Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bosanmam zor mu?

Konuyu Kilitleyin
Old 01-05-2017, 09:57   #1
çarem

Varsayılan bosanmam zor mu?

Iyi gunler.ben 2005yilinda evlendim.ogretmenim.esim ticaretle ugrasiyordu.baslangicta işleri iyiydi.benim uzerimden krediler cekti.herseye izin verdim.2013yilinda işleri bozulmaya baslayinca ailemin evini ipotekle kredi cekti.bunada izin verdim.sonra benden habersiz tefeciden para çekmiş.durum iyice kotulesince şehir değiştirdik.yurtdisina cikti.calisiyor.bu adamlara borcunun bittigini soyledi.ama bize hic destek olmadigini gorunce daha borcunun bitmedigini ogrendim.bana hep yalan soylemis.sevdigim icin hep alttan aldim.ailemden aldigi borçları hep ben odedim ve bana gonderecek odedigim paralari diye bekledim.ama ggelmedi.enson kredi cektim 10bin ve 12bin onuda ben oduyorum hâlâ.sorum şu.bosanma davasi acsam yurtdışında ve özel telefonu bile yok.mail ile haberlesiyoruz.iki tane cocugum var 5ve 9yasinda.onlara bugune kadar hic bisey yapmadi.maddi destek hic yok.anlasmali bosanmak istesem adam ortada yok.ayrica nafaka istesem cocuklar icin onu ödeyeceği bile mechul.nasil bir yol izlemeliyim?
Old 02-05-2017, 08:53   #2
Av. Can DOĞANEL

Anlaşmalı boşanabilmeniz için her iki tarafın da bizzat duruşmada hazır bulunmaları şarttır. Eşinizin Türkiye'ye gelmeden anlaşmalı boşanma mümkün değildir.
Eşinize karşı açacağınız boşanma davası dilekçesinin eşinize yurtdışında tebliğ edilebilmesi gerekir. En azından bulunduğu ülkeyi ve ona en yakın yer elçilik, konsolosluk vb. yerlerden adres tesbiti yoluna gidebilirsiniz. Kayıt dışı çalışıyorsa adres tespitinin mümkün olmadığı durumlarda nihai yol olarak ilanen tebligat yoluna gidilebilir.
Elbette kendiniz ve çocuklarınız için nafaka talep edebilirsiniz. Hüküm altına alınan nafakanın tahsili ayrı bir sorundur. Kayıtlı çalışmakta ise gereğinde yurtdışındaki mal varlığı, maaş ücret vb. kazançlarına da haciz işlemi uygulanabilir.
Tüm bu zorlu süreçlerde bir avukatın profesyonel yardımından yararlanmanızı öneririz. İmkanınız yoksa bulunduğunuz yer Baro veya Baro Temsilciliğine adli yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi