Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Pazartesi

Yanıt
Old 08-01-2010, 17:37   #91
Av.H.Sancar KARACA

Gene hafta sonu gelmiş.
Kim çekecek şimdi.
Gel pazartesi gel.
Old 08-01-2010, 18:45   #92
ISIL YILMAZ

Pazartesileri 80'lerden kalma vatkalar gibi görüyorum. Gıcık birşey, ama var işte...
Old 08-01-2010, 18:54   #93
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Pazartesileri 80'lerden kalma vatkalar gibi görüyorum. Gıcık birşey, ama var işte...

Halen Vatka* kullanan var mı?

Not: Abi, vatka, votka değil sakın yanlış anlama...
Old 08-01-2010, 19:07   #94
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ

Salı için ne düşünüyorsunuz?
Old 08-01-2010, 19:32   #95
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Salı için ne düşünüyorsunuz?

Tahmin edeyim: Perma saç
Old 08-01-2010, 20:41   #96
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Şimdi gene moda oldu diyen var
Old 09-01-2010, 20:19   #97
ISIL YILMAZ

Vatka gene moda oldu, pazartesiden gıcık kapmaksa her daim moda. Salı için söylenmesi gereken söylenmiş zaten, sallanır!
Old 09-01-2010, 22:26   #98
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
sn kayar,
bu önerinize zaman zaman icabet etmiş biri olarak, o haftasonunun takip ettiği pts başlangıçlarında daha bir şiddetle cumanın beklenebileceği tehlikesine de dikkat çekmek isterim

ama şu bir gerçek ki; ben ortaokulda okurken de yaz aylarını ve tatili sevmez, eylülde okulların açılışı şenlik kabul ederdim. bugün de zaman zaman pts leri büyük bir sevinçle karşıladığımı söyleyebilirim; yapamadıklarımı yapabilmek için başlayan bir zaman başlangıcı, unuttuğum işleri tamamlamak için bir fırsat, rehavetten kurtulup bir şeyler üretmeye başlamanın heyecanı...ama elbette artık her pts.yi böyle karşılayamıyorum avukatlık mesleğine adım attığımdan beri

görece değişkenlik taşıyan bu sevip sevmeme konusuyla ilgili olarak sayın gemici ye katılıyorum

Bu mesajın yazılmasının üzerinden yıllar geçmiş ama şimdi okudum ve benim için de geçerli olduğunu belirtmek istedim. Özellikle de altını çizdiğim kısım... Pazartesi günlerini genellikleri severim, çünkü tazeliği, başlangıcı severim.
Old 09-01-2010, 22:34   #99
Av.Duygu Işık Behrem

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim DİKİCİ
Halen Vatka* kullanan var mı?

Saim Abi beni çocukluğuma götürdün. Ne yazık ki vatka modası yine zirvede! Yakında bizim ülkemizi de ele geçirir. "Lady Gaga" "vatka" diye google'da arama yapıp karşılaşacağınız felaket sonrası 80'li yılların vatkalarına hasret bile duyabilirsiniz.

Perma saç ile ilgili ise çocukluğuma dair çok kötü anılarım var. 7-8 yaşlarındaydım, hiç unutmam annem eve saçlarına perma yaptırıp gelmişti kardeşim ve ben 'sen artık annemiz değilsin, koyun olmuşsun' diye saatlerce ağlamıştık. Kadıncağız da bunalıma girdiği ile kalmıştı! O gün bugündür annemi hep düz saçlı gördüm.

Küçükken Pazartesi günlerini sevmememin tek nedeni, annemin her Pazar ütü yapmasıydı. Şimdi her Pazar kendim ütü yapıyorum ve Pazartesileri hala diğer günlere göre daha az seviyorum!! Ama nefretimi yendim.
Old 09-01-2010, 22:43   #100
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık
Saim Abi beni çocukluğuma götürdün. Ne yazık ki vatka modası yine zirvede! Yakında bizim ülkemizi de ele geçirir. "Lady Gaga" "vatka" diye google'da arama yapıp karşılaşacağınız felaket sonrası 80'li yılların vatkalarına hasret bile duyabilirsiniz.

.

Kadınlar neden vatkalı elbise giyerler?
Old 10-01-2010, 00:37   #101
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Sanırım daha heybetli gösteriyor
Old 10-01-2010, 14:15   #102
ISIL YILMAZ

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Tüm kadınlar giymez. O kadar çirkin birşeyin giyilmesinin tek sebebi var:moda denen tanrının arada hilkat garibeleri yaratma isteği.
Old 10-01-2010, 15:48   #103
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Tüm kadınlar giymez. O kadar çirkin birşeyin giyilmesinin tek sebebi var:moda denen tanrının arada hilkat garibeleri yaratma isteği.

E o da lazım... Herkes güzel olsa, güzel kavramı da belki olmazdı.
Old 10-01-2010, 15:49   #104
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Sadece kadınlar mı giyerdi? Erkeklerin kıyafetlerinde de bolca vardı.Tabi senin mezopotamya kadar geniş omuzların olduğu için, farkında değilsin.
Old 23-01-2010, 18:21   #105
nostaljielif

pazartesiyi çok severim.en sevdiğim gündür.hayat yeniden canlanır.pazar gününden nefret ederim yaşam duruyor.pazartesi beni pazar gününden kurtaran bir gündür.
Old 08-11-2010, 15:21   #106
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan nostaljielif
pazartesiyi çok severim.en sevdiğim gündür.hayat yeniden canlanır.pazar gününden nefret ederim yaşam duruyor.pazartesi beni pazar gününden kurtaran bir gündür.
Öksüz kalmış pazartesi.
Yetim de olmasın.
Pazartesi! İyi ki varsın
Old 08-11-2010, 16:54   #107
Nur Deniz

Bu pazartesi okul aşısına çıktık. Forma giymedik,kimliğimiz yoktu. 5-6 kişi sınıflara girdik ve aşı yapacağız dedik. Hiçbir öğretmen ne aşısı diye sormadı. Aksine işimizi bitirelim diye çocukların kollarını açtılar.

O kadar yetişmiş, üniversite mezunu, çocuklarımızı emanet ettiğimiz hiçbir öğretmen bize aşıyı, komplikasyonlarını, kimliğimizi sormadı. Çok tuhaf ve acıklı geldi bana.

Öğretmenin kolunu aç demesine rağmen yalnızca bir çocuk, bu ne aşısı, neden korur, siz kimsiniz diye sordu.

Edinilmiş negatif davranışa en iyi örnek bence.

Çok gürültülüydü bu pazartesi, sevmedim ben bunu.
Old 08-11-2010, 17:16   #108
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Öğretmenin kolunu aç demesine rağmen yalnızca bir çocuk, bu ne aşısı, neden korur, siz kimsiniz diye sordu.

"sürü" psikolojisinden, daha şimdiden uzak olan bu çocuğu kutluyorum. Maalesef, onu çok ama çok zor bir hayat bekliyor.

Neyse, bu pazartesi de biter.
Old 08-11-2010, 17:48   #109
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Bu pazartesi okul aşısına çıktık. Forma giymedik,kimliğimiz yoktu. 5-6 kişi sınıflara girdik ve aşı yapacağız dedik. Hiçbir öğretmen ne aşısı diye sormadı. Aksine işimizi bitirelim diye çocukların kollarını açtılar.

O kadar yetişmiş, üniversite mezunu, çocuklarımızı emanet ettiğimiz hiçbir öğretmen bize aşıyı, komplikasyonlarını, kimliğimizi sormadı. Çok tuhaf ve acıklı geldi bana.

Edinilmiş negatif davranışa en iyi örnek bence.

Çok gürültülüydü bu pazartesi, sevmedim ben bunu.

1. Sizin okula geliş nedeniniz belli ise, bu durum okul idaresi tarafından gerek öğrenci velilerine, gerekse öğretmenlere duyurulmuş ise,

2. Yapılacak aşının hangi aşı olduğu belli ise,

3. Aşının yapılacağı ders saati/zaman belli ise,

Öğretmenin siz kimsiniz, kimliğinizi görebilir miyim demesi tuhaf olmaz mıydı?

Not: Çocuk için durum farklıdır. Bilmiyor olabilir. Her şeye rağmen, biliyorsa da bilmiyorsa da aferin demek lazım.
Old 08-11-2010, 19:55   #110
Nur Deniz

Saim Bey biz bile bu sabah öğrendik ne aşısını kimlere yapacağımızı. Yani soruların hepsine yanıtımız olumsuzdu. Daldık okul bahçelerine, sınıflara girdik, aşı yapacağız dedik. Ne kolay milletiz ya, olası bir biyolojik silahı aşı kılıfında kötü niyetli insanlar kullansa, hiç ama hiç bir çocuğun, ailenin şansı yok. Anne-babaları ancak evde öğreniyor çocuklara aşı yapıldığını.

Kişisel olarak aferinimi aldı ve bir de küçük hediye.

Teessüflerimi de öğretmenlere, okul idaresine söylemeden çıkmadım her okuldan.

Bazı okullarda idareye bile uğramadan sınıflara girdik, o kadar yani.

Hiç tuhaf olmazdı, kimlik sormalı, gideceğimiz okullara kimlerin ne aşısı yapılacağı faxlanmalıydı. En azından ben idareci olsam öyle yapardım ve çocuğuma aşı yapanı da ne aşısı yapıldığını da bilmek isterdim.

Ha bir de bir kız çocuğu da akıl edip, bana ayda bir iğne yapılıyor bu aşı onu etkiler mi? diye sordu.
Old 08-11-2010, 20:09   #111
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Maalesef, onu çok ama çok zor bir hayat bekliyor.

Buna katılıyorum, daha sormasıyla öğretmeninin;Beni rrezil ettin, sana mı kalmış sormak, ne diyorsak niye onu yapmıyorsun? anlamındaki yüz ifadesi ve kaş çatmasıyla başladı.
Old 08-11-2010, 20:20   #112
Gülümse

Nur Deniz bana "Pazartesi okullara aşı yapmaya gideceğiz" dedi, ben de bu pazartesi okula gitmedim...
Old 08-11-2010, 20:43   #113
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Gülümse
Nur Deniz bana "Pazartesi okullara aşı yapmaya gideceğiz" dedi, ben de bu pazartesi okula gitmedim...

5 gün için planlamışlardı, yarın öğlene bitiyor, nasıl bir hızla yaptıysak artık.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi