Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Velayette bilirkişi

Konuyu Kilitleyin
Old 05-09-2016, 22:51   #1
Konuk

Varsayılan Velayette bilirkişi

Oğlumun velayet davası var 7 yaşında ben evlendim ve oğlum anneannesiyle tatile gidiyo yazları ben bu sene doğum yapacağım için gidemedim mahkemem var eylülde ikinci.celse yani oğlumu vermek istemiyorum yani 3 aylıktan bu yana ben baktım kaç ay sürüyo velayet davalsrı acaba oğlumu evlendim diye alabilirlermi
Old 06-09-2016, 18:02   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Yeniden evlenmeniz ve bebeğinizin doğacak olması tek başına velayetin sizden alınmasına gerekçe olamaz.

Çocuğunuzun yanınızda akli, bedeni ve ruhi bir rahatsızlığı olduğu, zarar gördüğü kanıtlanmadıkça velayetin sizde kalması olağan karşılanacaktır.

Velayet davalarında mahkeme uzman bilirkişilerin değerlendirmesine ihtiyaç duyacaktır. Çocuğunuz 7 yaşında olmakla fikirleri ve tercihi de önemlidir. Davanızda tanık deliline de dayanabilirsiniz. Gerekirse çocuğunuzun mahkemece dinlenilmesini de talep edebilirsiniz.

Çocuğunuzun anneanne ile tatile çıkması da tek başına velayetin değiştirilmesini gerektirmez. Önemli olan çocuğun yüksek yararına uygun biçimde hareket edilip edilmediğidir. Çocuğunuzun terk edilmişlik duygusu yaşayıp yaşamadığı, kendisini değerli hissedip hissetmediği önemlidir.

Davaların ne kadar sürede biteceğini söylemek sağlıklı değildir. Tüm delillerin araştırılması, dinlenilmesi tamamladıktan sonra mahkeme kararını verecektir.

Avukat desteğini doğrudan almanızı öneririm.

Saygılar sunarım.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi