Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

mağdurum/ para cezası aldım/ Tehdit edildim şiddete uğradım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-06-2011, 17:34   #1
Konuk23

Varsayılan mağdurum/ para cezası aldım/ Tehdit edildim şiddete uğradım

iyi günler geçen sene üniversite okumak için gittiğim şehirde başıma bir olay geldi, ayrıldığım erkek arkadaşım tarafından tehdit edildim, bıçakla tehdit etti hatta arkadaşlarım orada bulmasaydı beni öldürecekti defalarca fiziksel ve sözlü şiddete maruz kaldım adli tıptan darp raporu aldım ve dava açtım, sürekli ona geri dönmezsem beni öldüreceğini söylüyordu, bir senedir travma sonrası stres bozukluğu tedavisi görüyorum, okuluma gidemedim dava devam ediyor karşı taraf da bana ve aileme hakaret davası açtı telefonda söylenen bir sözden dolayı o mahkeme bugün sonuçlandı ve biz para cezası aldık, şimdi ben şunu sormak istiyorum mağdur olan biziz para cezasına çarptırılan da biziz, onun ceza alması için ne olmalıydı cesedimin parçalarının çöpten toplanması mı gerekiyordu şimdi ne yapabiliriz itiraz hakkımız var mı yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler
Old 29-06-2011, 16:06   #2
Av.Suna SOYDAŞ

Sayın Konuk: Açılan davaların her biri birbirinden bağımsız yargılama konusudur. Anladığım kadarı ile Sizin başınıza gelen olaylar sebebi ile o kişi hakkında açılan dava devam etmektedir. Ancak karşılıklı yapılan görüşmelerde sizin de ona sarf ettiğiniz suç unsuru oluşturan eylem ve sözler sebebi ile de size dava açılmış. Bu durumda söylenen sözlerin hangi olumsuz şartlarda ve psikolojik durum altında söylendiğini, haksız ağır tahrik şartlarının geçerli olduğu yönünde savunma yaptığınızı düşünüyorum. Hapisten para cezasına çevrilen bir karar ise kararı 7 gün içinde temyiz edebilirsiniz. Bu durumda dosya içeriği de öenmli olduğundan doğrudan bir avukattan hukuki destek alınız. Bu şekilde hak kaybına uğramazsınız. Ayrıca devam eden davanızı da bire avukat kanalı ile takip etmenizi öneririm.
Old 29-06-2011, 23:29   #3
Konuk23

öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim dava devam ediyor karşı tarafın iki avukatı var ancak ben avukat talebinde bulunmadım mahkemelere de katılmadım ancak davayla ilgilenen savcıyla birebir görüştüm karşı tarafın büyük bir ceza alması için yeterli delilin bulunmadığını söyledi vücudumda morluklar ve çürükler vardı kalıcı bir sakatlık olmadığı için ve yüzümde de kalıcı bir iz olmadığı için aldığım darp raporu da çok önemli değilmiş davamın arkasında durmak isterdim ama sinirlerim çok yıprandı artık Türk adaletine güveniyorum. Ben ifademe tek bir yalan katmadım ama karşı taraf her şeyi inkar etmiş Bir korkum daha var dava karşı tarafın lehine sonuçlanırsa bana bir de şeref davası falan açabilir mi çok zor durumdayım bu düşünceler zihnimi kemirip duruyor.. davayla ilgilenmediğim için mağdurken suçlu duruma düşer miyim acaba..
Old 30-06-2011, 14:32   #4
Av.Suna SOYDAŞ

Davanızı bizzat takip etmemeniz veya bir avukattan hukuki destek almamanız sebebi ile hak kaybına uğramaktasınız. Davanızın ve iddialarınızın arkasında durun, karşı tarafın büyük bir ceza alması değil, neticede ceza alması önemli. Aldığınız rapor neticede darp edildiğinize delildir. En kısa zamanda bir avukatla görüşüp destek almanızı tavsiye ediyorum.
Old 01-07-2011, 13:02   #5
Konuk

yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim çok saolun ama öğrenciyim maddi özgürlüğüm yok, aileme de bu konuda yük olmak istemedim ayrıca psikolojim çok etkilendi travma sonrası stres bozukluğu tedavisi görüyorum ve o şehre gitmek bile istemiyorum artık hak kaybına uğrayacağım kesin
Old 01-07-2011, 15:27   #6
Av.Suna SOYDAŞ

Davanın görüldüğü mahkemeye tarafınıza avukat tayin edilmesini istediğinizi dilekçe ile bildirmeniz halinde, mahkeme Baroya yazacağı yazı ile tarafınıza müdafii tayin edilmesini isteyecektir.

Kahdem'e gösterdğiniz ilgi için teşekkür ederiz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04247689 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.