Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

Hapis Cezası Yerine Bilgisayar Kursu

Yanıt
Old 20-09-2006, 17:24   #1
mutlakadalet

Varsayılan Hapis Cezası Yerine Bilgisayar Kursu

Hapis cezası yerine bilgisayar kursu

Adapazarı'nda, trafik memuruna hakarette bulunan kişi, 11 aylık hapis cezasını bilgisayar kursuna giderek tamamlayacak.

Kendisine ceza kesen trafik memuruna hakaret ettiği gerekçesiyle 11 ay hapis cezasına çarptırılan Ayhan Kaba'nın cezası, mahkemece Halk Eğitim Merkezinde 2 ay süreyle bilgisayar kursu görmeye çevrildi.

Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde bilgisayar kursuna başlayan Kaba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Kurs 2 ay sürecek. Bilgisayarı açmayı bile bilmiyordum. Hiç kullanmadım. Aldığım cezadan çok memnunum” dedi

“PARA CEZASI BEKLİYORDUM”Hakimin verdiği cezaya çok şaşırdığını anlatan Kaba, şöyle devam etti:

“Ben para cezası bekliyordum. 1 yıl önce otomobilimi bir bankanın önüne park ettim. Park etmenin yasak olduğun biliyordum. Ancak 10 dakikalık bir işim vardı. Ve başka benim dışımda park edilen 10-20 araç daha vardı. İşimi hallettim. Otomobilimin yanına geldiğimde ceza makbuzunu gördüm. Benim dışımda park eden otomobillere baktım ceza kesilmemişti. Ben de trafik memurunun yanına gittim. Ayrımcılık yapıldığını, neden diğer vatandaşlara aynı cezanın uygulanmadığını sordum. Ve tartıştık. Trafik memuru benden şikayetçi oldu.”

“EVİME BİLGİSAYAR ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM”
Mahkemenin 1 yıl sürdüğünü kaydeden Kaba, hayatında ilk defa ceza aldığını belirterek şunları söyledi:

“Sicilimin temiz olması ve pişman olduğumu söylediğim için 11 ay 20 gün ceza aldım. Hakim bana ne mezunu olduğumu sordu. Ortaokul mezunu olduğumu söyledim. Ve Bana bilgisayar kursu cezası verdi. Kurs 2 ay sürecek.

Bilgisayarı açmayı bile bilmiyordum. Hiç kullanmadım. Aldığım cezadan çok memnunum. Evime bilgisayar almayı düşünüyorum. Kalan cezamı nasıl çekeceğimi bilmiyorum. Bunun dışında mahkeme tarafından belirlenen psikologla 2-3 ayda bir görüşüyorum. Pişmanlığımı, bir daha böyle bir şey yapmayacağımı anlatıyorum, konuşuyoruz. Belki iyi halimden dolayı affedilebilir.”

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/5069786.asp?gid=0&srid=0&oid=0&l=1
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi