bitirsem de ehliyet alsam; fakülteyi bir bitirsem; ah bir askerlik sona erse; hele bir çocuğum olsa; çocuklar büyüse; ay sonu gelse ; evin taksitleri bitse; yıllık faizde vade sonu gelse; şafak bitse, tezkere gelse; ceza evinde akşam olsa da bir gün bitse; yargıtaydan dosya dönse; yaz gelse; kış gelse; en son da ölüm gelse (bekle babam bekle).Hoş, "sessiz gemi" de limanda bekler. Saygılarımla.
Old 13-01-2012, 09:57   #141
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan C_OKYAY
Öte yandan, insan hayatının çok büyük bölümü, esasen beklemekle geçiyor.
Beklentilerimizden kurtulsak beklemekten de kurtuluruz.

İskelede vapur bekleyen biri mutsuzdur. Zamanın geçmesini ister. Yaşamı zamanı doldurmaz.

İskelede vapur gelmeden önce denizi seyreden biri mutludur. Zamanın geçmemesini ister. Yaşamı zamandan taşar.

Saygılarımla
Old 13-01-2012, 11:40   #142
av.sally

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

İskelede vapur bekleyen biri mutsuzdur. Zamanın geçmesini ister. Yaşamı zamanı doldurmaz.

İskelede vapur gelmeden önce denizi seyreden biri mutludur. Zamanın geçmemesini ister. Yaşamı zamandan taşar.

Saygılarımla

İşte budur!!!
Old 13-01-2012, 14:57   #143
Cumhur Okyay

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Saygılarımla

Değil beklenti, yaşamın amacını" ihtiras" la açıklayan bir felsefi görüş olduğunu biliyorum.
Beklenti olmazsa, öğrenci gider Hukuk Fakültesinde saatlerce ders dinler mi?
Evlenme gündeme gelir mi?
İnsanlar, sabah ezanıyla yola dökülür mü?
Bir sürücü, gece gündüz otobüs direksiyonu sallar mı?
Herkes yerinde oturur.
Saygılarımla.
Old 14-01-2012, 14:16   #144
Av. Caner Arıcı

Kalan ömrümün 6 yılını Suat Abi'ye 60.000 TL karşılığı satabilirim Ama o kadar ömrüm kalmadıysa karışmam mirasçılarıma dava açmak yok şimdiden söyleyeyim Benim gibi 2,5 kişi daha çıkarsa 30'a dönebilirsin abi Bu arada ben de birden 6 yıl yaşlanıp herşeyi unutmuş olmak isterim
Old 15-01-2012, 13:24   #145
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Caner Arıcı
Kalan ömrümün 6 yılını Suat Abi'ye 60.000 TL karşılığı satabilirim Ama o kadar ömrüm kalmadıysa karışmam mirasçılarıma dava açmak yok şimdiden söyleyeyim Benim gibi 2,5 kişi daha çıkarsa 30'a dönebilirsin abi Bu arada ben de birden 6 yıl yaşlanıp herşeyi unutmuş olmak isterim
"Varım" diyooorrr.
Old 16-01-2012, 15:13   #146
Av. Seda Üstün Tuğ

6 sene içinde yiteceğini bildiğim birinin, yitmeyeceğini bilseydim eğer, 60 yılımı bile vermeye razı olabilirdim
Old 17-01-2012, 21:31   #147
Av. Caner Arıcı

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
"Varım" diyooorrr.

Oleyyy, anlaştık o zamannn Banka hesap numaramı yolluyorum o halde özel mesajla Sözleşmeyi noterde yaparız
Old 18-01-2012, 11:56   #148
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Caner Arıcı
Oleyyy, anlaştık o zamannn Banka hesap numaramı yolluyorum o halde özel mesajla Sözleşmeyi noterde yaparız

Sanırım sözleşme sadece ikimiz arasında olmayacak. Aksi takdirde butlanla sakat olur. Azraili de davet etmek gerekmez mi? Ya gelirse???
Old 19-01-2012, 19:06   #149
Av. Caner Arıcı

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Sanırım sözleşme sadece ikimiz arasında olmayacak. Aksi takdirde butlanla sakat olur. Azraili de davet etmek gerekmez mi? Ya gelirse???
Evet, Azrail de taraf olmalı Gelsin gelsin, bu son gelişi olmayacak nasıl olsa, ekstra iş bu ona, birşey olmaz ...... Olmaz di mi
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi