Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Benjamin button'un tuhaf hikayesi

Yanıt
Old 25-02-2009, 21:36   #1
Av. Seda Üstün Tuğ

Olumlu Benjamin button'un tuhaf hikayesi

Sıradışı bir senaryo..Olağan akışı içerisinde seyrine doyumsuz bir film ve senaryoya yakışır oyunculuk..Özgürlüğe tutkun fikirlerin ,bir aşkın tutsağı olması ve yine bunu kendi hürriyetlerinde yaşamaları.Acılar,kayıplar ve kazançlar..Yaşlanırken gençleşmek; gençleşirken yaşlanmak.Ölümün doğallığı,doğumun sancıları,ailenin varlığı,huzuru reddediş,sevgi uğruna verilmesi zor kararlar ve fedakarlık.Aslında denilecek çok şey var;ama seyri daha güzel.İzlemenizi öneririm.ders almak ya da gülmek,ağlamak için değil sadece kendiniz için tavsiye ediyorum.Gerçeklik için..Bana hak vereceğinizi biliyorum.İyi seyirler..
Old 02-03-2009, 23:59   #2
sekoya

filmin felsefesi harika,aşk başlayacaksa başka hiç bir şeyin önemi yoktur.iki beyin bir olursa samanlık,seaya dönüşür...
abartılan makyaj komikti,filmin ilk başlardaki anlatımı kuru ve duygudan yoksunda,adeta iyi,kötü ve çirkin filminin kurgusunu çağrıştırdı bende...ama temel felsefe ortaya çıkınca bu kötü makyaj ve yapaysılık,komik film hileleri abartı,arka planda kaldı...
Old 31-03-2009, 10:34   #4
avseher

Çok fazla sakin giden heycansız , çıkışları olmayan tek düze devameden hiç yükselmeyen , sıkıcı bir filmdi. Ayrıca kendi mantığına tersti. Çocuk doğduunda bedenen yüz olmasada bebekti bebek gibi büyüdü, belli olgunluğa geldi geri sayım başladı ve sonudna yine bebek vucuduna döndü. Bu mantıkla oluyorsa doğduğunda bedenen hadi 70 yaşında doğmaıs imkansızda olsa en aızdnan ruhen 70 olmalıydı zira son zamanında ruhen çocuk oldu yaşamını hatırlamadı. Neden birden hafızasını kaybedip yaşamını unuttu9-10 lu yaşlarda bişey hatırlamıyordu. Bu mantıkla doüduğu andada 70 yaşıdnaki insan kapasitesinde olmalı doğumunu hatırlamalıydı yada ölürken bebek haline gelip kucakta emzik almamalı belli vucutta yüzü bebek suratı olmalıydı diye düşünüyrum. bence mantık hataları vardı beğenmedim.
Old 31-03-2009, 11:50   #5
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan avseher
Çok fazla sakin giden heycansız , çıkışları olmayan tek düze devameden hiç yükselmeyen , sıkıcı bir filmdi. Ayrıca kendi mantığına tersti. Çocuk doğduunda bedenen yüz olmasada bebekti bebek gibi büyüdü, belli olgunluğa geldi geri sayım başladı ve sonudna yine bebek vucuduna döndü. Bu mantıkla oluyorsa doğduğunda bedenen hadi 70 yaşında doğmaıs imkansızda olsa en aızdnan ruhen 70 olmalıydı zira son zamanında ruhen çocuk oldu yaşamını hatırlamadı. Neden birden hafızasını kaybedip yaşamını unuttu9-10 lu yaşlarda bişey hatırlamıyordu. Bu mantıkla doüduğu andada 70 yaşıdnaki insan kapasitesinde olmalı doğumunu hatırlamalıydı yada ölürken bebek haline gelip kucakta emzik almamalı belli vucutta yüzü bebek suratı olmalıydı diye düşünüyrum. bence mantık hataları vardı beğenmedim.

Katılıyorum.Ben de aynı gözlemleri edindim ama yine de bunları görmezden gelirsek gayet güzel bir yapım.
Old 04-04-2009, 15:20   #6
muğlak

"tesadüf diye bir şey yoktur" u anlatan sahneler en çok etkilendiğim sahneler idi.

hukukta olduğu gibi sanırım hayatta da illiyet bağı mevcut.

ve bir şeyi daha da unutmamak gerekir ki, bu fikir can baba'dan ( can yücel ) gelmişti en evvel..
Old 05-04-2009, 02:54   #7
cunapiedra

makyaj konusuna katılmıyorum. aten en iyi makyaj film ödülünü bu sene aldı. hakikaten beni etkilediği konulardan biridir.
Old 14-04-2009, 21:05   #8
Av.Ümran Ugan

Olumlu tuhaf hikaye

Ruh ve beden arasındaki kaosu çok ilginç bir şekilde ele alan etkileyici bir film. Beden yaşlılıktan bebekliğe doğru giderken, ruh kendi seyrinde ilerliyor. Ortaya yaşlı bir bedende doğan bir bebeğin, minicik bir bedende yaşlı bir adama dönüşen "tuhaf" hikayesi çıkıyor... Ki çok güzel de oluyor... Bakış açılarını darmaduman eden, kafa karıştıran özgün bir yapım...
Old 18-04-2009, 19:04   #9
sekoya

illiyet bağı nedir? (meslek dışı soru) tesadüflerle bağlantısı nasıl?tesadüfler konusunda einstein'ın üç boyutun üstüste gelmesi durumunu mu çağrıştırdı sizde?
Old 20-04-2009, 16:39   #10
avukat44

Ben beğendim şahsen etkileyici bir filmdi, Brad Pitt'i de severim zaten.
Old 28-06-2009, 17:14   #11
üye25928

Alıntı:
Yazan avukat44
Ben beğendim şahsen etkileyici bir filmdi, Brad Pitt'i de severim zaten.
Ben de
Old 15-07-2009, 14:11   #12
Av. Taner BAŞ

Film Blue-Ray teknolojisi ile de satılmaya başlandı. İlgilenenlerin bilgilerine sunulur.
Old 14-09-2009, 04:21   #13
avrupayakası

Olumlu

İçinde aşk ve sevgiyi de barındıran dramatik ve etkileyici bir filmdi.
Old 17-10-2009, 02:18   #14
BUSRA1907

Son yarım saati için izlenmeye değer bir film ama onun dışında çok fazla gereksiz ve sıkıcı sahneler olduğu kanısındayım.Abartıldığı kadar güzel değil bence.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi