Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanma ve çocuk

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 14-10-2014, 11:07   #1
Konuk

Varsayılan boşanma ve çocuk

sevgili avukat kardeşlerim,
ben sizlere sıkıntımı kısaca arzetmek istiyorum cevap verirseniz çok memnun olurum
efendim benim kızım 1 yıllık evli 75 gün önce bu evlilikten bir erkek çocuk dünyaya geldi kızımın kaynanası bu lohusalık döneminde bakacağım diyerek kızımı kendi evine getirdi çok değil 8 gün gibi bir süre geçtikten sonra çocuk yıkama gibi ufacık bir tartışmadan dolayı ne yazık ki kızımın yuvasını bozdu şu an boşanma noktasına geldiler çünkü damat kızımı istemediğini söylüyor şimdi kızım 2 aya yakındır 75 günlük bebeği ile benim evimde kalıyor kızımın evliliğinin yıkılma noktasına gelmesinin stresi ile birlikte çocuğun tüm bakım ve sıkıntıları damat ve ailesi keyfe keder gün geçirirken kızım ve benim ailem üzerinde bu yaşanan sıkıntılı durum tüm ailemi psikolojik yönde büyük bir sıkıntıya soktu hem damat tarafı oğullarını tekrar evlendireceklerini söyleyerek çocuğun bizde kalmasını isteyerek oğullarına ayak bağı olmasın mantığı ile hareket etmektedir çünkü bu 75 günlük sürede damat çocuğunu sadece doğduğu günlerde 1 hafta ancak gördü ondan sonra kesinlikle benim çocuğumdur en azından bir kez olsun arayımda yada geleyimde göreyim gibi bir durumu olmadı bizde onların bu davranışa karşı çocuğu onlara vermek istiyoruz onlar boşanma davası falan açmadı bu noktada nasıl bir prosüdür yada nasıl bir yol izlememiz gerekiyor bu konuda bizlere yol göstermenizi rica ediyorum
Old 14-10-2014, 11:42   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

Bu aşamada:
1- Boşanma davası açılmaksızın çocuk ve kadın için tedbir nafakası davası açılabilir,

2-Boşanma davası açılabilir tazminat ve nafaka talep edilebilir.

3-Yenidoğan bir bebeği,"karşı taraf rahatsız olsun "diye annesinden ayırmak çocuğa da anneye de büyük haksızlık olarak değerlendirilmelidir.Bu konuda karar verilirken çocuğun yüksek ve öncelikli çıkarları gözetilmek zorunludur.

Bir avukattan destek almanızı ve yapılacak hukuki girişimlerde asıl karar vericinin kızınızın olduğunu hatırlatırız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi