Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

3 günlük evlilik...boşanma davası

Konuyu Kilitleyin
Old 27-06-2011, 16:59   #1
Konuk

Varsayılan 3 günlük evlilik...boşanma davası

merhaba öncelikle verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim çok güzel bir site biz kadınlar için.
ben 3 günlük evli iken kayınvalidem yüzünden ayrılma noktasına geldik...evlilik birliğinden önce bize çok sıkıntılar yaşattı hiçbişeyimize biz kendimiz karar veremedik bu yüzden biraz sesimi çıkartsam saygısız bir gelin oldum fakat ben hep düzelir diye düşündüm anlatılcak çok şey var aslında fakat çok uzun...maalesef benim eşim hiç benden yana olmadı annesi bir şekilde duygusal aksiyonlarla hep kendi tarafına çekti.düğünümde bile kayınvalidemin yüzü hiç gülmedi..ve sonuç itibariyle biz balayındayken eşimin annesi ile konuşması sonucunda biz kavga ettik ve ben sinir krizi geçirdim öyleki üstümü başımı parçalıcak duruma geldim...balayımızı yarıda bırakarak birlikte döndük eşim annesinin evine gidiceğini söledi banada babamın evine gitmemi söledi bende babamın evine gitmek için evlenmediğimi kendi evimize gidiceği söledim...3 gün boyunca bekledim gelmedi sonrasında artık dayanamadım ve gelmesini bi şekilde birileriyle ilettim...geldi ama sanki karşısında düşman vardı ben senin yüzünden yapmadığım şeyi yaptım annemi ağlattım senin yüzünden dedi ve boşanmakta inat etmezsin umarım dedi...ve biz o günden bu güne ayrıyız msj attım hiç cvp vermedi email attım cvp attı ama kendisi değildi başkasına yazdırdığı bir maildi tahmin ediyorum ki bir avukatın ağzından yazılmış bir maildi...anlaşmalı boşanmak istediğini söyledi ama ben boşanmak istemiyorum...
aslında ben şunu sormak istiyorum gerekçeli hiçbir neden yok yani 3 günde ayrılmaya neden olabilcek birşey yok. çünkü sorunlar daha öncesinden yaşandı ve ikimizde kabullenip evlendik ve çok mutlu 3 gün geçirdik hemde çok mutlu taki kavınvalidemle konuşana kadar...ve birbirimizi çok severek evlendik düğünde bile videodan belli sürekli öpüp seviyor eşim beni düğünde istemeyen bir insan nasıl böyle davranabilir...gerekçe ne olabilir...ve aile büyüklerim görüşüp konuşmayı talep ettiğinde avukatımızla görüşürsünüz artık dediler ama ortada hala açılmış bir dava yok...ailem perişan ve böyle birşeyi hiç haketmedik ortada neden olmadığı içinde çok şaşkınız bu sonuca ne yapmamız gerekiyor...bütün ziynet eşyalarımda onların elinde abisine teslim ettik balayına giderken...ve hiç aynı evde vakit geçirmedik sadece düğün gecesi o kadar...ne yapıcağımı şaşırdım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
Old 28-06-2011, 11:30   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Eşiniz açtığı boşanma davasında, evlilik birliğinin kurulamamasında sizin KUSURLU oldğunuzu ispatlamak zorundadır. Kusurunuzu ispatlamadan boşanma kararı verilmesi olası değildir.

Evliliğiniz 1 yılını doldurmadığından anlaşmalı boşanma teknik olarak mümkün değildir. Ancak siz de boşanma taraftarı iseniz, dinletilecek tanıklarla evlilik birliğinin kurulamadığı ve yürütülecek gibi olmadığı ispatlanarak, en kısa sürede boşanma gerçekleşebilir. Bunun için tarafların, nafaka, maddi ve manevi tazminat gibi konularda anlaşmış olmaları da beklenir.

Boşanmayı istemiyorsanız, eşinizin açacağı davada asıl onun kusurlu olduğunu, eve haksız olarak gelmediğini, sevgi ve saygının devam ettiğini kanıtlama yoluna gidebilirsiniz. Anne babanız dahil en yakın akrabalarınızın tanıklığından yararlanabilirsiniz. Arkadaş, komşu ve bilgi ve görgüsü olün herkes tanık olabilir.

***Şu anda da sadece "nafaka" davası açmanız mümkündür. Eşinizin haksız olarak ayrı yaşadığını, ortak yaşamaya yanaşmadığını kanıtlayarak kendisinden NAFAKA talep edebilirsiniz.

Ziynet eşyalarınız ile ilgili ise, her zaman bir dava açmanız mümkündür. Boşanmanın gerçekleşmesi gerekmez. Bu davada ise kesinlikle, ziynet eşyalarının sizde olmadığını, eşinizin ailesinde kaldığını SOMUT olarak ispatlamanız gerekir. Çünkü ziynetlerin kadında olduğu varsayılır.

Her halde MUTLAKA bir avukatın DOĞRUDAN desteğini alınız. Aksi halde hak kaybına uğramınız mümkündür.

Saygılarımla,
Old 28-06-2011, 11:51   #3
Konuk

verdiğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim dikkate alıcam...ben şuan da annemin evinde kalıyorum o evde tek kalmaya korkuyorum bu durumda ne yapmam gerekir evimdemi kalmam gerekir...son olarak bu davayı açtığını var sayıyorum dün avukatı aradı eşiniz kişişel eşyalarını aldı sizde alabilirsiniz dedi...benim eşyalarımı almam ne kadar doğru olur...ben boşanmak istemiyorum,bu davayı kazanma olasılığı nedir? yardımcı olursanız sevinirim...

saygılarımla...
Old 28-06-2011, 14:14   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Önemli olan, eşinizin ortak hanede yaşamaya yanaşmadığını kanıtlamanızdır. Evlilik birliğini kusurlu olarak tesis etmeyen kişi ile ortak evde kalamazsınız. Annenizin yanında kalmak zorunda kaldığınızı her tür delille kanıtlayabilirsiniz.

Kişisel eşyalarınızı mahkeme yolu ile tespit yaptırarak ve böylelikle tarafınıza teslimini isteyerek de alabilirsiniz. Karşı tarafın ortak haneden kendi eşyalarını sizden önce aldığını ispatlayabilirsiniz. Tanıkla gidebilirsiniz.

Eşiniz sizin kusurunuzu kanıtlayamazsa açtığı davasının reddi gerekir.

Dosyanın gelişimini görmeden veya birebir takip etmeden, şimdiden yorum yapmak da doğru değildir.

Bir avukatla birlikte adım atınız.

Saygılar.
Old 28-06-2011, 19:11   #5
Konuk

size çok çok çok teşekkür ediyorum verdiğiniz bilgiler için kafamdaki bazı soru işaretlerini giderdiniz...çok zor günler geçiriyorum çok yardımcı oldunuz tekrar teşekkür ederim.

saygılarımla...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi