Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

2011 Marka Vekilliği Sınavı

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-12-2011, 14:36   #31
netya

Marka 69
Patent 71

Talihsiz bir sonuç oldu
Old 26-12-2011, 14:44   #33
AV.ELFTSDMR

çok sinir bi durum olmuş gerçekten.benim marka 62 patent 64. 2 sene sonra tekrar denemek üzere diyorum.napalım
Old 26-12-2011, 14:57   #34
adlig_recht

Ben sadece marka vekilliğine girmiştim 73 almışım
Buna da şükür çalışmadan marka vekili olduk
Old 26-12-2011, 15:07   #35
netya

Özellikle marka sınavında çok iyi puanlar var hayret ettim, buradan tebriklerimi ileteyim.
Zira son 15 soru sağlam bilgi gerektiriyor. İktisat,ekonomi,işletme,fizik bölümlerinde fikir bile yürütemedim, şansın yoksa yanlış doğruyu götürmemesi bir şey ifade etmiyor, attıklarımdan bi tanesi tutsa markayı kazanmıştım
Old 26-12-2011, 15:09   #36
netya

Alıntı:
Yazan adlig_recht
Ben sadece marka vekilliğine girmiştim 73 almışım
Buna da şükür çalışmadan marka vekili olduk

Çalışmadan derken, kusura bakmayın bunun mümkün olabilmesi için şansınızın çok çok iyi olması lazım, bence sorular öyle hafife alınacak ölçüde değildi.
Old 26-12-2011, 15:27   #37
adlig_recht

Alıntı:
Yazan netya
Özellikle marka sınavında çok iyi puanlar var hayret ettim, buradan tebriklerimi ileteyim.
Zira son 15 soru sağlam bilgi gerektiriyor. İktisat,ekonomi,işletme,fizik bölümlerinde fikir bile yürütemedim, şansın yoksa yanlış doğruyu götürmemesi bir şey ifade etmiyor, attıklarımdan bi tanesi tutsa markayı kazanmıştım

gerçekten 1 puanla üzücü olmuş. Keşke patentteki 1 puanınızı aktarabilsek

Son 10 soru gerçekten çok zordu ben de fikir yürütemedim. ve 10 da 10 yanlışım var
Old 26-12-2011, 15:46   #38
netya

Bir de kaynak konusu çok sıkıntılı, sonuçta son sorulara ilişkin tek bir kaynak bulamazsınız, diğer taraftan marka sınavında coğrafi işaret soruları oldukça fazlaydı oysa elimdeki kaynakta sadece iki cümleyle ifade edilmiş. Bundan sonra girmeyi düşünenlere tavsiyem, bulucakları kaynaklarda coğrafi işaret kısmı anlatılmamışsa, bir şekilde temin etmenin yollarını bulsunlar, bir önceki sınavda da çok sormuşlar o kısmı, ben geç farkettim
Old 27-12-2011, 19:33   #39
aralık2011

Varsayılan itiraz

Merhaba Arkadaşlar, bende 2011 marka ve patent vekilliği sınavına bu sene girdim ve notlarım düşündüğümden çok düşük geldi.Çünkü sınavların soru ve cevapları yayınlandığında 75-78 arası puan alacağımı düşünüyordum. Açıkcası bir problem olduğunu düşünüyorum ve itiraz edicem. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz, bu itirazı nasıl ve nereye yapmam lazım, yoksa idari dava mı açmalıyım ve nereye açmalıyım?
Old 28-12-2011, 11:36   #40
netya

Alıntı:
Yazan aralık2011
Merhaba Arkadaşlar, bende 2011 marka ve patent vekilliği sınavına bu sene girdim ve notlarım düşündüğümden çok düşük geldi.Çünkü sınavların soru ve cevapları yayınlandığında 75-78 arası puan alacağımı düşünüyordum. Açıkcası bir problem olduğunu düşünüyorum ve itiraz edicem. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz, bu itirazı nasıl ve nereye yapmam lazım, yoksa idari dava mı açmalıyım ve nereye açmalıyım?

Türk Patent Enstitüsüne itiraz etmeniz gerekiyor, itiraz sonucu verilen kararlar kesin diye biliyorum, sınav yönetmeliğinde biraz açıklama var bakarsanız..
Kolay gelsin
Old 28-12-2011, 13:09   #41
aralık2011

evet yönetmeliği okudum, sınav kuruluna itiraz ediliyor ve kararlar kesin ama ben idari dava açıp açmamak konusunda kararsız kaldım. açıkçası kuruldan bir sonuç beklemiyorum. şimdiye kadar bu kurula başvurup sonuç alan varmı acaba? bu konuda daha önce dava açan varmı aramızda?nasıl bir yol izlemeliyim, kazanma şansım nedir, onu düşünüyorum size de danışayım dedim. malum idari davalar 1-2 yıl sürüyor, dava açıp sonucunu bekleyene kadar 2013de tekrar girmek gibi bir düşüncede aklımı kurcalıyor açıkcası.
Old 06-03-2012, 18:46   #42
MP17

patent vekilliği sınavında bir problem olduğu kesin.
26.11.2011 tarihli patent vekilliği sınavanı bende girdim en az 70 puan bekler iken 60 geldi. ama dikkat edilir ise en yüksek puanı alan kişinin puanı 88 yani sanırım gazi üni. sınav kağıtlarını inceler iken her maddi bir hata yaptı.şu an idari mahkemeye dava dilekcesi yazıyorum.
Old 17-04-2012, 15:22   #43
adlig_recht

Merhaba arkadaşlar öğrenmek istediğim bir şey var.
Sınav sonuçlarının geçerlilik süresi ne kadar acaba bilen var mı? Yani belli bir süre sonra sicile kayıt olma hakkımız düşüyor mu ?
Teşekkürler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi