Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Dogurganlik olmaması/Ayrımcılık

Konuyu Kilitleyin
Old 21-10-2016, 19:31   #1
Konugk

Rahatsiz Dogurganlik olmaması/Ayrımcılık

Merhaba ben akademi ogrencisiyken atamama iki gun kala atildim. Atilma nedenim dogustan rahmim olmamasi bu yuzden cocugum olmayacakmis. Cocugum olmayacagi icin ileriki zamanlarda psikolojim bozulabilirmismis. Dun bi haber haber aldim benim davama red veren mahkemr cift cinsiyet erkek yumurtaligina sahip bi sahsi meslegine donme karari vermis. Kiz benle ayni donemden. O sahis donerken ben neden donemiyorum. Benim durumum icin konjenital anomoli denildi. Butun kadin dogum uzmanlari senin sagliginda atilacak bir neden yok baska bir neden vardir diyor. Sizce benim hayal kurmaya ve yasamaya hakkim var mi?
Old 24-10-2016, 10:54   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

İnsan hakları belgeleri ,taraf olduğumuz uluslararası sözleşmeler ve Anayasa gereği herhangi bir farklılık sebebi ile ayrımcılığı yasaklamaktadır.

Doğurganlığın olmaması-tıbbi durum- sebebine bağlı olarak bir işe girişin veya bir eğitimin engellenmesinin makul ve meşru bir gerekçesinin olmadığını düşünüyorum.

Yasal tüm olanakları kullanarak kararın iptali için gerekli başvuruları bir avukat aracılığı ile yapmanız ,başvurunuzda evrensel hukuk ilkelerine da dayanmaz yararlı olacaktır.
Old 25-10-2016, 18:44   #3
Konuk

Bir yildir davam devam ediyor. Hatta haberlere bile ciktim. O gun avukatim arayip cift cinsiyet bir davacisinin davayi kazandigini soyledi. Benim herhangi bir saglik sorunum olmamasina ragmen ki derece ogrencisiydim. Atamama iki gun kala atildim. Dayanamiyorum artik avukat hanim 1 yil oldu bir yil
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05013800 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.