Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

hacker olduğunu iddaa eden kişi elindeki video ve fotoğraflarımı aileme göndereceğini söylüyor

Konuyu Kilitleyin
Old 08-06-2020, 18:40   #1
Konuk

Varsayılan hacker olduğunu iddaa eden kişi elindeki video ve fotoğraflarımı aileme göndereceğini söylüyor

Bir mesajlaşma portalında yazıştık hacker olduğunu ve görüntülerimin başka yerlerde yayınlanabileceğini vb anlattı. ilk önce inanmadım onu sorguladım korkmuştum bana o fotoğraf ve videoları sildirebileceğini söyledi ama karşılığında onun isteklerini yapmam gerekliydi. Kabul ettim ama sürekli konuşmayı kesmek istediğimi hissettirdim anladığında beni bu olayların aileme gideceğini söyleyerek tehdit etti üstümde öyle bir baskı kurdu ki istemiyorum diyemiyorum sürekli üste çıkıyor ve onu şikayet edemeyeceğimi düşünüyor. Elindeki tek kız ben değilim onları da tehdit ettiğini biliyorum.
Old 15-06-2020, 13:11   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Kişisel verilerinizi hukuka aykırı ele geçiren ve dediklerini yapmazsanız bunları yaymakla tehdit eden kişi suç işlemektedir.

Savcılığa başvurarak bu kişinin cezalandırılması ve elinde bulunan size ait verilere el konması isteği ile şikayet dilekçesi verebilir ve aynı zamanda şiddetin önlenmesi için karar verilmesini isteyebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz. Mali gücünüz yeterli değilse şikayet aşamasında barodan avukat istediğinizi söyleyebilirsiniz.
Old 15-06-2020, 13:53   #3
Konuk

Bunu ailemin öğrenmesini istemiyorum reşitim. nasıl bir yol izlemem gerekiyor? elimde çok fazla kanıt yok genelde uygulama üzerinden sesli konuşurken tehditlerini savuruyor yazışmada pek bir şey demiyor ses kaydı almalı mıyım?
Old 15-06-2020, 15:09   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

İddialarınızı elbette kanıtlamanız gerekir. Tehdidi sözlü olarak yapıyorsa bu konuşmayı bir arkadaşınız yanınızdayken yapmanız uygun olur.

İzinsiz ses kaydı almak TCK ya göre suçtur. Fakat başka türlü kanıtlamak mümkün değilse kayıt almanın kabul edilebilir olduğuna ilişkin yargı kararları mevcuttur.

Her aşamada doğrudan bir avukattan destek alarak ilerlemeniz yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi