Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

doktorumun ihmali

Yanıt
Old 31-07-2012, 22:12   #1
Konuk02

Varsayılan doktorumun ihmali

merhaba ben günümüz tarihinden dört ay önce bir devlet hastanesinde ön dişimin kırılması üzerine kalan diş kökünü çektirdim. ve doktorum diş kökünü çekerken kökle birlikte bir parçada kökün bağlı olduğu kemiği parçalayıp koparmış. doktorum kesinlikle bu konu hakkında bana bir bilgilendirme yapmadı. ben doktoruma implant tedavisi yani vidalı diş tedavisi yaptıracağımı söylememe rağmen bana sadece 3 ay içinde çektiğimiz kökün yeri dolucak ve öylece vida taktırabilirsin dedi. aradan dört ay geçti bende özel yazanesi olan başka bir doktora gittim. doktorumda vidayı takmak için damağımı açıp yardıktan sonra kökün bulunduğu bölgede kemik kaybı olduğunu söyledi. takacağı vidanın sağlıklı olamayacağını ve bana zarar verebileceğini söyledi. kökün çekimi sırasında zarar görmüş olabileceğini söyledi. çözüm olarak bölgeye kemik tozu kondu ve tekrar bir üç aylık tedavi süresiyle karşı karşıya kaldım. bu durum beni maddi ve manevi olarak zarara uğrattı. mahkemeye başvurmam sonucunda elde edebileceğim haklarım neler olabilir. aleyhime veya lehime sonuçlanırsa ne gibi durumlarla karşı karşıya kalırım. sonuçlanma süresi aşağı yukarı ne kadar zaman dilimi kapsar. iddia da bulunmam için gereken şartlarım neler olmalı kanıt olarak neler öne sürebilirim? teşekkürler.
Old 14-08-2012, 21:46   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn Katılımcı

Öncelikle hekiminizin uyguladığı müdahalenin meslek ilkeleri ve tıbbi gerekliliklere aykırı olduğunun tespiti gerekir.Bunun için ilk olarak ilgili diş hekimleri odasına bilgi ve belgelerinizle başvurabilirsiniz.

Diş hekimi odası uzmanlar aracılığı ile olayı inceleyecek hekimin kusurlu olup olmadığı konusunda karar verecektir.

Aynı tespiti üniversitelerin adli tıp ana bilim dalına başvurarak da yapmak mümkündür.

Sonuca göre yasal yollara başvurma konusunda karar oluşturmanız uygun olacaktır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi