Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

facebook

Yanıt
Konu Notu: 5 oy, 4,20 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-01-2009, 23:01   #121
Gülümse

O zaman link olarak da yazın tam olsun ;-) Üstelik bende oradayım...
Old 06-01-2009, 23:34   #122
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Gülümse
O zaman link olarak da yazın tam olsun ;-) Üstelik bende oradayım...

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Ben zaten grubu kapatmayı hiç düşünmemiştim de, reklam olsun diye buraya da yazdım.

Ama o zaman tam reklam olur.
Old 06-01-2009, 23:41   #123
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Ama o zaman tam reklam olur.

Yok canım ne reklamı olacak. Kim avukat ki? )
Old 21-02-2009, 12:43   #125
Ece Soysal

Karar

ahh facebookk ahhh pek alıştım pek sevdim allah sonumu hayır etsin
Old 14-03-2009, 06:34   #126
üye18721

İlginç; seneler sonra bazı lise arkadaşlarım resmimi görmüş ve tanımışlar.Yine kaldığı yerden devam ediyor arkadaşlığımız.Böyle güzel yanları da var...
Old 14-03-2009, 06:56   #128
üye18721

Aslında gençlere hitap eden bir site.)
Old 06-06-2009, 11:11   #129
üye25928

Alıntı:
Yazan EceSoysal
ahh facebookk ahhh pek alıştım pek sevdim allah sonumu hayır etsin

İlk başladığım zamanlar aynı düşünceyi paylaaşıyordum da bir zaman sonra monotonlaşıyor. Ama Feyzbuk çalışanlarını tebrik etmek lazım, siteyi sürekli olarak geliştirme çabası içindeler.
Old 16-11-2009, 20:34   #130
Gülümse

Varsayılan Facebook'un yeni cicileri...

Facebook sayesinde bir çoğumuzun adası, çiftliği işletmesi, akvaryumu, lokantası hatta yaratığı bile oldu. İnsanlar artık eski sevgilisinin hayatına ya da birileriyle iletişim kurmak için değil resmen oyun oynamak için Facebooka girer oldular.

Bu oyunların basite almanız imkansız. En basit olanlarınında bir balık satın alıp akvaryumunuza atıyor, belli saatlerde besleyip en olgun hale geldiğinde satıyorsunuz. En gelişmiş olanında ise önce yonca ekip o yoncaların belirtilen saatte yetişmesini sağlıyor, ardından onların topamadan arıların onlardan bal yapmasını sağlıyor, daha sonra toplanan yoncaları ineklere verip süt, sütten de peynir yapıp satıyorsunuz, bunu beğenmediniz mi o zaman üzüm eker şarap yapar satarsınız, ya da buğdaydan un.

Facebookun en tutulan oyunu ise Farmville... Neden bilmem bundan bir süre önce farmville oyunu yasaklanmış ve kapanması gerçekten büyük olay olmuştu.
Old 18-11-2009, 23:22   #131
üye25928

Alıntı:
Yazan Gülümse
Facebook sayesinde bir çoğumuzun adası, çiftliği işletmesi, akvaryumu, lokantası hatta yaratığı bile oldu. İnsanlar artık eski sevgilisinin hayatına ya da birileriyle iletişim kurmak için değil resmen oyun oynamak için Facebooka girer oldular.

Bu oyunların basite almanız imkansız. En basit olanlarınında bir balık satın alıp akvaryumunuza atıyor, belli saatlerde besleyip en olgun hale geldiğinde satıyorsunuz. En gelişmiş olanında ise önce yonca ekip o yoncaların belirtilen saatte yetişmesini sağlıyor, ardından onların topamadan arıların onlardan bal yapmasını sağlıyor, daha sonra toplanan yoncaları ineklere verip süt, sütten de peynir yapıp satıyorsunuz, bunu beğenmediniz mi o zaman üzüm eker şarap yapar satarsınız, ya da buğdaydan un.

Facebookun en tutulan oyunu ise Farmville... Neden bilmem bundan bir süre önce farmville oyunu yasaklanmış ve kapanması gerçekten büyük olay olmuştu.

Ben oyun oynamıyorum facebookta. bir ara komşuya ihtiyacı olanlar yüzünden farmvilleye başlamıştım geri hevesimi alınca bıraktım. Gerçekten hayret ediyorum, hiç bir şeye fırsat bulamayan insanlar nasıl da vakit bulurlar böyle uygulamalara güzel bir tespit.
Old 19-11-2009, 11:34   #132
Atahun

Bu facebook' a benim haricimde herkes üye galiba. Açıkçası, çok akraba çıkar diye üye olmaya korkuyorum.

Bir de, oyun haricinde (ki, hiç aram yok) insanlar orda ne yapar merak ediyorum.

Üye olmadan bu merakımı gideremeyecem galiba.
Old 19-11-2009, 13:22   #133
üye25928

Alıntı:
Yazan Atahun
Bu facebook' a benim haricimde herkes üye galiba. Açıkçası, çok akraba çıkar diye üye olmaya korkuyorum.

Bir de, oyun haricinde (ki, hiç aram yok) insanlar orda ne yapar merak ediyorum.

Üye olmadan bu merakımı gideremeyecem galiba.

gerçekten bir ihtiyaç halini alıyor. Tavsiye ederim, beni de arkadaş olarak eklersiniz artık
Old 19-11-2009, 13:24   #134
üye25928

Facebook Sayesinde Hapisten Kurtuldu

Facebook’daki durum kısmına yazdığı mesaj, hapse girmesine engel oldu ve Facebook mesajı mahkemede delil olarak gösterildi.

Amerika’da 19 yaşındaki bir genç, Facebook sayesinde hapse girmekten kurtuldu. Bir silahlı soygundan dolayı şüpheli bir şekilde gözaltında tutulan Rodney Bradford adlı genç, avukatının Facebook’ta müvekkilinin yapmış olduğu ufak bir mesajlaşmayı göstermesi üzerine hapse girmekten kurtuldu.

Brooklyn’de bir silahlı banka soygununa karıştığı iddia edilen ve şüpheli olarak gözaltında tutulan Bradford’un, soygunun işlendiği saatlerde ailesinin evinde ve bilgisayarında olduğu, Facebook’ta adının yanına yazmış olduğu bir ileti ile kanıt olarak gösterildi. Facabook’daki durumunun aynı gün ve saatte güncellenmiş olması, mahkemeye delil olarak sunuldu.

Sadece Bradford’un ailesinin açıklamalarıyla ve Facebook durum mesajına güvenmeyen polis, aynı bölgedeki internet servis sağlayıcısına sorduğu sorular sonucunda, Facebook’daki iletinin bahsedilen adresten yapıldığı kanıtlanınca, Bradford serbest bırakıldı.

Facebook’un ve burada yayınlanan mesajların, mahkemelerde delil olarak kullanılması, ilk olarak bu durumda ortaya çıkmıyor. Daha önceden de Facebook iletilerinin delil olarak gösterildiği olmuş, bu nedenle suçlu bulunan kişiler olmuştu.

Avukatının yaptığı açıklamaya göre, Bradford’un şifresinin başkasına verilerek aynı adresten giriş yapmasının teknik olarak mümkün olduğu ancak bunun çok kapsamlı planlanması gerektiği için pek ihtimal verilmediği belirtiliyor.

Facebook’taki aktivitelerin mahkemelerde delil olarak gösterilmesi bazı forumlara da konu oldu. Çoğu kişiye göre, böyle bir ileti, delil olarak gösterilmemeli. Bu durumun kolaylıkla önceden planlanmış olabileceği ve bunun teknolojik olarak mümkün olması da, bir facebook iletisinin kanıt oluşturamayacağı yönünde düşünülüyor.

Kaynak:http://www.bilisimhaber.com/facebook...-kurtuldu.html
Old 19-11-2009, 13:49   #135
minee.mine

Ben de facebook sayesinde uzun zamandır görmediğim, adres ve tel. değişikliği nedeniyle ulaşma imkanım olmayan arkadaşlarımı buldum.
Facebook'un şimdiye kadar bir zararını görmedim.
Old 19-11-2009, 14:09   #136
üye31284

Ths nin grubu var mı facede, bulamadım.

Ben bir boşanma davasında karşı tarafı farklı bir kimlikle açtığım sayfamdan ekledim o da beni kabul etti ve dava dosyasında kullandığım pek çok delil elde ettim. Şimdi facebook kötü mü? Kesinlikle hayır. İstediğin tüm bilgileri gizleyebiliyorsun,güvenmediğin bilmediğin kişileri ekleyip tüm bilgilerini açık bırakırsan zararlı tabi o ayrı.
Old 19-11-2009, 16:00   #137
Atahun

Alıntı:
Yazan Zeytinn

Ben bir boşanma davasında karşı tarafı farklı bir kimlikle açtığım sayfamdan ekledim o da beni kabul etti ve dava dosyasında kullandığım pek çok delil elde ettim. Şimdi facebook kötü mü? Kesinlikle hayır. İstediğin tüm bilgileri gizleyebiliyorsun,güvenmediğin bilmediğin kişileri ekleyip tüm bilgilerini açık bırakırsan zararlı tabi o ayrı.

Ben o karşı tarafın yerinde olsam, ben de bu bölümü kesip dava dosyasına eklerim.
Old 19-11-2009, 16:11   #138
üye31284

Alıntı:
Yazan Atahun
Ben o karşı tarafın yerinde olsam, ben de bu bölümü kesip dava dosyasına eklerim.

ahahahahhahahahha emin olun ben yaş tahtaya basmam.

O dosya da faceden edinilen bilgiler öyle print edilip dosyaya sunulmadı heralde.

Herşey kanuna usulüne uygun belgeli ispatlı oldu.

Hiç bir şekilde kanuna aykırı elde edilmiş bir delil, ya da yasa dışı bir unsur yoktu.
Old 19-11-2009, 16:26   #139
üye25928

Alıntı:
Yazan Zeytinn

http://www.facebook.com/group.php?gid=5339949431&ref=ts
Old 20-11-2009, 13:31   #140
Gülümse

Facebook sizin kullanma kapasitenize göre hizmet veren bir yer. Diyelim çoklu katılımın olacağı bir yemek organize ediyorsunuz. Önce onunla ilgili bir etkinlik sayfası açıp o etkinliğe katılacak insanları sayfaya davet ediyorsunuz ve sayfa sadece etkinliğe katılacakların görebileceği hale geliyor. O sayfa içinde tüm düşüncelerinizi ve önerilerinizi paylaşıp tartışabiliyorsunuz. Böylece devamlı telefon etme ya da uzayıp giden mail kirliliğinden kurtuluyorsunuz.

Sayfanıza ilave ettiğiniz doğum günü bildirimleri sayesinde hiç bir arkadaşınızın doğum gününü atlamıyorsunuz. Üstelik doğum günü olan arkadaşınıza telefon etmek yerine süslü kartlar veya gönderimlerden biri kullanarak arkadaşınızın doğum gününü kutlayabiliyorsunuz.

Sadece bu kadar mı ? Uzun süreden beri aramadığınız bir arkadaşınıza kucakladım, bu çicek senin için tarzında hediyeler göndebiliyorsunuz. Bu tür uygulamalar bazen bir merhaba mesajından daha etkili ve hoş olabiliyor. Biliyorum gerçek bir merhadan daha değerli değil ama sizin uygun olmadığınız zaman diliminde gelen bir merhadan daha etkili olabiliyor.

Sevdiğiniz sanatçılarla tanışma veya onların fan grupları için en uygun yerlerden biri yine facebook. Tabi burada dikkat edilmesi gereken konulardan biri karşınızda kişinin o kişi olduğundan emin olmak.
Old 20-11-2009, 13:33   #141
Gülümse

Her yerde olduğu gibi facebookda da karşınıza sizi rahatsız edebilecek insanlar çıkabiliyor. Böyle bir durumda o kişiyi şikayet edebilir ya da onu yasaklı hale getirebilirsiniz.
Old 20-11-2009, 13:55   #142
üye25928

Alıntı:
Yazan Gülümse
Facebook sizin kullanma kapasitenize göre hizmet veren bir yer. Diyelim çoklu katılımın olacağı bir yemek organize ediyorsunuz. Önce onunla ilgili bir etkinlik sayfası açıp o etkinliğe katılacak insanları sayfaya davet ediyorsunuz ve sayfa sadece etkinliğe katılacakların görebileceği hale geliyor. O sayfa içinde tüm düşüncelerinizi ve önerilerinizi paylaşıp tartışabiliyorsunuz. Böylece devamlı telefon etme ya da uzayıp giden mail kirliliğinden kurtuluyorsunuz.

Ben bu yola sık sık başvuruyorum, çok güzel oluyor
Old 20-11-2009, 16:19   #143
Mustafa Sırakaya

2008 Aralık ta dondurmuştum hesabımı, bugün tekrar açmak zorunda kaldım. İnsanlar o kadar alıştı ki face book a artık bir zorunluluk haline geldi. MSN'den iletişim kuramıyorum artık çoğu arkadaşımla mecburen face book'tan haberleşiyoruz.
Old 16-12-2009, 23:47   #144
üye25928

Neredeyse KHS müdavimlerinden 6 büyüğüm artık facebook-ta arkadaşım benim için ne kadar büyük bir mutluluk anlatılamaz tarif edilemez
Old 17-12-2009, 11:37   #146
yalcin3

Sevmiyorum sevemiyorum.Lisenin son yılında açmıştım o zamanlar çok ilgimi çekiyordu,başından kalkasım gelmezdi,profil düzenlemekle fotoğraf çekip oraya eklemekle uğraşırdım.Nerdeyse hemen hemen bir yıl oldu hesabımı kapatalı.Hiçbir özlem veya pişmanlık da duymuyorum.
Zaten küçük bir kasabada doğdum ve büyüdüm ben.Bizim orada bayram tatillerinde görmek istediğiniz istemediğiniz her insanla sokakta karşılaşabilirsiniz.O yüzden bir ilkokul arkadaşıma ulaşmam da çok zor olmuyor doğrusu.
Facebook'un ilişkileri de bayağılaştırdığını düşünüyorum,sırf oraya fotoğraf koymak için fotoğraf çektiren insanlar tanıyorum.Bir bakıyordum profiline benzer pozdan on tane var. Ya da ilişkileri facebooktan başlatıp bitirenler var bir de.Bir bakıyorum bilmem kimle bilmem kim ilişkiye başlamış bir bakıyorum ilişkilerini bitirmişler artık ilişkileri yok.Özel hayat kavramının içi yavaş yavaş boşaltıldı.
Başından kalkmayıp hayatının çoğunu insan beyninden çıkma bir internet sitesinden yürüten insanları anlamıyorum.Özellikle yaşıtlarım arasında çok var böyleleri.Boş,çok boş iş...
Old 17-12-2009, 22:03   #147
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Sevmiyorum sevemiyorum.Lisenin son yılında açmıştım o zamanlar çok ilgimi çekiyordu,başından kalkasım gelmezdi,profil düzenlemekle fotoğraf çekip oraya eklemekle uğraşırdım.Nerdeyse hemen hemen bir yıl oldu hesabımı kapatalı.Hiçbir özlem veya pişmanlık da duymuyorum.
Zaten küçük bir kasabada doğdum ve büyüdüm ben.Bizim orada bayram tatillerinde görmek istediğiniz istemediğiniz her insanla sokakta karşılaşabilirsiniz.O yüzden bir ilkokul arkadaşıma ulaşmam da çok zor olmuyor doğrusu.
Facebook'un ilişkileri de bayağılaştırdığını düşünüyorum,sırf oraya fotoğraf koymak için fotoğraf çektiren insanlar tanıyorum.Bir bakıyordum profiline benzer pozdan on tane var. Ya da ilişkileri facebooktan başlatıp bitirenler var bir de.Bir bakıyorum bilmem kimle bilmem kim ilişkiye başlamış bir bakıyorum ilişkilerini bitirmişler artık ilişkileri yok.Özel hayat kavramının içi yavaş yavaş boşaltıldı.
Başından kalkmayıp hayatının çoğunu insan beyninden çıkma bir internet sitesinden yürüten insanları anlamıyorum.Özellikle yaşıtlarım arasında çok var böyleleri.Boş,çok boş iş...

Evet, genel olarak haklısınız ama, ben memnunum.
Old 22-01-2010, 16:56   #148
üye25928

Bu konudaki en son mesajımdan bu yana, aradan geçen bir ay boyunca, Facebook artık kendini "THS" üyeleri üzerinde hissettirmeye başladı. Şu an THS'den yaklaşık 10 tane profili ekli bulunan büyüğüm var. Yeni yeni yüzleri de görüyoruz. Yeni feyzbuk-a yeni katılmış olan bir kaç büyüğümüz daha var bugünlerde. Katılımın artmasını bekliyoruz.
Old 08-09-2010, 17:56   #149
üye25928

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Bu konudaki en son mesajımdan bu yana, aradan geçen bir ay boyunca, Facebook artık kendini "THS" tebaası üzerinde hissettirmeye başladı. Şu an THS'den yaklaşık 10 tane profili ekli bulunan büyüğüm var. Yeni yeni yüzleri de görüyoruz. Yeni feyzbuk-a yeni katılmış olan bir kaç büyüğümüz daha var bugünlerde. Katılımın artmasını bekliyoruz.

20yi geçen Thsli üye, facebookta. Ve facebook onların profilini takip ederken o kadar zevkli ki.

Lakin ümitle beklediğimiz birisi daha var, hala üye olmadı.
Old 11-09-2010, 14:39   #150
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
20yi geçen Thsli üye, facebookta. Ve facebook onların profilini takip ederken o kadar zevkli ki.

Lakin ümitle beklediğimiz birisi daha var, hala üye olmadı.

dur tahmin edeyim
st rgn doğrudur?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05028296 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.