Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hukuk fakültesine severek mi başladınız??

Yanıt
Old 13-10-2006, 09:00   #1
cihanguvenc

Varsayılan hukuk fakültesine severek mi başladınız??

Selam arkadaşlar ben hukuk fakültesine yeni başladım ve severek bu bölüme başladım ama öğrenmek istediğim birşey war hukuk fakültesine başlamadan önce bazı arkadaşlar hukuk fakültesinde okumanın iyi olmadığını çoğu kişinin maddi durumlarına göre bu mesleği seçtiğini eğer maddi durumlarını iyi olsa bu mesleği asla seçmek istemediklerini duydum bunu birkaç kişiden duyduğum için size de sormak istedim iyi günler
Old 15-10-2006, 01:02   #2
hosserdar

Varsayılan Ben:)

Ben öncelikle tarih veya kamu yönetimi okumak istiyordum fakat yüksek puan alınca tarih okumak yerine hukuk okumayı daha sonra hukuk'u bitirince tarih okumaya karar verdim.Birde tarihte hukuk fakültesi okuyan insanların tarih sahnesinde hep ön planda oldukları gerçeği gün gibi ortadaydı.Dünyada hukuk,iktisat,tarih hep gözde uğraşı alanları olmuştur ve olacaktır.Kamu hukuku derslerini sevmeme rağmen özel hukuk dersleri beni pek cezbetmiyor.Ama sonuçta hukuku bilerek ve isteyerek yazdım gayette memnunum,iyi günler...
Old 18-10-2006, 23:16   #3
dilek_65

1. sınıftan beri avukat olmayı istedim şimdi idealim yolundaki en büyük adımı attım.dersler biraz ağır ama olsun inşallah başarıyla bitiririm fakülteyi.
Old 22-10-2006, 23:58   #4
kamaci

Varsayılan İdealim

benimde idalimdi hukuk ailemde hiç hukukçu yok ama benim hayallerimde var hukuk severek başladım severek yapıcağım....
Old 23-10-2006, 11:07   #5
berkiten

bende kucuklugumden berı savcı olmak istedim ve suanda idealime her gecen gun yaklastıgımı hissediyorum ayrıca hukuk fakultesinede isteyerek girdim diger mesleklere oranla zorlugu var tabiii....çevremde duydugum kadarıyla savcı olmanın cok zor oldugunu soylenıyor...degerli savcı buyuklerım benı bu konuda aydınlatırsalar cok memnun olurum...
Old 23-10-2006, 18:08   #6
ncoban

benim de ilk tercih olarak işletme ve ingilizce işletme vardı.ama oturup şöyle bir düşündüğümde hukukun 4 sene sonra işletmeden daha fazla iş yapabileceğini gördüm.zaten okumaya da meraklı bri olduğum için hukuk yazdım ve çok memnunum.şu an sınava tekrar girsem tekrar hukuk yazarım.
Old 29-10-2006, 18:14   #7
karakız

tercihleri yapıpta teslim edceğimiz güne kadar dahi emin değildim hukuk isteyip istemediğimden.çoğu insanın aksine kendimi bildim bileli hukuk değildi idealim. ama hiç pişman olmadım sonra.sırf para için tercih edenlerde vardır muhakkak ama eğer ki sen kendine bu sistemde bir yer arıyosan hiç pişman olmayacağını söyleyebilirim.ayrıca maddi olarak bizde çok parlak değiliz ki
Old 01-11-2006, 13:51   #8
lawyer_man

Ben bir görme engelli hukukçu olarak hukuk fakültesine can ata ata geldim ve tek idealim hukuktu.İstanbul Ticaret Üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim fakat dersler çok zor ama buna rağmen başaracağım ve hedefimden sapmayacağım.
Old 01-11-2006, 14:21   #9
crocus

Bazı insanlar vardır çocukluğumdan beri hakim ya da avukat olmak istiyordum diyen.fakat ben o insanlardan değilim.lise son sınıfta karar verdim hukuk okumaya ve o günden beri hiç pişman olmadım.çünkü bu meslek ki geçerliliğini hiç kaybetmeycek,ileriki yıllarda da yerini koruyacak saygın bir meslek.benim düşüncem ;bu işi ticaret olarak değil de adaleti sağlamak düşüncesiyle yapılırsa daha başarılı olunacağıdır....
Old 01-11-2006, 15:14   #10
CeZa_OmEr

sonuçlar açıklanmadan önce aklımda öncelikle pdr vardı fakat puanımın ii olduğunu görünce hukuk fak. okumaya karar verdim bu benim ideelim değildi ve şuan bir hukuk fakültesindeyim ve çok mutluyum zevk alarak okuyorum ve zevk alrak çalışacama inanıyorum
teşekkürler
Old 05-11-2006, 19:25   #11
Gordon

Hukuk eğitimine yeni başladım zor olduğu gerçek ama çok zevkli özellikle bazı şeyler oturduğunda zor zevk alır bir hale geliyor. Ama bir herves yeni başladığım içinde böyle düşünüyor olabilirim
Old 05-11-2006, 20:30   #12
merhy_89

1.sınıf öğrencisiyim bende isteyerek geldim okulumdan eğitim seviyesinden çok memnunum dersler biraz zor olsada
başarılar...saygılar
Old 07-11-2006, 02:11   #13
Av.Seda Şahin

Olumlu

1. sınıf öğrencisi olarak Hukukçu olmak özellikle de avukat olmak küçüklüğümden beri idealimdi ve şu an ilk adımı atmış bulunmaktayım o büyük hedefe giden yolda..Yüksek puanıma rağmen bazı nedenlerden dolayı istediğim ünv.de değilim ama olsun yine de mutluyum..Bence hukuk okunması gereken bir fakülte kimse alınmasın ama hukuk bazı meslekler gibi okulunu okumadan yapılabilecek bir meslek değil ve bunun getirdiği prestij bence söz sahibi olmak için yeterli..
Old 08-11-2006, 20:12   #14
_NALAN_

HUKUK FAKÜLTESİNİ severek isteyerek tercihettim.
Bile isteye ömrümü kitaplara adadım
Okula severek başladım severek mevzun oldum.
Old 12-11-2006, 18:56   #15
av. adayı

hukuka isteyerek geldim ve severek başladım bu bölümü okumaktan çok mutluyum insana kültür kattığı kanaatindeyim hayatın içinde canlı bir bölümde okuduğum için mutluyum...
Old 17-11-2006, 12:39   #16
SelinDoğan

oss sonrası 13 tercıh yaptım ılk 3te garantı tercıhlerdı ve hukuktu.sımdı gırsem 18tane hukuk tercıhı yaparım.hukuk fakultesı 3.sınıf ogrencısıyım
Old 26-11-2006, 21:58   #17
Av. Galip DAĞTEKİN

Hayatımın hiçbir zamanında hukuk okumak istemedim.Hep derdim ki hukuk okuyupda ne yapacağım...Ama galiba biraz büyük konuşmuşum...Şuan 2. sınıftayım ve iyi ki de hukuk fakültesini seçmişim diyorum...Hukuk okumak göründüğü kadar da zor değilmiş...Elimde binlerce sayfa okunacak kitabım var ve hepsini severek okuyorum....Saygılarımla
Old 28-11-2006, 01:47   #18
jumeaux

Ben de aslında mütercim tercümanlık istiyordum ama biraz da aile baskısıyla lisede tm seçtim ve buraya geldim. Ama şimdi iyi ki bu bölümdeyim diyorum hukuk okumak ayrı bir haz.
Old 29-11-2006, 00:47   #19
ahmetcabukel

merhabalar arkadaşlar sorulması gereken bir soru tebrikler
ben ahmet hukuk fakultesine fazlasıyla severek ve amaclarima ulasmak icin basladim adalet sabir ister ve iyi hukukcular ister iyi hukukcu olmak icin once hukugu sevmek lazım ki adalet dagitilabilsin....
Old 01-12-2006, 14:25   #20
lawyer_man

merhaba arkadaşlar evet ben de sizin gibi hukuku çok sevdiğim için burdayım ve aynı zamanda görme engelliyim hukuku severek ve can atarak geldim ve yapılamayacak bir iş derken girdiğim vize sonuçlarım iyi gelmeyince umutsuzluğa kapılarak bırakmayı dahi düşündüm ama her şeye rağmen güzel bir bölüm ama şimdi nasıl biter de mesleğimi yürütürüm düşüncesindeyim bu konuda manevi desteklerinizi bekliyorum sevgiler.
Old 02-12-2006, 13:37   #21
su perisi

Varsayılan ben istememiştim

Alıntı:
Yazan cihanguvenc
Selam arkadaşlar ben hukuk fakültesine yeni başladım ve severek bu bölüme başladım ama öğrenmek istediğim birşey war hukuk fakültesine başlamadan önce bazı arkadaşlar hukuk fakültesinde okumanın iyi olmadığını çoğu kişinin maddi durumlarına göre bu mesleği seçtiğini eğer maddi durumlarını iyi olsa bu mesleği asla seçmek istemediklerini duydum bunu birkaç kişiden duyduğum için size de sormak istedim iyi günler
açıkcası benim kafamda kesinlikle hukuk gibi bir düşünce yoktu.lise 2. sınıfta sayısal bölümdeydim,amacım ise hava harp okuluydu.daha sonra bir kaç kişi tarafından bayan olarak çok da kolay olmadığına ikna edildim,ben de türkçe-mat.e geçtim ve şan ve gitar derslarine başladım.bu kez ise konservatuara gitmekti amacım.tabi bu sefer de yine ailem,hocalarım beni dört elle bu hedefimden de vazgeçirdiler.artık son senenin ortalarında,adam gibi bi hedefim olması gerektiğini yoksa bunun böylece devam edip gideceğini anladım.rehberlik ve psik.danışm.okumaya karar verdim.puanlar elime geçene dek kesinlikle hukukun adını bile kimseye andırmadım.ama baktım ki tercih listem çok kısa,ben de aralara bir iki tane hukuk serpiştirdim.marmara hukuk çıktı şansıma.ama ben şu an o kadar mutluyum ki hukuk okumaktan...meğer hep içimde varmış adalet duygusu...
Old 02-12-2006, 17:33   #22
allegria

Kesinlikle en büyük idealim hukuk okumaktı sırf bu nedenle össyi ilk denememde hukuk olmadığı için tercih yapmadım ve bir senemi feda ettim bundan asla pişmanlık duymuyorum şuan bölümümü çok severek okuyorum!
Old 02-12-2006, 19:04   #23
Güldal

Varsayılan 40 Kere Gerİye DÖnsem...

Hukuk fakültesini kazandığımı öğrendiğimde hayatımın en büyük sevinçlerinden ve heyecanlarından birini yaşadım şuan 3.sınıftayım ve hala o heyecanı taşıyorum gittikçe daha fazla yaklaşyorum amaçlarıma.ara sıra dersler zorlasada asla pişman olmadım 40 kere geriye dönsem yine hukuk okurum...
Old 02-12-2006, 23:55   #24
Mustafa USTA

Varsayılan Düşünmeye Başlamışsın

Birşeyleri düşünmeye araştırmaya başladığına göre doğru yerdesin.Bizim zamanımızda ve çevremizde üniversite sınavandan en yüksek puanı almak önemliydi.Veya biz öyle düşünüyorduk.Enyüksek puan da hukuk fakültesinin puanı olduğu için benim gibi bir çok arkadaşımda o gereksiz sınavı başarma hırsıyla davranıp aslında o okulu isteyip istemediğimizi bile düşünmedik.Ama bugün pişman sayılmam.Meslekte yıllar ilerledikçe (birazda para kazanırsan9 sevmeye başlıyorsun
Old 15-12-2006, 20:04   #25
Eflal

Tamamen kendi tercihim ve isteğim doğrultusunda hukuk okumayı seçtim.çok küçük yaşta soranlara bile savcı olacağım derdim anlamını bilmediğim halde o zamanlarAilemde hukukçu yok konuşmama,ikna kabiliyetime her şeyden önce kendime ve yüreğime güvendiğim için seçtim tüm zorluklarına rağmen çok isteyerek okuyorum.
Old 16-12-2006, 15:55   #26
KaanK

5 tercih yapmıştım 5i de hukuktu severek okudum severek bitirdim inşallah meslegimi de severek yapacağım mutluyum
Old 16-12-2006, 20:30   #27
allegria

Benim de tüm tercihlerim hukuktu hukuktan başka bölüm düşünmedim hiçbir zaman
Old 19-12-2006, 00:47   #28
topristeri

merhabalar,
bazan keşke daha düşük bir puan alıp başka bir böleme gitseydim diye hayıflansam da hukuku seviyorum.
inşallah o da beni sever
Old 19-12-2006, 10:26   #29
ISIL YILMAZ

Ben ortaokuldayken kanun kanundur ( la law ) diye bir dizi vardı. Pek bayılırdım. Ben o yüzden ortaokulden beri hukuk fakültesini istemiştim.

Fakülteye girdim, bitirdim, pratisyenlik yapıyorum. Olayın o diziyle hiç alakası yok vallahi
Old 19-12-2006, 11:45   #30
Admin

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Ben ortaokuldayken kanun kanundur ( la law ) diye bir dizi vardı. Pek bayılırdım. Ben o yüzden ortaokulden beri hukuk fakültesini istemiştim.

Fakülteye girdim, bitirdim, pratisyenlik yapıyorum. Olayın o diziyle hiç alakası yok vallahi
O dizinin "başını yaktığı" tek kişi siz değilsiniz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi