Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Yaratıcı Yazarlık

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-10-2007, 20:35   #61
Gülümse

Ne oldu dostlar konu uzun sure kuvezde kalirsan yasamaz
Old 04-10-2007, 20:42   #62
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Benim bebek solunum yetmezliğinden öldü ...

Koordinatörlük ve kurallar konusunda yardımcı olma sözüm baki.

Saygılarımla...
Old 04-10-2007, 20:44   #63
Gülümse

Dostum elinizdeki bebege dikkatli bakin.. Yanlis bebek almissiniz o bebek sizin degil cunki..
Old 05-10-2007, 14:51   #64
Av.Nur

Küvezdeki bebekleri unutmayalım, hem bebekler bir karışırsa, kime benzedi bu çocuk gibi durumlar çıkabilir, dikkat.

Bu arada ben ilk adımı atayım dedim.

Bir deneme Ths.strese-son.com'da yayınlanmıştır.
Bilgilerinize en bi yazayım bakalım nolcek gayretlerimle sunulur.
Old 05-10-2007, 18:45   #65
Ayşegül Kanat

Bir kırıklık, bir kırgınlık... Aranızda "Diplomalı Yazar" olarak bir tek Ayşegül Kanat var diye düşünüyorum. Üstelik A. Kanat tanınmasa da, bilinmese de yedi yıldır "Yaratıcı Yazarlık" dersleri veriyor.

Bir gün kendimi böyle tanıtmak zorunda kalacağımı hiç düşünmemiştim. Aranızdan bir tek kişi bile beni tanımıyor mu?

Yarışmacılara da, jüriye de başarılar...
Old 05-10-2007, 21:01   #66
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Ayşegül Kanat
Bir kırıklık, bir kırgınlık... ...

Valla ne yalan söyleyeyim cümlenizi ilk okuduğumda geçen hafta maruz kaldığım salgın hastalığı hatırladım ve vah, vah Sayın Kanat da benim gibi olmuş diye düşündüm...

Bir kırgınlık, bir kırgınlık ki hayatımda böylesini görmemiştim... İnsan hiç gece uyurken, sağa sola döndüğünde yandım anam diye zıplar mı? Uykudan uyandıracak kadar kas ağrısı yaşar mı? Valla yaşıyormuş...

Doktorum: "Acayip üşütmüşsün" dedi...
Gayrı ihtiyari elim başıma gitti. Şükür yanlış anlamışım...

Şimdi iyiyim. Bir müvekkilim Meksikadan arayıp, hasta olduğumu öğrenince: "Yahu sen Avustralya Gribine tutulmuşsun" dediğinde, "o da ne ki?" demiştim...

Öff yaratıcı hınzırlık dedikleri galiba bu benim yaptığım şey...

Saygılarımla..
Old 05-10-2007, 21:14   #67
Ayşegül Kanat

Sayın Dikici geçmiş olsun.Müneccim falan olmalısınız. Bugün Adana'ya mevsimin ilk yağmuru yağdı. Oysa dün vantilatör karşısında serinlemeye çalışıyorduk. Serde yaşlılık var, romatizmalar başladı hemen. Ağrı kesici aldım, etki etmesini bekliyorum.(Umarım Avustralya gribi değildir bendeki." Yerli malı, Türk'ün malı" diyenlerdenim.)

Sözün kısası: Hem gönlüm kırık hem kemiklerim....
Old 05-10-2007, 21:18   #68
Av.Mehmet Saim Dikici

Müneccimlik henüz yok, inşallah bir kaç yıl sonra olur diye ümid ediyorum.

Şaka bir yana Avustralya gribi denen şey, salgın durumda... İnanılmaz bir kas ağrısı oluyor. Bildiğimiz gripteki gibi burun akıntısı vs olmuyor...

Çok geçmiş olsun. Kırgınlık sorun değil, yeterki kızgınlık olmasın...
Old 19-10-2007, 15:29   #69
Av.Mehmet Saim Dikici

Oy oy oy oy....
Give me please!
Oy oy oy oy...
Eminem,
İmanıma dinimeee

Buradaki oy oy'lar, Rey Rey anlamındadır. Aman emineler yanlış anlamasın başımıza iş almayalım..
Old 19-10-2007, 15:33   #70
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Tamam oy verelim de Saim bey, nereye? Biz müneccim miyiz ki?
Old 19-10-2007, 15:35   #71
Av.Mehmet Saim Dikici

Bir de yazarlık yapacaktınız... Vay vay vaayyy... nerede THS yazarları? Ben demedim mi bu bebek yaşamaz... Dedim.
Old 19-10-2007, 15:38   #73
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
İlim Çin^' de de olsa arayıp, bulunuz! Arayıp bulmak okura düşer. )))))

Ama böyle oysuz kalırsınız, kitleler güdülmek, pardon yönlendirilmek ister
Old 19-10-2007, 16:19   #74
Gülümse

Bebekler galiba gribe kurban gitti.. Üstelik herkez yarışma kurallarını beklerken eh araya da bayram girdi, ben hapşurdum, ötekisinin davası vardı yani anlayacaginiz bahane çok

Simdilerde strese-son da bir hikaye yazma yarişi var hatta liste asıldı ben dahil hiç kimse hikayesini göndermedi..

Ama illa bir oylama yapmak istiyorsanazi bu durumumuzu oylayabiliriz ne dersiniz
Old 19-10-2007, 18:30   #75
Jeanne D'arc

Okur Kutlu olanı bulur! Yani kanımca.
Old 19-10-2007, 22:40   #76
Jeanne D'arc

Sayın THS,

Çoook yukarılardan aldığım emr-i ilham nedeniyle size sormak durumundayım: Halen bu yarışmaya katılmayı isteyen/düşünen var mı?

Konu aşk olmayacak, söz!

Saygılar.

İmza:Bekçi Murteza says "Gözlerimi kaparım vazifemi yaparım"
Old 19-10-2007, 22:42   #77
Gülümse

Evet Jeanne D'arc kardeş bu konunun doktoru olmaya karar verdi.. Öncelikle bu konu hakkında Ayşegül Kanat ne düşünüyor onu öğrenmeye ne dersiniz?

Saygı ile
Old 19-10-2007, 22:44   #78
Jeanne D'arc

Sayın Kanat yarışmayı mı yoksa koordinatörlüğü mü arzu eder acaba?

Her ikisi de başımız üstüne.
Old 19-10-2007, 22:45   #79
Gülümse

Sayın Ayşegül Kanat'a özelinden mesaj attım dostlar
Old 19-10-2007, 23:43   #80
Ayşegül Kanat

Sayın Gülümse, mesajınızı aldım. İnternette bir anormallik var. Sayfalar kapanıp duruyor. Yarın normale dönerse açıklayıcı bir ileti yollamaya çalışacağım. Saygılar
Old 19-10-2007, 23:46   #81
Ayşegül Kanat

Sayın Dikici Gazeteport'un yeni numarasını fark ettiniz mi? Siteye üye olma zorunluluğu getirmişler. Üye olmayan oy kullanamıyor.Düşen reytinglerini toplamaya çalışıyorlar.Başarılar.
Old 20-10-2007, 14:16   #82
Jeanne D'arc

Hafta sonu biliyorum ama bir dönem pek bir heyecan yaratan bu konu hepten gündeminizden düştü mü onu merak ediyorum.

Ses verin arkadaşlar.

THS'de bir yazım yarışmasına ne dersiniz? Katılmayı düşünen var mı?

En "huu huu kimse yokmu" saygılarımla.
Old 20-10-2007, 14:35   #83
halit pamuk

Hey, ben burdayım.

Ama yazarlık mı uzak dursun. Okumak daha güzel.
Old 20-10-2007, 14:52   #84
üye18721

Yarışmacı adayıyım.
Old 20-10-2007, 15:16   #85
Gülümse

Alıntı:
Yazan korayad
Hey, ben burdayım.

Ama yazarlık mı uzak dursun. Okumak daha güzel.

Sayin Korayad,

Iyiki okuyorsunuz çünki okunmayan yazıların ne değeri olur ki..

Sevgi ile kalin
Old 20-10-2007, 15:36   #86
halit pamuk

Alıntı:
Iyiki okuyorsunuz çünki okunmayan yazıların ne değeri olur ki..

Okunmayan yazı da değerlidir. Değerini veren okunması değil; onun en özgün şekilde yaratılmış olmasıdır.
Old 20-10-2007, 15:43   #87
Jeanne D'arc

Sayın korayad,

Sözlerinizi "isteğe göre keyfi yorum" metoduna göre yorumladım, GEREĞİNİ DÜŞÜNDÜM ve yarışmaya aday olarak katılacağınıza -kesin olarak- HÜKMETTİM.
Old 20-10-2007, 16:17   #88
Armağan Konyalı

Yarışmaya ben de katılmak isterdim ama YARATICI YAZARLIK ne anlama geliyor bilmiyorum. Yaratıcı yazarlığın yazarlıktan farkı nedir?

Benim okuduğum kitapları hep 'düz yazar'lar yazmıştı.

Saygılarımla
Old 20-10-2007, 16:39   #89
Gülümse

Yaratıcı Yazarlık Sayın Ayşe Kanat'ın yazdığı bir yazı.. Yarışma fikri daha sonra bağımsız olarak gelişen bir konu..

Sizi yanıltıysak özür dileriz

Sevgi ile kalin
Old 20-10-2007, 16:50   #90
Jeanne D'arc

Sayın Av.Armağan Konyalı,
Sayın THS,

İşbu forum, THS üyesi Sayın Ayşegül Kanat'ın başka bir internet sitesince düzenlenen yarışmadaki adaylığının, THS'ye bildirilmesi ve THS üyelerince desteklenmesi amacıyla açılmıştı ve Sayın Kanat'ın bu yarışmadaki yazısının adı "Yaratıcı Yazarlık'tı".

Forumun devamında THS'de bu neviden bir yarışma açılması fikir ve talepleri ortaya atılmıştı ve ancak organizasyonu kimsenin üstlenmemesi ve yarışma adaylarının (önerilen konudan ürküp) aniden geri çekilişi ile bir dönem konu askıda kalmıştı.

Hal böyle olmakla birden bire ilhamlandım. "Yahu bu yarışmayı STOG yapsa ne iyi olur" dedim kendi kendime!!!

Ancak tereddütlerim de vardı, halen yazmak isteyen, yarışmak isteyen var mıydı, kalemine/bileğine güvenen kalmış mıydı?

Bu forumda üyelerimizi hafiften bir yoklayıp, katılım olacağına dair sinyal alır isek; STOG olarak başka bir forumda genel bilgileri verip, katılımla ilgili anket açmayı düşünüyoruz. Yoksa proje yatar, demedi demeyin. İki satır da olsa şurada renginizi belli edin.

O nedenle yarışmanın adı "Yaratıcı Yazarlık" olmayacak. Dahası "yaratıcı" veya "düz" tüm yazarların (daha doğrusu yazar adaylarının) katılımına açık bir organizeşın olacak. Yapar isek güzel olacak.

Saygıyla.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06571603 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.