Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Evlİyken EdİndİĞİmİz Mallar 3.kİŞİlere Yapildi Nasil İspatlayabİlİrİm?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 11-02-2010, 22:55   #1
Konuk DİDEM

Varsayılan Evlİyken EdİndİĞİmİz Mallar 3.kİŞİlere Yapildi Nasil İspatlayabİlİrİm?

202 AĞs.evlendİk.eŞİmİn Alkol Problemİ Var.bÜtÜn Sorunlar Bundan Kaynakli YaŞaniyordu.1 Yil Önce 3 YaŞinda Kizimi Kendİ Babamin KullandiĞi Benİmde AraÇta BulunduĞum Kazada Yavrumu Kaybettİm.artik Sikintilara Dayanicak GÜcÜmde Sebebİmde Kalmadi.eŞİm Evlİlİk SÜresİnde EdİndİĞİmİz 120 Mİlyarlik Arabayi Erkek KardeŞİne(plaka EŞİmİn İsmİnden OluŞuyor)kardeŞİnİn Bunu Alicak Malİ GÜcÜ Yok.benİm Aracimi EŞİmİn Şİrketİnİn Üzerİne,İÇİnde OturduĞumuz Vİllayi EŞİmİn ArkadaŞi Olan KİŞİnİn Üzerİnden Kredİ ÇektİĞİmİz İÇİn O KİŞİnİn ÜstÜnde (300 Mİlyar)ve 100 Mİlyar DeĞerİnde Bİr Daİre Yatirim AmaÇli Aldik Buda EŞİmİn Üzerİne Yapildi.
EŞİm Ablamdan Çİft Daİrelİ Yer Alicakti Aralarinda AnlaŞmiŞlar Kendİ Üzerİndekİ Daİreyİ Ablam BorÇlari BulunduĞu İÇİn YeĞenİmİn Üzerİne GeÇİrmİŞ.ancak EŞİm Bu AnlaŞmadan Sonradan VazgeÇmİŞ.ama Tabu YeĞenİme GeÇİrİlmİŞ Oldu.bu Aradada Bİzİm Aramizda Gene Alkol Problemİnden Kaynakli TartiŞma OluŞtu EŞİm Benİ Darp Ederek İÇİnde OturduĞumuz Vİllanin Ve KullandiĞim Aracin Anahtarlarini Benden Alarak Gece Bİr Taksİ ÇaĞarip Annemİn Evİne GÖnderdİ.sonra PİŞman Olup Gerİ DÖnmemİ İstedİ.bende DÖnme Şarti Üzerİme Bİr Ev İstedİm.oda YeĞenİmİn Üzerİne GeÇİÇİrİlen Evİ Alabİlİrsİn Tapu Parasi VermedİĞİ İÇİn GeÇİcİ Olarak Vekaletname Aldim.ancak Gene Alkolden Çikan Kavgada EŞİmden Ayrilmak İstedİm Oturup AnlaŞalim Demem Üzerİne EŞİm Aİlesİnİ O Gece Ariyarak Benİm Vekaletname AldiĞim Daİreyİ Babasinin Almasi İÇİn Talİmat Verdİ Benİde Hakaretlerle Tehdİtlerle Baski Altina Aldi.sabah EŞİm Çikti Babasi Geldİ Kayimpederİm Çok Sert Tavirla Evİmİze Ayakkabilariyla Gİrdİ Bende Korkutum Tapuya Gİttİk Ve Vermek Zorunda Kaldim.daha Sonra Aİleme Gİdrek Durumu Anlattim Av.baŞvurduk OturduĞumuz Vİlla Aİle Konutu Sayilmasi Nedenİyle Burdan BaŞladi Aİle Mh.tedbİr Çikarti Ama Tedbİrİ Tapuya İŞletmeye GİttİĞİmde 2 GÜn Önce EŞİmİn Amca Damadina TapulandiĞini ÖĞrendİk 2.tedbİr Çikarildi Amca Damadinda GÖzÜken Vİlla Aİle Mah Tedbİr Kondu.ancak EŞİm Bankadan Bu Vİllayi GÖstererek Kendİ Adina Kredİ ÇekmİŞ Kredİyİ Çekmek İÇİn İpotek İŞletmeye Tapuya GİttİĞİnde Tedbİrİ ÖĞrendİ.Çok Sİnİrlendİ Ve Benİ Tedbİrİ Kaldirmazsam Benİ ÖldÜrÜceĞİnİ SÖylÜyordu.o GÜne Kadar Kendİ Evİmİzde Oturuyordum Tehdİdİnden Dolayi Eve Gİdemedİm Durumu Aİle Mahkemesİne Bİldİrdİk GÜvenlİk İstedİk EŞİm UyarilmiŞ.ama Evİmden HİÇbİrŞey Alamadim TÜm Şahsİ EŞyalarim Kizima Aİt Hatiralarimdan Bİrİnİ Bİle Alamadim.boŞanma Davasi AÇtik.evdekİ EŞyalari Tespİt Ettİdİm Ancak EŞİmİn Kamyonla TÜm EŞyalarla Evİ BoŞaltiĞini GÖrmÜŞler.eve Yenİ Badana Ve Perdeler TakilmiŞ Sanirim Amcasinin Damadi TaŞinicak.benİm Çeyİzİmde Annemİn Annanelerİnden Kalma Manevİyati Çok Önemlİ Olan EŞyalarimda Vardi Kizimin TÜm EŞyalari Bunlara Ne Yapabİlİrİz?avukatim Bedellerİnİ Öder Dİyor Ama Manevİyat Bedelİ Olur Mu Çok ÜzÜlÜyorum.vİlla Meselesİnde Ne GelİŞİr Herhalde Amca Damadi YerleŞİcek Ben Bunlari Nasil İspatlarim.
DİĞer Ev İÇİn Benden Baskiki Ve Korkutarak Almasi Nedenİyle YaĞenİmden Kayinpederİmİ Dava AÇildi.burda GÖrdÜĞÜm Baskiyi Nasil İspatlayabİlİrİm.eŞİm Benİm Arabamida Kendİ Arabasinida SatmiŞ AraŞtirdik ÖĞrendİk.
Durumum Çok GÜÇ Konu Çok KarmaŞik Bana Yardimci Olmanizi Bu 3. KİŞİlere Yapilan Mallarin Aslinda Bİzİm Mallarimiz OlduĞunu Nasil İspatlarim Fİkİrlerİnİz Ve TecrÜbelerİnİzle Bana Yrdimci Olursaniz Çok Memmun Olurum Şİmdİden TeŞekkÜrlerİmİ Sunuyorum.bana Yol GÖsterİn LÜtfen Çok BÜyÜk HaksizliĞa UĞratildim.eŞİmİn Alkolden Dolati BİrkaÇ Kez Ehlİyetİ AlinmiŞti Ayrica 25 GÜn Arayla Benden Sonra Tedbİrler Onduktan Sonra BoŞanma Davasi AÇmiŞ Benİm Davamla BİrleŞtİrİldİ
Old 12-02-2010, 09:47   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Avukatınız olduğunu belirtmişsiniz, bizim de amacımız haklarınızı bir avukat aracılığı ile takip etmeniz. Hak kaybına uğramamanız için bu şarttır.

2002 yılında evlenmişsiniz, evlilik birliği içinde karşılığı ödenerek edinilen malarda tasfiye payı alacağınız bulunmaktadır. "Eşinizin üzerine olup da" sonradan elinden çıkardığı mallar da tasfiye payı alacağına dahil edilebilir.
Alıntı:
2. Eklenecek değerler

Madde 229 - Aşağıda sayılanlar, edinilmiş mallara değer olarak eklenir:

1. Eşlerden birinin mal rejiminin sona ermesinden önceki bir yıl içinde diğer eşin rızası olmadan, olağan hediyeler dışında yaptığı karşılıksız kazandırmalar,

2. Bir eşin mal rejiminin devamı süresince diğer eşin katılma alacağını azaltmak kastıyla yaptığı devirler.

Bu tür kazandırma veya devirlere ilişkin uyuşmazlıklarda mahkeme kararı, davanın kendisine ihbar edilmiş olması koşuluyla, kazandırma veya devirden yararlanan üçüncü kişilere karşı da ileri sürülebilir.

Tasfiye payı alacağınızın hesaplanabilmesi için bu yönde açılmış bir davanızın ve ayrıca boşanma kararının da verilip kesinleşmiş olması gerekir.

Eşinizin size karşı tehditleri için Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Ve de en yakın aile mahkemesinden, evden ve ev eşyalarından sizin yararlanmanıza, eşinizin size ve anne babanıza yaklaşmamasına ve yine size yönelik şiddet eylemlerine son vermesine, silahı varsa teslim etmesine vs..gibi Tedbir Kararlarını çabuklukla aldırabilirsiniz.

Sayın katılımcı,

Boşanma, mal rejimden kanaklanan alacaklarınıza ya da nafaka veya alınabilecek tedbirlere ilişkin olarak avuktanızın yol göstermesinden yararlanınız.

Saygılar,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi