Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ben bosanmak istemiyordm1.5yıldr davam devam ediyordu bosanma kararı alınmıs,

Konuyu Kilitleyin
Old 14-02-2008, 22:09   #1
Konukserap

Önemli ben bosanmak istemiyordm1.5yıldr davam devam ediyordu bosanma kararı alınmıs,

öncelikle merhaba, ben bosanmak istemiyrdum,benimde esim isvicrede oturyr ve 2006 yılında evlendim esimle sadece birhafta evli kaldım, vize işlemlerim tamamlanmadgı icin esim önceden gitti ,gidiş o gidiş kayın validemle problemler yasadım annemle gecinmedgin sürece seninle ayrılırım dedi ve beni 2 ay icinde yüz üstü bıraktı dügünüm oldu, vizemi durdurdu ve bana bosanma davası actı,annesi bana oglumu birdaha evlendrecgm bana yaptıgım düğün masrafı koymaz dedi,bana bosanma davası actılar, ben önce bosanmak istemedgimi söyledim, hakim bana 500ytl nafaka bagladı, fakat nafakam hic ödenmedi esim itiraz edmiş türkiye sartların cok diye hic ödemedgi nafakayı bu zaman icinde davama bakan hakim degismiş,yeni gelen hakim nafakmı düsürmüs,300 ytl ye ve bu vakte kadr biriken tüm nafakalar dahilmiş, avktım usule aykırı yapılan diyor, ve benim tazminat talebimi de ret etmiş ikimizde esit kusrluymusuz, soryrum size bana haytında bol sanslar diyen beni birdaha arama diyen benimle ilgilenmeyen, 1,5 yıldr armayan babamın evinde bırakan,ese tazminat acılmazmı,benim onurmla oynadı,herkeze rezil etti, ortada kaldım nasıl bunlar gözükmez, sahitlerimde var kayın validem biz kumar oynadık olmadı diyormus, cok büyük haksızlıga ugrdım ve pskolisim bozuldu,ayrıca 3 sene bosanmama hakkım vardı nasıl böyle bir karar alınır, tabiki davamı temyize göndercgim , temyiz,de karalar etkilimi ve sonuc degise bilirmi,ayrıca benim avkatıma kendim dilekce verip temyize gönderirken bişeyeler ekleme gibi bir durumum varmı, cok caresizim, lütfen yardımcı olun 15 gün icinde temyize gönderilcekmiş ,simdiden tesekkürler
Old 14-02-2008, 22:25   #2
üye8180

Sayın konuk, boşanma kararının taraflara tebliğinden itibaren 15 gün içinde kararı temyiz ederek dosyayı Yargıtay'a göndermeniz gerekmektedir. Boşanma davası reddedilmişse ve bu red kararı kesinleşmişse, taraflar işbu kesinleşme tarihinden itibaren 3 yıl evlilik birliğini tekrar kuramamışlar ise, yani fiilen kesintisiz biraraya gelememişlerse, 3 yılın sonunda hakim boşanmaya karar vermek durumundadır. Bahsettiğiniz üç yıl budur.

Sayın konuk, Yargıtay yerel mahkemenin kararını onayabilir de bozabilir de. Eğer kararda usule ve yasaya aykırılık görürse, elbette yerel mahkemenin kararını bozabilir. Bu durumda dosya yerel mahkemenin önüne tekrar gelir. Mahkeme bozmaya uyarsa, bozma sebebi doğrultusunda işlem yapar. Bozmaya uymazsa, eski kararında direnme kararı verir, bu halde, direnme kararı aleyhine olan taraf yine temyize başvurabilir. Avukatınıza bir dilekçe verip önemli gördüğünüz hususları bildirirseniz, temyiz dilekçesinde dikkate alacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi