Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Bugün kendimiz İçin:)

Yanıt
Old 06-05-2003, 01:32   #211
Batu Han

bugün hıdrelezdi
baktım ben dahil herkes kendini dışarı atmış.ama kimsenin niyeti bişey kutlamak değil.herkesin amacı eğlenmek.ateş yakmak üstünden atlamak kimsenin umrunda değil.
izmiride insanlarınıda seviyorum...
Old 15-05-2003, 15:19   #212
Sibel

Bugün kendim için ve geride bıraktığım günlerin hepsi için hoş birşey yaptığımı sanıyorum...
Bugün denizin kıyısında gözden uzak bir bankın üstünde denizi izledim.. Sessizliği dinledim..
Günlerin yoğunluğunda sessizliğin ne güzel bir değer olduğunu bilmeden yaşadığımı farkettim..
Herkese öneririm.. Sessizliği bir kez kendiniz için dinleyin ! Pişman olmazsınız.... ! ! !
Old 21-05-2003, 00:52   #213
Batu Han

ege üniversitesinin şenliklerine gittim
çok güzeldi
ama en güzeli bira satan adamın geceye ayık başlayıp sonunda sızmasıydı.bende bu süreci kesik kesikte olsa izledim.
süperdi keşke anlatmaya yetcek kadar iyi yazım yeteneğim olsaydı.
Old 21-05-2003, 18:26   #214
ege

bugünlerde kendim için hiç bir şey yapmıyorum
ama İstanbul'a gitmeyi düşünüyorum..
ortaköyde kahve içip kalabalıklarda kaybolmayı özledim sanırım
Old 21-05-2003, 18:27   #215
ege

deren
yazmayı dene
anlarız kesinlikle,hukukçular anlar
Old 22-05-2003, 16:00   #217
Av.H.Sancar KARACA

Ankara'yı özleyen yok mu? Gürültüsünü,kargaşasını,,kırmızı ışıkta (İstanbul'un aksine) durmayı öğrenen taksicisini, (yine İstanbul'un beyazının aksine) esmer susamlı simitini, Emirgan' dakinin tadına ve kokusuna yakın Gölbaşı'nın çayını özleyen yok mu sahi?
Old 22-05-2003, 16:32   #218
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ankara ozlenmez mi..Kugulu parki, tunalihilmi caddesi, cebeci nin kahveleri, kampusumuz yok diye aglastigimiz ciplak binalari, artik unutmaya yuz tuttugumuz kar buz tutunca nasil yokuslarda sakatlanmadan yurunur yontemleri, sakarya caddesi, balik ekmekleri, buram buram burokrasi kokan :-) tum caddeleri, izmir e gore daha az guleryuzu ama daha sakin daha ogrenci ruhlu sehri, akademik kaygilar yasatan asaleti, metro calismalarinin tum sancisini yasadiktan sonra mezun olup da acilan metro keyfini yasayamamanin buruklugu, bol sinemali kucuk barli sokak ve caddeleri, imge kitabevi , her sey uzak ama hala oldukca yakin birer ani. memleketimdir severim, bir zamanlarin isli pisli simdi dogalgazli ankarasini
Old 22-05-2003, 21:54   #219
ege

Ankaraya ne zamann gitsem heryeri bürokrasi görünüyor gözüme.Bir yerlerde denizin olmadığını bilmek mi, yoksa bu kadar kuralcı bir şehirden aldığım elektrik mi bilmiyorum.Son gittiğimde sadece 2.5 saat kaldım ve hemen İstanbul'a geçtim

Sevgili Tikici
Ege şimdi tatil zamanı tabi)bekleriz efendim
Old 22-05-2003, 22:04   #220
Av. Şehper Ferda DEMİREL

siz izmir e gidedurun ben de aile dosyası için istanbul a gidiyorum. ne kalabalık, ne üçkağıt bi şehir olmuş yaa, 3 yıl öncesine kadar ben de izmir de çalışıyordum , şunun şurasında 3 yıldır taşradayız ama istanbul gözümü korkuttu valla yalan değil, kendisine hediye edilen cep telefonuna sevinip paket açan 15 lik yeğenimin duyduğum ilk sözü inşallah çaldırmam oldu !! tapuda anneannemden kalan taşınmazların intikalini yaptırmaya çalışırken 2 tane sahte verasetle karşılaşıp çoktan satıldıklarını, anneannemin çocuksuz öldüğünü falan öğrendim, bir anda ben de annem de dayım vs de ruh olduk:=) sayın Tikici ye de, İstanbul da çalışan tüm meslektaşlara da allah kolaylık versin
Old 22-05-2003, 22:10   #221
ege

sevgili Sehper
nerede oynadığını unutmayacaksın sadece
Old 22-05-2003, 22:14   #222
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Valla haklısın ege, de oyunun kuralı her yerde aynı olsa daha iyi olmaz mı, değişen kurallara göre kendimi uyarlama yeteneğim yok şükür çağdışıyız yani özetle)
Old 22-05-2003, 22:24   #223
ege

estağfurullah sehper

Malum yaşadığımız ülke..her duruma göre standart belirlenir, kişiye özel yasalar bile çıkar.
Eh Türkiyeyi oluşturan da İstanbul
Ve;
İstanbul bize hep taşra gözüyle bakar
Old 22-05-2003, 22:36   #224
Av. Şehper Ferda DEMİREL

doğrudur.. diyorum istanbullular ne diyecek bakalım..
Old 23-05-2003, 09:57   #225
Marmara24

İstanbul zor şehir. Nimetleri fazla olduğu kadar külfetleri de fazla. Burda çalışan herhangi bir meslektaşın sizin bulunduğunuz huzur ortamında çalışmak istemeyeceğini hiç sanmıyorum, ancak bu zor ve güzel şehri bırakıp gitmek pek de kolay değil. Çok hızlı değişen bu şehirle birlikte bizlerde değişiyoruz. Değişmek, yeni şartlara uyum sağlamak zorundayız. İnsanın doğasında var bu. Tabi bu değişim, iyi ya da kötü yeni düzene ayak uyukdurmak, oyunun kuralına göre oynamak analmına gelmiyor. Çoğu zaman yeni şartlarla mücadele şeklinde ortaya çıkıyor ne yazık ki.

Türkiye'yi oluşturan İstanbul olsa da Türkiye'nin bu şekilde oluşunun tek sorumlusu İstanbul değildir. Güzel İzmir'in veya yeşil Bursa'nın (vd.) payını yadsımamak gerekir.

Sizleri taşralı görmeye gelince; Bunu duyunca kendimi başkentte çalışan yüksek makamlı bir devlet çalışanı gibi hissettim. Meslek hayatımın daha çok başında olan ve pek az şey görmüş olan benim için böyle bir yargıya varmak için erken olabilirse de gerçek bir hukukçunun İstanbul dışındaki mesklektaşlarını, küçük görür şekilde, taşralı olarak niteleyeceğini ya da onlara o gözle bakabileceğini düşünmüyorum. Aslında kullandığınız ifadenin ne anlma geldiğinin açıklanması gerektiğini de düşünüyorum. Benim bir fikrim var ancak hemen söylemem iddialı olabileceği gibi gereksiz kırıcı da olabilir.

Hem değişime ayak uydurmamanın şükredilecek bir yanı olduğu konusunda da şüpheliyim.

Biz İstanbullular, severiz İzmirlileri de diğer taşralı meslektaşlarımızı da.
Old 24-05-2003, 23:13   #226
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sevgili paulus
Değişime ayak uydurmak değil, oyunu bulunduğun yerin kurallarına göre oynamaktı sözünü ettiğimiz, kurallar heryerde aynı ya da benzer şekilde değişiyor ve ilerliyor olsa bir itirazım olamaz. Elbette bu kural farklılıkları dejenerasyonu, oyunu mekanlara göre farklı kurallara bağladığında, ki buna yalnızca istanbul ya da başka büyük şehirler değil, bazen hatta yoğunlukla biraz da şakayla karışık taşra dediğimiz-ki evet, Ayvalık olsun, isterse adı nahiye olsun)- ilçelerde de rastlanabiliyor..Adımımı bu şehre basar basmaz bir kamu kurumunun en yetkilendirilmiş en büyük adamıyla konuşur ve konuşma sertleşmeye başlamış bulurken; bana büyük nasihati etmişti:"burda işler böyle yürümüyor!", yani diyordu ki; burda daha yenisin, burda oynanan oyunun kurallarını öğrenirsen oyunda kalabilirsin.. gülüyorum da bunlar yaşanırken mütebessim olamıyorsun tabii, istediğim; bir tedbir kararı için hazırlık yaparak bilgi almaktı, o çok önemli şahsın bilgilerini vermediği gibi, dilekçemin havalesini de almamıştı (??adama zorla kayıt yaptıramıyorsun tabii), ben de o inatla aynı gün mahkemeden tedbir kararı alarak mahkeme kararı ile öğleden sonra yine karşısına dikilmiştim..ben bildiğim o yazılı kurallarla oynamayı tercih etmiştim ve ettim , etmeye devam edeceğimi de umut ediyorum ve benim dahlimle olmasa da o memur şimdi sürgün le memleketin bilmem artık hangi coğrafyasında yaşıyor. bense oyunun kuralını benimsemediğim o mekanda şimdi bildiğim/iz kurallarla oyunculuğuma devam ediyorum.(geç de olsa adalet yerini bulabiliyor)
Taşra ünlemesine gelince, şaka bir kısmı, bir kısmı ise ironi taşıyor, 3.5 yıl önce izmir adliyelerinde çalışırken aynı süreyle ilçede avukatlık yapmaya başlamış biri olarak zaman zaman byük şehirlerden gelen bazı meslektaşlarımızın "büyük" davranış ve tümceleri ilgi çekici sahnelere manzara olabiliyor, ayrık ve istisnai durumlar bunlar, genele teşmil etmiyorum, bana gelince, ben de severim taşraları da, gezmek için gidilecek olursa istanbul u da=), her sebeple, herhalukarda ve daima en çok sevgili İzmir i ve Ankara yı da)
Old 06-06-2003, 18:24   #227
ege

epeydir kahve için uğramamışım

merhaba arkadaşlar deyip bi başımı uzatayım dedim

Bugün Cuma, ohh ne güzel haftasonu..!
Old 11-06-2003, 10:26   #228
hukukbilgisi

Varsayılan Bugün Kendim İçin...

Sabahleyin kendim için güzel bir boğaz ağrısıyla uyandım. Sonra yine kendim için tatlı tatlı öksürdüm Derken bugün dışarıya kahvaltı yapmadan çıkma, dedim kendi kendime. Ve bir dilim ekmek kızartmak suretiyle yağ ve peynir eşliğinde karnımı doyurmuş oldum.

Çay içme faslını ofise bırakarak otobüsümü (aslında belediyenin otobüsü tabi) beklemek üzere durağa intikal ettim. Beklerken, bu zamana kadar kendim için otomobil sürmeyi neden öğrenmediğimi sordum kendime. Sürmesini bilmediğim için, niye araba almıyorum diye de sormadım tabi.

Önceki gün otobüsün güzergahı olan yol tümüyle asfaltlanmıştı. Ancak, bu sabah taze asfaltın İGDAŞ tarafından en zarif yerinden 3 metre çapında deşildiğini gördüm.

Sonra iki gündür avukatlar, lokantacılar vergi kaçırıyor diye başlık atan gazete sahiplerinin devletten kaç lira hortumladığını hesaplamaya çalıştım, hesaplayamadım. Ben Arslan Başer Kafaoğlu' nun yalancısıyım gazetelerinde avukatlara giydiren Aydın Doğan, Petrol Ofisi' nden 70 triyon TL vergi kaçırmış. Kaç avukat biraraya gelsek bu rakama ulaşırız bilemiyorum artık.

Otobüsten indikten sonra ofise ulaşmak için 15 dakika kadar yürüdüm. Dikkatli davranmazsam eğer, kaç arabanın beni ezeceğini ve kaç yayayla çarpışacağımı tahmin etmeye çalıştım, edemedim.

Ofise geldim ukala bir bilirkişinin raporuna itiraz döşenmeye başladım. Sonra kadın-erkek güncesine koyduğum bir yazıma ege arkadaşımızın kahkaha attığını okudum, mutlu oldum.

Az önce çayımı da ocağa koyduktan sonra, niye dilekçelere de komik şeyler ilave etmiyorum diye düşünmeye başladım.. Hala bunu düşünüyorum)

Sevgiyle kalın....

Mesajımı gönderdikten sonra imla hatalarımı düzeltmek için yeniden bu mesajı okudum. Sanırım düzelttim. Bu arada çayın suyu kaynadı.

Bu arada RTE' nin Cumhurbaşkanına savaş açacağı haberini okudum. Buna hiç gerek kalmadığını düşündüm. Çünkü İş Kanununu onaylamakla artık bu cephenin düştüğü kanısına vardım.

Bir haber beni gülümsetti bu arada. İran halkı Şah zamanında içeride ibadet edip, dışarıda eğlenirmiş. Şimdi ise, dışarıda ibadet edip evinde eğleniyormuş.

Bilirkişilerin rapor yazması ikinci bir emre kadar yasaklanamaz mı?.. Şu anda kendim için bunu düşünüyorum)

Öğleden sonra belki gene gelirim
Old 11-06-2003, 11:43   #229
ege

Ne iyi

ben ne yaptım?
anlaşmalı bir boşanma davam vardı.Günlerdir iki avukat arkadaş taraflar arasındaki tüm pürüzleri giderdik.gayrimenkul devirleri vs. vardı hepsini yaptık.Taraflar son derece dostça ve medeni bir şekilde ayrılmaya karar vermişler.Ama duruşmaya çıkmak istemiyorlardı.İki tane de tanık gönderdilr,biz duruşmaya çıktık.
Ben davamı tekrar ettim,arkadaşım davayı kabul etti.Vs. işleri düzenleyen protokulü ibraz ettik, tanıklarımız gayet güzel insanların çok medeni bir şekilde ayrılmaya arar verdiklerini filan anlattı..
Hakim bana döndü;"inanmadım boşamıyom" dedi)
Arkadaşım olur mu hakim bey biz boşanmayı istiyoruz davalı taraf olarak dedi, hakim " ı-ıhh". dedi..
eh ne diyim..
sonra başka bir davaya girdim.Kiralayan bir 49 örnek göndermiş, yılın ortasında kira parasının 1 milyar olduğunu söylüyor.Hoop bi dk. dedik. kira parası 500 milyon biz bunu ödüyos, bu ne demek şimdi dedik itiraz ettik.İtiraz iptal davası açtılar, "bu ikinci taksit idi" dediler)
Haydaa, öteki taksitler nerde peki dedik? vergi barışından faydalanıp eksik kira aldığımızı beyan ettik matrah artırtık..sizde buna göre kira ödeyin dediler..hakim,dedi ki; ee adamlar durduk yerde vergi barışı yapmaz, siz eksik ödüyormuşunuzdur dedi)
kendim için çoook şey öğrendim çokkkkk.!!!!
ben dondurma satmak istiyorum arkadaşlar
Deren'in dediği gibi Temel'llere laf anlatcam diye adliye koridorlarında kendimi şehit etmek pek o kadar şirin gözükmüyor bana..
Old 11-06-2003, 12:09   #230
Sibel

Sevgili Ege,
O da birşey mi ? Kendi boşanma davamda-ki anlaşmalı idi ve çok detaylı bir protokol hazırlamıştım.. Üstelik şartlar da eşimin lehineydi- hakim yine de boşanacağımıza inanmamıştı... Üstelik her iki taraf da karşısında özgür iradeleri ile boşanmayı kabul ettiğini söylüyordu.. Hakimi ikna edene kadar çok uğraşmıştık... ))
Old 11-06-2003, 13:03   #231
ege

Sevgili Sibel

Bence bu durumda nikah memurlarının da ikna edilmesi gerek artık)
İşin başı orası bence, herkes "aa niye boşanıyorsunuz ???" diyor, hakim bile ikna olmuyor, ama hiç kimse "aa niye evleniyorsunuz,delimisiniz siz..???" demiyor..
Halbuki nikah memurunuda ikna etme derdi olsa herkesle birlikte,belki bu kadar dava çıkmıcaktı başımıza)

Hatta ve hatta, bu kadar çok kadın-erkek deklarasyonu vs. filan bile çıkmayacaktı)))))
Old 11-06-2003, 15:21   #232
Batu Han

bence hakimlerin durumu anlaması için hakimlik stajına farazi olarak başka bir hakim katşısında avukat olarak bir boşanma davasına bakması ve başarıyla noktalaması şart koşulmalı.o zaman neyin ne olduğunu anlarlar.sanki millet keyfinden boşanma davası açıyo.çok zevkli ya onlarda alsınlar madem zevkini....
Old 11-06-2003, 16:40   #233
Sibel

Sevgili ege,
Şu durumda bir bilen olarak, evlenme hazırlığında olanlara ben nikah memuru gibi sorular soruyorum... "Emin misiniz ? " "Sonra sakın pişman olmayın " vb.... Bir nevi felaket tellallığı .... Bakın sonra hakimler sizi boşamamak için çok uğraşırlar falan.... ) Deklarasyona gelince adem ile havvaya uzanıyor herhalde... Baksanıza onlar bile geçinememişler......... )))))))))))
Old 12-06-2003, 01:19   #234
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bugün kendim için saaadece alışveriş yaptım..saatlerce uğraş, çalış, dinle,konuş, sinir ol ve sonra terket ofisi, çık ve alışveriş yap, haaarika...
Old 12-06-2003, 10:32   #235
Batu Han

bayanları anlayamıyorum.alışveriş yapmaktan nefret ederim.hele bişey almak için dışarı çıkmak ve onu aramak.son derece sinir bozucu.bu işten nasıl keyif alıyosunuz yada bu işten bile keyif alabiliyosanız nasıl oluyorda keyif almadığınız işler olabiliyor.biri bana şu işin sırrını verebilirmi....
Old 12-06-2003, 11:21   #236
hukukbilgisi

Varsayılan Bugün Kendim İçin 2

Bugün 9 da ofisten içeri girdim. Girmeden önce almış olduğum iki adet poğaçayı ve meyve suyunu masaya koydum. On dakika sonra gelen ortağımla poğaçaları paylaştım. Meyve suyu sevmediği için, o bana kaldı, bir güzel içtim.

Günün kahvaltımsı'sını yaparken bugün yapacağımız işleri konuştuk. Sonra ortaklığımız üzerine felsefi bir konuşma yaptık.

Laf lafı açtık ta okul zamanlarımıza kadar gittik; askerlikti, sevgililerdi filan derken konudan epey usaklaştığımızı gördük. Sohbetin güzel olduğu ama işlerin de yapılmayı beklediği tespitinde bulunduk...

Şu anda ortak Tuzla yollarında, ben ise şu zalim bilirkişinin raporunu masamın üzerine koydum ve didikliyorum.. Başlamadan önce iki satır yazayım dedim.

Muhterem bilirkişinin gaddar raporu için 5-10 sayfa birşeyler yazdıktan sonra, kendim için bir mazih yazmayı düşünüyorum...

Dün gece 12 yaşında genç öğrenci bir mucçitin işkence aleti icat ettiğini okudum. Yeni nesil kimlerin eseri olacaktı, hatırlayan var mı?...

Gününüz kolay geçsin
Old 12-06-2003, 12:06   #237
Marmara24

Varsayılan Bayanları Anlamak?

Sevgili Deren,

Kadınları anlayabilme yetisi olan şahıs yeryüzündeki en şanslı kişi saymalıdır kendini. Bu konuda, kimin olduğunu hatırlayamadığım çok güzel bir de fıkra var forumlarımızdan birinde. Genel olarak kadınları anlamak zorsa da alışverişi neden sevdiklerinin psikolojik bir açıklaması vardı ancak ben şu an hatırlayamıyorum. Ayrıca alışveriş yapıp kendini iyi hissetmek, aynı psikolojik sebepten, kadınlara münhasır bri duygu değil. Hem şimdi düşünüyorum da yani çıkıp yeni şeyler almamanın nesi kötü?
Old 12-06-2003, 12:51   #238
ege

Şu deklarasyonları ve hukukbilgisinin öğütlerini okurken eylül 2002 de bu siteye yazdığım aşağıdaki fıkrayı hatırlamıştım.
Baktım ki hala hatırlanmaya çalışılıyor kopy yaptım tekrar)
Deren bence çok fazla yorma kendini anlayacağım diye,inan bende hala anlamadım kendimi)

alışveriş gibi bir küçük sır daha vereyim ama; hangi kadının saçlarını o gün değişik gördüysen bil ki kafası bozuktur!!
Ne bileyim, ben bile belki kuaför işe yarayabilir diye gidiyorum öyle zamanlarda)))))

sevgiler
-----------------------------------------------------------------------------

Californiya sahillerinin birinde adamın biri yürürken ayağına birşey takılır,eğilir alır; tam da masallardaki gibi bir LAMBA!!! sağını solunu incelerken, birden kocaman bir CİN çıkar içinden ve sıkıntılı , bıkkın bir tavırla adama;
" tamam tamam, bugün bana rastlayan 5. kişisin, herkesin üç dileğini yerine getirmekten yoruldum,sana sadece bir dilek dileme hakkı veriyorum, ne istiyorsun söyle!!" der.

Adam, şaşkın düşünmeye başlar ve der ki;
" bütün hayalim Havai adasına gitmek, ama uçağa binemiyorum korkuyorum, deniz beni korkunç tutuyor, burdan Havai ye bir köprü olsa bende arabamla denizin üstünde keyifle hep gidip gelsem?"
Cin adama bakar"deli misin sen, burdan Hawai'ye köprü, dünyanın işi,şekli şemali,projesi,kaç taşıyıcı direk hesabı vs. biR sürü şey.bugün günüm değil yapamam, başka bişey iste olmucak bişey isteme başka hak tanımıyacağım!!" der.

Adam derin düşüncelere dalar..
Sonra döner Cin'e
"bak" der, "ben üç kere evlendim,aslında eşlerimin hepsini hep severek evlendim,ama bir türlü yolunda gitmedi... bana , kadınların niye ağladıklarını, ne zaman mutlu olabileceklerini, ağlarken yada gülerken neler ima etmek istediklerini vel hasılı kadınların ne istediğini, KADINLARI ANLAMA yetisi ver..başka bişey istemiyorum...."
Cin düşünür, düşünür düşünür...çeşitli şekillere girer çıkar..
en sonunda adamın karşına geçer..
"bak arkadaş, HAWAİ'YE KÖPRÜYÜ KAÇ ŞERİTLİ İSTİYORSUN???"

Old 12-06-2003, 13:16   #239
hukukbilgisi

Varsayılan :))

Az önce kendim için kendime kızdığımı söylemeliyim. Çünkü bir sürü dizgi hatası yapmışım önceki mesajımda. Neyseki özü anlaşılıyor

Biz erkekler kadınları ne kadar anlıyoruz, ya da anlamıyoruz bence çok önemli değil. Şöyle düşünün kadınları gayet iyi anlıyoruz ve artık bundan böyle bir sorunumuz olmuyor. Hayatımızın geri kalanı ne kadar yavan olurdu. Kanımca çok güzel bir uğraş. Anlama çabasında olalım da, varsın anlamayalım noolmuş)

Tabi şu da var bir kadın diğerini tutmuyor ki.. Mesela şu meşhur beyaz çorap giyme örneğini ele alalım... Duygu Asena ekolü buna ifret olurken; D.A. öncesinde ben böyle bir şikayet bilmiyorum. Hatta beyaz çorap giyerek bizzat test etmişliğimde var. Hiç bu olay nedeniyle dayak yediğimi hatırlamıyorum.

Başka bir örnek de beni seviyor musun sorusuna verilecek olan doğru cevabın ne olması gerektiği konusu.... Burada bence önemli olan söyleyiş şekli ve tavır... Mesela seni seviyorum dediğim zaman da güzel oluyor, seni seviyorum len dediğim zaman da iyi oluyor)

Bence kadınları anlama hususunda, iyi nabız ölçümü yapmakta fayda var
Old 12-06-2003, 16:27   #240
Marmara24

Tamam kadınlara tam anlamayalım, biraz anlyalım ama beyaz çorap olayına ben de karşıyım. Beyaz çorap giyiyosun diye dayak yemeyeceğin kesin de benim tanıdığım bayanların hemen hepsi bunu zevksizlik veya en azından giyinmeyi bilmemek belirtisi olarak agılıyorlar( Sayın bayan meslektaşlarımız ne diyecek acaba?). Bence haklılarda siyah pantolon altına beyaz çorap, dam üstünde saksağan...

Sevgili Hukuk Bilgisi, bu yazdıklarımdan seni zevsizlikle itham ettiğimi sanma sakın, herkes hata yapar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi