Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma ve iftira

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-07-2011, 23:00   #1
pak

Varsayılan boşanma ve iftira

ben evde oğluma duş aldırırken eve hep geç gelen eşim eve geldi.ben oğlumun yanına döndüm.o sıradaeşim giyinmek üzere yatak odasına ben ve oğlum ise çocuk odasına geçtik. o sırada bir patırtı koptu.ben koridora çıktım eşime ne olduğunu sordum. o da en yakın arkadaşını dolapta olduğunu idaa etti.daha sonra beni evden kovdu.fakat ben şahsı hiç görmedim.şimdi dava açmış. celp elime geçmedi.oğlumu aldı .vermiyeceğini söylüyor.telefonda tehtit ediyor.süreç nasıl işler.ne kadar sürer.oğlumun durumu ne olur.hiç bir şahit yok.boşanma sonrası iftira için nasıl bir dava açmalıyım.
Old 07-07-2011, 10:55   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Eşiniz iddiasını her tür delille ispatlama yoluna gidebilir. Kullandığınız cep telefonu dökümleri mahkemece istenebilir. Msn kayıtları, faturalar varsa mektup vs..gibi yazılı deliller ve yine varsa şahit anlatımları ile iddia desteklenebilir.

Velayet ise tamamen farklı bir hukuki araştırmayı gerektirir. Önemli olan çocuğun yüksek menfaatidir. Oğulunuz kendini ifade edebilecek yaşta ise mahkemece dinlenebilir. Uzman pedagog raporu alınarak, çocuğun halen yaşadığı ve boşanma sonrası yaşayacağı ortam ve şartlar, tarafların sosyal, kişilik özellikleri bilirkişi tarafından değerlendirilir. Tanık anlatımlarından yararlanılır. Ve sonuç itibarı ile çocuğun aklen, ruhen ve bedenen sağlıklı olacağı kişiye velayet verilir.

Boşanma davasının sonucuna göre de, iftira için manevi tazminat açma olasılığı vardır.

Bir avukattan doğrudan destek almanızda yarar görüyoruz.

Eğer maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değilse, bulunduğunuz yerin il barosundan tarafınıza ücretsiz avukat tayin edilmesini isteyebilirsiniz.

Saygılar.
Old 07-07-2011, 12:30   #3
pak

verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.oğlum 6 yaşında.eşimin hiçbirşahidiyok.ayrıca benim ne cep telefonum ne ev telefonum ne msnim var mektup falanda yok .hepsi 7 yıllık evliliğim boyunca kıskançlık yüzünden kısıtlandı ben bu işin içinde çıkamıyorum neye dayandıracak bu iddiasını bilmiyorum tek aklıma gelen ise yalancı şahit bunun bir prosedürü vardır herhalde herkesi şahit kabul etmezler.eşim ayrıca alkolik ve uyuşturucu madde kullanıyor.bunları ispatlayabilirmiyim örneğin kan ile.benim düzenli işimyok oğlumun velayeti beni korkutuyor
Old 11-07-2011, 09:59   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan pak
verdiğiniz cevap için teşekkür ederim.oğlum 6 yaşında.eşimin hiçbirşahidiyok.ayrıca benim ne cep telefonum ne ev telefonum ne msnim var mektup falanda yok .hepsi 7 yıllık evliliğim boyunca kıskançlık yüzünden kısıtlandı ben bu işin içinde çıkamıyorum neye dayandıracak bu iddiasını bilmiyorum tek aklıma gelen ise yalancı şahit bunun bir prosedürü vardır herhalde herkesi şahit kabul etmezler.eşim ayrıca alkolik ve uyuşturucu madde kullanıyor.bunları ispatlayabilirmiyim örneğin kan ile.benim düzenli işimyok oğlumun velayeti beni korkutuyor

Sayın Katılımcı,

Boşanma davasında herkes şahit olarak gösterilebilir. Çok yakın akrabalar yeminsiz olarak dinlenir. Ve yine herkes iddiasını ispatlamak için her tür delilden yararlanabilir. Siz de mahkemeden, eşinizin madde bağımlılığını ispatta yasal her tür talepte bulunabilirsiniz.

Oğlunuzun velayeti hususunda ise, çocuğunuz fikri alınabilecek yaştadır. Sizinle yaşarken veya yaşarsa, maddi ve manevi travmaya maruz kalmamalıdır. Veya böyle bir tehlike içinde bulunmamalıdır. Babanın da velayet için uygun olmadığı sonucuna varılırsa, oğlunuz için vasi tayini yoluna gidilebilecektir.

Profesyonel destek alınız. Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi