Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Kurum Avukatlığı/Hukuk Müşavirliği için kpss de çözülmesi gereken testler

Yanıt
Old 31-08-2013, 20:43   #1
Sinem BOSTANCI

Varsayılan Kurum Avukatlığı/Hukuk Müşavirliği için kpss de çözülmesi gereken testler

Merhabalar,
Ben bu sene mezun oldum ve 2 haftadır stajyer avukatım.. Hedefim kurum avukatı olmak bunun için 2014 KPSS ye gireceğim ancak gelin görün ki henüz hangi testleri dahi çözmem gerektiğini tam olarak bilemiyorum. Biraz araştırdığım kadarıyla KPSS-A ve B'yi çözmem gerekiyormuş. Yine de siz değerli hukukçulara bu konuda danışmak, bilgilerinizden faydalanmak istedim. Teşekkür ederim
Old 11-09-2013, 10:42   #2
hukukkızı

Kurum avukatı olmak isterseniz ilk oturuma girmeniz yeterli olacaktır (Türkçe, Matematik, Tarih, Coğrafya ve Anayasa)

eğer ki uzmanlık vs. düşünüyorsanız diğer tüm oturumlara girmelisiniz. ama siz benim yaptıgım hataya düşmeyin, yabancı dil oturumuna mutlaka girin, zira çok iyi bir puanım olmasına rağmen "aman ingilizce puanım olsa ne olacak olmasa ne olacak" diye girmediğim oturum yüzünden uzmanlıkları tercih edemedim.

Şimdiden başarılar dilerim.
Old 12-09-2013, 20:23   #3
Sinem BOSTANCI

Çok teşekkür ederim, peki kpss b ve ingilizceye girebiliyor muyum sadece? Yoksa ingilizceye girebilmem için alana da girmem sart mı ?
Old 07-10-2013, 13:22   #4
ömer_faruk

İngilizce sınavı nisan ayında YDS olarak yapılacaktır,kayıt tarihleri muhtemelen ocak ayında başlar
Old 28-10-2013, 15:52   #5
Fiona

Kpss de ingilizce dil testi kaldırılmıştır. Mutlaka YDS ye girmeniz gerekmektedir, yoksa puanlamasında dil hesaplamasını içeren puan türleri hesaplanmaz.

Fakat kurum avukatlığı için çift yıllarda yapılan kpss sınavının cumartesi sabah oturumuna katılarak Genel Kültür ve Genel Yetenek sorularını çözmeniz gerekmektedir.bu da sizin P3 puan türünüzü hesaplayacak ve başvuracaksınız.

Son bir not: Ruhsatınızı almadan atanmanız mümkün değildir.

Başarılar dilerim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi