Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma sonrası muvafakatname

Konuyu Kilitleyin
Old 26-11-2019, 08:35   #1
Özge Güneş

Varsayılan Boşanma sonrası muvafakatname

Merhaba
Eşim ile 8 ay önce boşandık. Velayet bana verildi.Eşim ayrıldıktan sonra oğlum için romanya çifte vatandaşlık başvurusu yapmış. Benden bir muvafakatname istedi İçeriği aşağıdaki şekilde

Müsterek çocuğumuz ve velayetimiz altında bulunan 31 / 08 / 2010 doğumlu oğlum ……………….Babası ile birlikte Yurt dısına çıkmasına,Babasının pasaportuna işlenmesine, pasaport işlemlerinin yapılmasına, pasaportunun temdit edilmesine, vize almasına, Babası ile birlikte Yurt dışında seyahat etmesine, Pasaportta gerekli değişiklikler yapılmasına, Romanya Vatandaşlığına geçmesine,orada ikamet etmesine rıza ve muvafakatımın bulunduğunu Annesi sıfatıyla kabul beyan, ikrar ederim...
Huzursuzum oğlumu götürmek için beni çifte vatandaşlık alacağım diye kandırıyor olabilirmi?
Oğlumu geri göndermeyecekmi?
Yardım edermisiniz
Old 26-11-2019, 14:17   #2
Av. Hatun Olguner

Pasaportun temdit (uzatilmasi)edilmesine...pasaportta değişiklik yapılmasına ve Romanyada ikamet etmesine muvafakat etmeyiniz....
Old 26-11-2019, 16:10   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Özge Güneş
Merhaba
Eşim ile 8 ay önce boşandık. Velayet bana verildi.Eşim ayrıldıktan sonra oğlum için romanya çifte vatandaşlık başvurusu yapmış. Benden bir muvafakatname istedi İçeriği aşağıdaki şekilde

Müsterek çocuğumuz ve velayetimiz altında bulunan 31 / 08 / 2010 doğumlu oğlum ……………….Babası ile birlikte Yurt dısına çıkmasına,Babasının pasaportuna işlenmesine, pasaport işlemlerinin yapılmasına, pasaportunun temdit edilmesine, vize almasına, Babası ile birlikte Yurt dışında seyahat etmesine, Pasaportta gerekli değişiklikler yapılmasına, Romanya Vatandaşlığına geçmesine,orada ikamet etmesine rıza ve muvafakatımın bulunduğunu Annesi sıfatıyla kabul beyan, ikrar ederim...
Huzursuzum oğlumu götürmek için beni çifte vatandaşlık alacağım diye kandırıyor olabilirmi?
Oğlumu geri göndermeyecekmi?
Yardım edermisiniz

Eski eşinizin niyetini tam olarak bilmek mümkün değil tabi. Ama muvafakatnamedeki özellikle " Romanya Vatandaşlığına geçmesine,orada ikamet etmesine rıza ve muvafakatımın bulunduğunu " şeklindeki bölüm çocuğunuzun bir müddet Romanya'da ikamet edeceği anlamına gelebilir. Romanya vatandaşlık hukukunu bilmemekle birlikte muhtemeldir ki bizim ülkemizdeki gibi bir müddet ülkede yaşama zorunluluğu vardır. Hal böyle ise, siz de bu yazıyla çocuğunuzun orada ikamet etmesine izin vermektesiniz, demektir.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek almayı ihmal etmeyiniz.

Ek Not: Benden önce yazan meslektaşımın cevabını okumadan yazmıştım.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi