Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Anket Sonucu: T.B.B liğini Başarılı Buluyormusunuz?
Evet,T.B.B liği yönetimini başarılı buluyorum. 35 7,09%
Hayır,T.B.B liği yönetimini başarısız buluyorum. 459 92,91%
Oy Verenler: 494. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 137)

Türkiye Barolar Birliğini (TBB) Başarılı Buluyor musunuz? [ANKET]

Yanıt
Old 16-04-2007, 10:50   #91
üye15905

Sevgili Pınar Hanım

hukukun siyasallaşmadığı , siyasetin hukukileştiği bir Türkiye olmazsa olmaz koşuldur.

Sorunuza cevabım, başarılı değiliz.
Old 09-05-2007, 13:52   #92
uye8490

Birlik Sitesinde TBB'nin olagan genel kurulunun Kapadokya'da beş yıldızlı bir otelde yapılacağı bildiriliyor.
Ankara'nın suyu mu çıktı diye sormadan edemiyor insan.

Ortalık, abuk sabuk yönetmeliklerle bağımsızlığı yok edilen,meslek onuru ayaklar altına alınan,bir yıldan beri emeğinin komik bir karşılığı olan ücretini dahi alamayan avukatların,sessiz çığlıklarıyla inlerken,her şey süt limanmış gibi Kapadokya'da toplantı yapmak da ne oluyor.

Kapadokya'da bir günlük konaklama masrafı ne kadardır bilenimiz var mı?Ben gitmediğim için bilemiyorum.Bu toplantının maliyeti birliğin bütçesinden mi karşılanıyor.Eğer öyle ise ben aidatımı,cmk ücretimden,yani benim emeğimden kesilen yüzde on oranındaki zorunlu bağışları birileri gitsin Kapadokya'da toplantı yapsın diye mi ödedim.Bu mu başarı bu mu hak, bu mu adalet?Binlerce avukat bir yıla yakın bir süredir ödenmeyen alacaklarından ötürü büronun kapısına kilit vurma aşamasına gelmiştir.Böylesi bir durumda birlik yöneticilerine düşen turistik bir yerde beş yıldızlı bir otelde toplantı yapmak değil,Ankara'da fiyat açısından bulabildiği en uygun yerde gerçekten bir toplantı yapmaktır.

Bu arada belirteyim toplantı gündeminde cmk sorununa ilişkin tek bir madde yok.
Old 09-05-2007, 13:57   #94
Av. BNK

Tuzu kuru insanlar TBB'nin başına geçerse böyle olur. O zaman kimsenin sorunu da umurlarında olmaz. Aynen avukatlık mesleğini çağa uyduramadıkları gibi.

30 yıl öncesinin kafasıyla avukatlık yapıyorlar. Örneğin böyle bir internet sitesini TBB'i gerçekleştiremezmiydi.
Old 09-05-2007, 19:42   #95
ad-hoc

Alıntı:
Yazan yaren
Birlik Sitesinde TBB'nin olagan genel kurulunun Kapadokya'da beş yıldızlı bir otelde yapılacağı bildiriliyor.
Ankara'nın suyu mu çıktı diye sormadan edemiyor insan.

Ortalık, abuk sabuk yönetmeliklerle bağımsızlığı yok edilen,meslek onuru ayaklar altına alınan,bir yıldan beri emeğinin komik bir karşılığı olan ücretini dahi alamayan avukatların,sessiz çığlıklarıyla inlerken,her şey süt limanmış gibi Kapadokya'da toplantı yapmak da ne oluyor.

Kapadokya'da bir günlük konaklama masrafı ne kadardır bilenimiz var mı?Ben gitmediğim için bilemiyorum.Bu toplantının maliyeti birliğin bütçesinden mi karşılanıyor.Eğer öyle ise ben aidatımı,cmk ücretimden,yani benim emeğimden kesilen yüzde on oranındaki zorunlu bağışları birileri gitsin Kapadokya'da toplantı yapsın diye mi ödedim.Bu mu başarı bu mu hak, bu mu adalet?Binlerce avukat bir yıla yakın bir süredir ödenmeyen alacaklarından ötürü büronun kapısına kilit vurma aşamasına gelmiştir.Böylesi bir durumda birlik yöneticilerine düşen turistik bir yerde beş yıldızlı bir otelde toplantı yapmak değil,Ankara'da fiyat açısından bulabildiği en uygun yerde gerçekten bir toplantı yapmaktır.

Bu arada belirteyim toplantı gündeminde cmk sorununa ilişkin tek bir madde yok.

Sayın Yaren,
Malesef bal tutan parmağını yalıyor. Aynı davranışı barolarda sergiliyor. TBB bundan önce de ya Sheraton ya da Hilton otelinde toplanmıştı. Hem de Ankara'da. Bakınız Ankara adliyesi içinde çok büyük ve kullanışlı bir salon vardır, keza yine AÜHF her türlü toplantı talebine sürekli olumlu yanıt vermiştir. Fakat TBB aynı tutumunu malesef sürdürmekte. Gelin eleştirinizi TBB'ye gönderin ve bu soruları soracak bir kamuoyu yaratmak adına birlikte davranalım.
Old 10-05-2007, 08:22   #96
Av. BNK

Boşuna sormayın. Biz avukatlar öyle sıradan köşelerde toplanamayız benzeri bir cevap alırsınız.

Avukatlığın kalitesinin yükselmesini ya da insanların kendilerine saygı göstermelerini bu tür parasal gövde gösterileriyle olabileceğini sanıyorlar.
Old 10-05-2007, 14:47   #97
*sinequanon*

Alıntı:
Yazan Av. BÜLENT NURİ KURDOĞLU
Örneğin böyle bir internet sitesini TBB'i gerçekleştiremezmiydi.

Birliğimiz tarafından biraz önemseniyor olsaydık bu tabi ki gerçekleştirilebilirdi.TBB yönetimi THS'yi her ziyaret ettiğinde hasedinden çatlıyor olmalıydı.Yine söylüyorum tabi başlarında bulundukları birliğin üyelerini biraz önemsiyor olsalardı.

Saygılar...
Old 11-05-2007, 09:13   #98
Av. BNK

Sadece önemseyip önemsememe meselesi değil; aynı zamanda çağın gerisindeler. Bazılarının bilgisayar kullandığından bile emin değilim.
Old 11-05-2007, 20:54   #100
calikusu_kamuran

Bu ülkede, koltuğunu korumak zorunda kalma çabaları yüzünden -ama kimileri demokrasiyi hiçe sayıp kendi hırsları adına bunu yapsalar bile- hiç kimse asıl görevini icra edebileceği enerjiyi asıl yerine harcayamıyor. Yani tek yönlü olarak değerlendirilebilecek bir konu değil kanaatindeyim. Çünkü sistemin içindeki tüm koltuk sahipleri/iktidarlar aynı boyuttadır.

Saygılarımla
Old 24-05-2007, 16:15   #101
uye8490

Birlik Sitesinin "Basında TBB" adlı bölümünde Birlik Başkanımızın mevcut bir siyasi partiden milletvekilliliği adaylığı ile ilgili haber boy gösterdi bugün.Gelen tepkilerden olsa gerek,basın müşavirliğince haberin siteden kaldırıldığı bildirildi.TBB web Sitesi kimsenin seçim propagandasını yapacağı bir yer değildir,olmamalıdır.Herkes haddini hududunu bilsin.Propaganda yapılacaksa her gece bir tv kanalında boy gösterilir.TBB Kimsenin çiftliği değildir.
Old 25-05-2007, 10:18   #102
Av. BNK

Kendi meslektaşları için ne yapmış ki siyasete girip bütün milletten oy isteyebiliyor.

Bu mesleğin sorunlarına çözüm üretebildimi ki ülke sorunlarına mecliste çözüm üretecek.

Bu tür insanları Cumhuriyeti korumak adına meclise taşıyacağıma oy kullanmam o kadar.
Old 25-05-2007, 12:43   #103
avhuseyinozbek

Peki arkadaşlar,meclise hukukçu sıfatıyla gidip de orada hukukçu olduğunu unutan avukatların baro kaydını muhafaza eden barolar hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi