Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Kullanımı Püf Noktaları Sitemizin ve Forumumuzun Kullanımına Dair Püf noktaları ve Yardım Konuları

Forum Mesajlarında Alıntı Nasıl Yapılır?

Yanıt
Old 09-06-2007, 15:09   #61
suzan

Varsayılan Olmuş mu???

Ben de bi deniyim, dedim

Alıntı:
boşluktayım sanki:::::
Katılıyorummmmmmmmmmm
Old 09-06-2007, 15:12   #62
suzan

Çok utandım şimdi...
Yanlış forumla ilgili yorum yapmışım; ancak alıntı yapma hususu doğru olmuş di mi?
Old 09-06-2007, 15:17   #63
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan suzan
Çok utandım şimdi...
Yanlış forumla ilgili yorum yapmışım; ancak alıntı yapma hususu doğru olmuş di mi?

Tebrikler. Ancak alıntı yaptığınız üyenin ismini de yazmak isterseniz yukarıda açıklama mevcuttur.

Saygılarımla
Old 10-06-2007, 15:24   #64
av.sevdacan

Alıntıyı Beceremeyip, ilgili cümleleri koyultuyordum.
Bu sayfada biraz staj yapayım
Old 10-06-2007, 21:02   #65
Av.Bilgen Savaş

Alıntı:
Alıntı:
Alıntıyı Beceremeyip, ilgili cümleleri koyultuyordum.
Bu sayfada biraz staj yapayım
Alıntı:
av.sevdacan

sayın meslekdaşım deneme kabilinden sizin mesajınızı kullandım.
gelişmiş arabirim den yapıyorum, umarım becermişimdir
Old 10-06-2007, 21:05   #67
av.sevdacan

Hiç sakıncası yok meslektaşım. Şimdi ben de sizin alıntınıza alıntı yapayım olacak mı?
Old 10-06-2007, 21:16   #68
av.sevdacan

[quote=Av.Bilgen Savaş]

[/quote]

Deneme deneme....
Old 10-06-2007, 21:22   #69
av.sevdacan

Alıntı:
Yazan Av.Bilgen Savaş

deneme deneme...
Old 10-06-2007, 21:26   #70
av.sevdacan

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Alıntı yapacağınız metni kopyalayıp, kendi mesajınıza yapıştırın. Sonra üzerini farenin sol tuşuna basılı tutarak maviyle işaretleyin. İşaretleme bitince farenin sol tuşunu bırakın.

Yukarıda yazı düzenleyici butonların en sağındaki ''konuşma balonuna'' benzer butonu tıklayın. İşaretlediğiniz mavi yazı otomatik olarak alıntı biçimine bürünecektir. Böylelikle quote - quote yazmak zorunda kalmayacak, zaman ve emekten tasarruf edeceksiniz.

Sn.Konyalı yaşasın zaman ve emek
Old 10-06-2007, 21:27   #71
av.sevdacan

Alıntı:
Yazan Av.Bilgen Savaş

[quote=av.sevdacan]
Deneme deneme....[/quote]

Haydi bismillah
...........
3.de olmuş olması lazım
..............
Olmuş nitekim))
............

Sn.Savaş isminiz biraz kırmızı çıkmıştı onu düzeltemedim

Emeği geçenlere teşekkürler...
Old 10-06-2007, 21:43   #72
Av.Bilgen Savaş

Alıntı:
yoruldum...
yazan kısmını beceremedim, sizi tebrik ederim meslekdaşım
Old 11-06-2007, 15:33   #73
av.sevdacan

Sm.Savaş

[quote=kimden alıntı yapıyorsanız o kişinin tam adını yazıyorsunuz]

Deneyin lütfen

Dün yarım saat kadar aynı mesajımın üzerinde ciddi ve derin bir çalışma yaptım

Çalışınca oluyor efenim

İmza: Düne kadar beceremeyen, şimdi caka satmaya kalkan bir üye
Old 11-06-2007, 15:44   #74
Jeanne D'arc

Alıntı:
Yazan av.sevdacan

Bu forumdaki imzaları seviyorum.
Old 11-06-2007, 16:45   #75
Av.Bilgen Savaş

Alıntı:
Yazan av.sevdacan
Sm.Savaş

kimden alıntı yapıyorsanız o kişinin tam adını yazıyorsunuz]

Deneyin lütfen

Dün yarım saat kadar aynı mesajımın üzerinde ciddi ve derin bir çalışma yaptım

Çalışınca oluyor efenim

Old 16-06-2007, 13:46   #76
Av.Bulut

Alıntı:
Hukukçu gerekçeli düşünür, gerekçeli yazar
oldu sanırım
Old 18-06-2007, 10:37   #77
av.sevdacan

Sayfanın teamülü gereği birinin olmuş demesi gerekiyor.

Alıntı:
Yazan Av.Bulut

oldu sanırım

Olmuş
Old 18-06-2007, 12:52   #78
Av.Mehmet Yılmaz

Alıntı:
En pratik yöntem. Alıntı yapılacak yeri mouse ile seçili hale getirip, kopyala yapıştırla getirin. Yapıştırdığınız alıntıyı yeniden seçili hale getirin. Yazdığınız mesajda Yukarıda en sağda bulunan karikatürlerdeki konuşma balonuna benzeyen butona basın

ama ben "hızlı yanıt" bölümünde balonlu karikatür arıyorum.Meğer "gelişmiş arabirim" içindeymiş.
Teşekkür, birşey daha öğrendik,
Bakalım daha neler öğreneceğiz
Old 27-07-2007, 16:12   #80
Armağan Konyalı

Alıntı:
--------------------------------------------------------------------------------bir deneme de ben yapayım dedim Yüce Admin..
Sayın nejan

Mesajınızda gözükmeyen nokta noktalar kopyalanıp başka yere yapıştırıldığında gözükür hale geliyor.

Sormak istediğim:

Bu noktaları siz mi koydunuz? Başka bir nedenle mi çıkıyor?

Saygılarımla
Old 02-08-2007, 17:38   #81
nejan

Sayın Armağan Konyalı,
Alıntının nasıl yapıldığını bilmiyordum öğrenmek için vakitte bulamamıştım, konu başlığını görünca benim gibi başka arkadaşlarında olduğunu görüp/bilgisizliğimde yalnız olmadığım için/ öğrenmek için sevindim. Ama acele okumuştum başaramadım galiba. Sizin sorunuzun cevabınıda inanın bilmiyorum. Nsıl öyle oldu bilmiyorum. Tek bildiğim başarısız deneme yaptığım.
Old 02-08-2007, 18:22   #82
Armağan Konyalı

Sayın Yeni Üyelerimiz:

Alıntı konusunda bir deneme daha yapalım:

Benim mesajımdan bir alıntı yapacağınızı varsayalım. Alacağınız ifade üç sözcük olsun:

ALINTI YAPMAYI DENEMEK

1- Alıntıyı almak:
Önce ALINTI YAPMAYI DENEMEK sözcüklerini benim mesajımdan kopyalayıp, siteye göndermeyi planladığınız kendi mesajınıza yapıştırınız.

2- İşaretlemek:
(yukarıdaki kopyalama işleminde yaptığınız gibi.)
ALINTI YAPMAYI DENEMEK sözcüklerinin üzerinden farenizin sol tuşuna basarak (hiç bırakmadan) geçiniz. Geçişiniz bitince farenin sağ tuşunu bırakınız.

Üzerinden geçerek işaretlediğiniz sözcük mavi boyalı görünecektir.

3- Konuşma balonu içine almak:
Yukarıda gri alanda B I U diye başlayan ve satır simgeleriyle devam edip, 'iki kağıt üstüste' 'zarf' ve KUYRUKLU DÖRTGEN simgeleriyle biten satırı bulunuz.

Bu satırın en sonundaki KUYRUKLU DÖRTGEN'e tıklatınız.
Az önce fare ile üzerinden geçerek mavi ile işaretlenmiş
olan sözcük artık beyaz zeminli çerçeve içine alındı demektir. Ama sizin yazmakta olduğunu ve henüz göndermediğiniz mesajda bu konuşma balonu görünmeyecektir. İşlemin başarılı olduğunu alıntının iki yanında beliren [quote] ifadelerinden anlayabilirsiniz. Görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır:

[QUOTE ]ALINTI YAPMAYI DENEMEK [/QUOTE ]

Bu hali ile gönderdiğiniz mesajda karşı taraf ALINTI YAPMAYI DENEMEK sözcüklerini beyaz zeminli bir çerçeve içinde görecektir. Örnek:
Alıntı:
ALINTI YAPMAYI DENEMEK

4- Alıntı yapılan kişinin adını eklemek:
Ayrıca bir de kimden alıntı yapıldığını göstermek istiyorsanız :

Köşeli parantez içinde yazılı bulunan QUOTE sözcüğü ile sağ parantez arasına eşit = işareti koyunuz.

[quote= ]ALINTI YAPMAYI DENEMEK [/QUOTE ]

Eşit işareti ile sağ parantez arasına kişinin adını yazınız.

[quote= Armağan ]ALINTI YAPMAYI DENEMEK [/QUOTE ]

Bu haliyle göndereceğiniz mesaj karşı tarafa şu haliyle gidecektir:

Alıntı:
Yazan Armağan
ALINTI YAPMAYI DENEMEK

Saygılarımla
Old 02-08-2007, 18:36   #83
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan calıkusu_kamuran
Valla ben bu örneği, gazeteden okudum. Siz okumadığımı ispatlamaya çalışabilirsiniz. Tek şey söyleyim, boşanma davası kurumunu kaldırın, ülkede anarşimz doğar. Hangisi daha yararlı görünüz, her ilacın yan tesirleri vardır, boşanma kurumunun asıl hizmeti bellidir, elbette yan etkileri de olacaktır.

Av. Mehmet Saim Dikici vbmenu_register("postmenu_107187", true); : "Yukarıya alıntıladığım müthiş anlamlı veciz sözün kaynağı sizseniz eğer, sizden bir istirhamım olabilir mi? : Bu mucizevi sözü çerçeveletip, büromda odama asmak istiyorum. İzin verirseniz sevinirim."
Cvp: Neden olmasın!

*sinequanon* vbmenu_register("postmenu_107188", true); : 1-Toplumdan aferin almak amacıyla mı mutluluk paylaşmak amacıyla mı insanlar düğüne,nikaha çağırılır?
2-Evlenirken ileride boşanılacağı öngörülebilir mi?

Cvp: Düğünlere iyi bakınız, toplumdan aferin alma güdüsünü kolaylıkla göreceksiniz. Ne gerek var efenim, trilyonluk düğünlere, öyle değil mi yani. Ayrıca toplumdan aferin almanın güzelliği bir başkadır.
Öngörülebilir, evlilik kurumunun ehemmiyetini bilmiyenler hemen ertesi günü boşanacağını bile bilir. Magazin izlemiyor musunuz?

zeynepcnk vbmenu_register("postmenu_107261", true); : İyi ki var şu boşanma davası..
Cvp: Evet var. Parmaklarımızdan birine verdiğimiz değer kadar evlilik kurumuna değer verelim yetiyor.

zeynepcnkSayın Özge Yücel, eşlerden birinin birlikte yaşama iradesi sona erdiği an evlilik bitmiştir zaten.

Cvp: Bitmez. Ama eşlerden birine piyangodan büyük ikramiye vurursa biter. En azından sevgi sayısı artar. İnsanı, evliliğe(cinselliğe) zorlayan tek gerçek, zorunluluk değilse, piyangodan büyük ikramiye çıktığında belirtilen durum yaşanmaz.

av-ufuk vbmenu_register("postmenu_107294", true); :
ben toplumdan aferin almak için yapılan evlenme saikini anlayamadım.Böyle bir evlilik yapılmış ise zaten yoklukla
butlandır.Saygılarımla...

Cvp: Avukat olduğunuz için Siz" inle evlenilmiş olsa, bu evliliğin hükmü nedir?

Saygı ve sevgilerimle, sürç_ü lisan etmişsek affola.

Alıntıda yer alan (Av. Mehmet Saim Dikici vbmenu_register("postmenu_107187", true) şeklindeki alıntıların nasıl yapıldığını merak ediyorum. Bir bilen aranıyor!
Old 02-08-2007, 18:40   #84
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı yapmak şu şekilde de mümkündür: Önce yukarı bölümde yer alan düşünme balonuna tıklanır... Bu tıklama neticesinde yazılacak alanda QUOTE /QUOTE şeklinde ve [ ] işareti içinde bir işaret çıkar. daha önce kopyaladığınız alıntıyı bu parantezlerin ortasına yapıştırın... İşlem tamamdır.

Alıntı:
Ali KOŞ
Old 08-11-2007, 21:34   #85
Av.Fatma Dündar

Alıntı:
Yazan saim
Alıntı yapmak şu şekilde de mümkündür: Önce yukarı bölümde yer alan düşünme balonuna tıklanır... Bu tıklama neticesinde yazılacak alanda QUOTE /QUOTE şeklinde ve [ ] işareti içinde bir işaret çıkar. daha önce kopyaladığınız alıntıyı bu parantezlerin ortasına yapıştırın... İşlem tamamdır.

ilk defa alıntı yapıyorum bakayım olmuş mu
Old 11-11-2007, 22:01   #86
agah

Alıntı:
Yazan agah
olabilir
beni çok uğraştırmıştı alıntı yapmak.artık elimden kaçamaz.
Old 11-11-2007, 22:10   #87
nikomedya

Alıntı:
Yazan agah
beni çok uğraştırmıştı alıntı yapmak.artık elimden kaçamaz.

Ben denıyorum denıyorum olmuyor
Old 12-11-2007, 10:45   #88
Av.Neşe

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
ALINTI YAPMAYI DENEMEK

Ben de denemek istiyorum. Sanırım oldu
Old 30-01-2008, 10:18   #89
Av.Kaan

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Alinti Yapmayi Denemek

Umarım olmuştur.
Old 20-02-2008, 16:44   #90
Av. Rahşan KÜPELİ

Alıntı:
Yazan Armağan
ALINTI YAPMAYI DENEMEK
Bakalım oldu mu?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi