Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı

Yanıt
Old 10-09-2011, 17:14   #1
Av. Hulusi Metin

Varsayılan İstanbul Anadolu Adalet Sarayı

Bugün E5 üzerinden geçerken gördüm:

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı...

Suat bey gezip görmeli, deyip kulağını çınlattım...Duyurulur.

"İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Kartal, Kadıköy, Üsküdar, Beykoz, Sultanbeyli, Tuzla, Pendik ve Ümraniye ilçe adliyeleri de kapatılarak Kartal ilçesinde yapımı devam eden adliye binasında toplanması ve 2012 yılı içerisinde hizmete açılması planlanmaktadır".(Cumhuriyet 01.08.2011).

"Hukuk mahkemeleri bulundukları il veya ilçenin adı ile anılır."

"Ceza mahkemeleri bulundukları il veya ilçenin adı ile anılır."

(5235 s. Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri İle Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev Ve Yetkileri Hakkında Kanun,m.5,9).
Old 13-09-2011, 17:06   #2
kazimdeniz

Keşke hiç yapılmasaydı ,eski adliyeler daha iyiydi,sırf bu devasa Alışveriş Merkezi modundaki binada iki işimi ancak 3 saatte halledebildim.Atalarımız ;boşuna dememiş gelen gideni aratır.
Old 13-09-2011, 17:12   #3
Av. Hulusi Metin

Sayın kazimdeniz,

Resmi açılıştan önce(2012) hizmete açılmış ya

Başkaca ilk tespitleriniz?

Saygılarımla
Old 13-09-2011, 17:16   #4
S.Orhan

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Sayın kazimdeniz,

Resmi açılışdan önce(2012) hizmete açılmış ya

Başkaca ilk tespitleriniz?

Saygılarımla

Sayın kazimdeniz İstanbul Adalet Sarayını kastetti sanırım
Old 13-09-2011, 17:24   #5
Av. Hulusi Metin

Alıntı:
S.Orhan
Alıntı:
Sayın kazimdeniz İstanbul Adalet Sarayını kastetti sanırım

Sarayların ortak paydası...!?
Old 13-09-2011, 17:31   #6
S.Orhan

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Sarayların ortak paydası...!?

Alışveriş merkezi modunda olması
Old 13-09-2011, 17:33   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Bugün E5 üzerinden geçerken gördüm:

Suat bey gezip görmeli, deyip kulağını çınlattım...Duyurulur."

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Kartal, Kadıköy, Üsküdar, Beykoz, Sultanbeyli, Tuzla, Pendik ve Ümraniye ilçe adliyeleri de kapatılarak Kartal ilçesinde yapımı devam eden adliye binasında toplanması ve 2012 yılı içerisinde hizmete açılması planlanmaktadır".(Cumhuriyet 01.08.2011).

(5235 s. Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri İle Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev Ve Yetkileri Hakkında Kanun,m.5,9).

Üstadım son zamanlarda kulaklarım epey çınlıyordu, ama "Şilede bir buluşmaya" yormuştum. Bu forumu görmemiştim.

İstanbul Adalet Sarayı da açılsın, gidip görürüz. Gözlemlerimizi yazarız.

Güzel İstanbul'umuzu illa ki ikiye bölecekler gibi. Şu kanalı da bir yapsalar hele...
Old 13-09-2011, 17:34   #8
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan S.Orhan
Alışveriş merkezi modunda olması

AVM bana ticareti hatırlatıyor nedense.
Old 13-09-2011, 17:34   #9
Av. Hulusi Metin

Mimarların avukatlara olan hislerinin mekansal ifadesi...
Old 16-09-2011, 06:34   #10
Av. Hulusi Metin

Dünyanın en büyük Adalet Saray(lar)ı...
Saraydan saraya...
Dünyanın en adil ülkesi...
Akıllı bina...
Akıllı proje...
Akıllı...
Old 17-09-2011, 22:27   #11
kazimdeniz

Evet o adliyeyi kasdettim yani dışarısı seni içerisi beni yakar tarzından çağlayan adliyesini kastettim.
Old 20-09-2011, 15:20   #12
serhanak

Çağlayan Adliyesi Giriş Kapılarına BaroKart uyumlu Turnike Sistemleri Kurulmuştur. BaroKart özellikli Yeni Nesil Avukat Kimlik Kartları ile kapılardan geçiş yapabilirsiniz diye bana bilgi geldi.Umarım bu sistem girişteki sıkıntıları artık tamamen ortadan kaldırır.
Old 20-09-2011, 18:59   #13
yazman

Varsayılan Merhaba, ben de beykoz adliyesinde çalışıyorum.

Beykoz adliyesinin taşınması hususunda kesin bir bilgi yok. Ancak Kadıköy, üsküdar, ümraniye bunlar taşııyor. Şile ve Beykoz şu an itibariyle hesapta yok.

Suat bey gezip görmeli, deyip kulağını çınlattım...Duyurulur.

"İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Kartal, Kadıköy, Üsküdar, Beykoz, Sultanbeyli, Tuzla, Pendik ve Ümraniye ilçe adliyeleri de kapatılarak Kartal ilçesinde yapımı devam eden adliye binasında toplanması ve 2012 yılı içerisinde hizmete açılması planlanmaktadır".(Cumhuriyet 01.08.2011).

(5235 s. Adli Yargı İlk Derece Mahkemeleri İle Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev Ve Yetkileri Hakkında Kanun,m.5,9).[/quote]
Old 28-10-2011, 08:21   #14
Av. Hulusi Metin

Sevgili İstanbul Anadolu Adalet Sarayı...

Bak,bugünden söylüyorum, sonra demedi deme!
Bir gör,bir dinle şu "İstanbul-Çağlayan-Avrupa yakası adalet sarayı- adliyesi"ni, bir dinle; avukatlardan neler çektiğini,kantincinin dertlerini mutlaka dinle.

Yakında sen de kucak açacaksın; hak deyip de gelene, hak yoluna düşene. De, sen no'lacaksın, onu düşün.

Girişinde bir turnike mutlaka olsun. Kartı/jetonu bastıran girebilsin ancak.
X-Ray, bilmem ne, seni bozar.

Eskinin ekmek kuyruğu, benzin kuyruğu gibi kuyruk olmalı gelenler; uzun, ince, dar bir koridora (HMK. ile ne ilgisi var!) girsinler de görsünler,Saray'a nasıl girilirmiş!

Asansör falan, aman sakın, istemez; sonra "hafızası silindi/içinde kaldık" türünden daha bir sürü laf ederler.

Hele öbür tarafta tescillenenleri, sicil no.ları yazılanları, kesinlikle kabul etme! Benden söylemesi.

Öptüm,arz ederim yani, yine yazarım.
Saygı ve sevgilerimle.

Not: Ha bir de, mevcut (A),(B),(C)kapılarının yanında "HMK.kapısı" mutlaka olmalı!
Old 28-10-2011, 10:23   #15
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Eskinin ekmek kuyruğu, benzin kuyruğu gibi kuyruk olmalı gelenler

Üstadım, İstanbul (Çağlayan) Adalet Sarayı'nda bu dileğinizi gerçekleştirdiler. Personel giriş kapısında 25-30 m.lik kuyruklar oluşuyor. Çoğunlukla müsaade isteyip (Kuyruğu yarıp) avukat giriş kapısına girebiliyoruz.

70 li yıllardaki kuyrukları anımsatıp, bize nostalji yaşatıyorlar. Şükretmek lazım.
Old 21-07-2012, 02:19   #16
avhüseyin

Herşey bir tarafa da Anadolu Adalet Sarayı'nın ne zaman açılacağı konusunda bilgisi olan varsa bu bilgiyi paylaşmasından büyük memnuniyet duyacağım. Saygılarımla...
Old 22-11-2012, 07:44   #17
Av. Hulusi Metin

Kartal Adliyesi Aralık ayında Saray'a taşınıyor.
Hazırlıklar başladı.
Old 22-11-2012, 13:18   #18
oeroglu

Öncelikle adalet sarayı ve yeni başlığımız hayırlı olsun...

çağlayan adliyesine kimsenin şikayet etmemesini, hatta kartal adliyesinin yanında bir kasaba adliyesi kadar sade olan bu adliyeyi öpüp başının üstüne koymasını rica ederim... çünkü gelen gideni aratırmış derler, geçenlerde size yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum:

kadıköydeki işimi halledip büroya dönerken her zaman yaptığım gibi metronun "hastane-adliye" durağında indim. uzun koridorları geçip dışarı çıktım. O sırada yağmur başlamıştı. hem yeni yapılan adliyenin içini görmüş olurum, hemde ıslanmadan ön kapısından girer, arka kapısından çıkarım diye düşündüm.yeni adliyenin kapısına doğru yürüdüğüm zaman kapıda bekleyen polise kimliğimi gösterdim, ve içeri girmek istedim. kapıdaki polis arkadaş kimliğimi görmedi ve memur olup olmadığımı sordu, bende avukatım dedim. kapıdaki polis bana daha adliyenin açılmadığını, adalet bakanlığına bile devir olunmadığını söyledi. bende kendisine hem binaya bakmak istediğimi, hemde yağmura yakalanmamak için ön kapısından girip arka kapısından çıkmak istediğimi söyledim. ve aldığım yanıt: "avukat bey, isterseniz bu kapıdan girin, içerisini inceleyin, ve fazla kaybolmadan geri çıkın, yağmurda ıslanın ama kaybolmayın" dedi. kendisine merak etmemesini, ve kaybolmayacağımı söyledim.. kendisi iki aydır burada göev yaptığını, ve hala tek başına ön kapıdan girip arka kapıdan çıkarken yolları karıştırdığını söyledi.büyük konuşmamak lazımmış..adam haklıymış... içeride kayboldum, binanın ön ve arka girişleri arasındaki kot farkından dolayı üç dört kat aşağı inmem gerekiyordu. upuzun uzayan tamamlanmamış koridorların arasında bağıra çağıra ustaların yardımıyla dışarı çıkabildim.

çağlayandaki adalet sarayı da büyük olmasına rağmen ortada kocaman bir meydan var, ve bütün bloklar bu meydanın ortasında yapılmış durumdadır. o yüzden çağlayan adliyesinde bir mahkeme kalemini bulmak zor olabilir, ama kaybolma ve kapıdan çıkamama ihtimali çok azdır. çağlayan adliyesi hiç olmazsa düzenlidir. ve anadolu adliyesinin yanında bir kasaba adliyesi kadar naiftir.

anadolu adliyesinde ise meydana rastlamadım. ve anadolu adliyesinin mimari yapısı hilal şeklinde olduğu için koridordan ilerlerken aslında sahile bakan kapıya doğru yürüdüğünüzü zannederken kartal yönüne bakan kapıdan çıkabiliyorsunuz. içeride yön duygunuzu kaybedebiliyorsunz. ve ortada bir meydan olmadığı için, özellikle yerin altında ve ışık almayan katlarda kaybolmanız daha büyük bir ihtimal, ama yönlendirme tabelaları yeterli derecede yapılırsa bilemeyeceğim.

ayrıca içeride hummalı bir çalışma yürütülmesine rağmen hala yapılacak çok iş var, ve kişisel kanaatim yeni yıla açılması zor, benim tahminim 2013-2014 adli yılbaşında açılacağı yönündedir.

"çağlayan adliyesi maceralarımız" başlığına adliyeye toplu taşıma vasıtalarıyla ulaşım konusuna bir çok teşekkür aldığımdan başlık fazla ilerlemeden bu başlığa da "anadolu yakası adliyesine nasıl ulaşılabilineceğini" anlatmak istiyorum:

Sabiha gökçen havalimanından: "16 S SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI- UZUNÇAYIR" hattına binin, ve yanyoldan direk adliyenin önünde inin. üst geçitten karşıya geçin. otobüs yanyoldan gitmiyorsa cevizli köprüsünde inin ve adliyeye yürüyün.

Atatürk havalimanından: (eğer istanbula sadece kartaldaki anadolu yakası adliyesindeki işiniz için geliyorsanız bu havalimanından olan tavsiye etmiyorum) : 2 terminal arasındaki tünelden dış hatlar terminali kısmına geçin, en alt kata inin havalimanı-aksaray metrosuna binin,(en alt kata inin, veya sorun, yönelendirme tabelaları çok yetersiz) metrodan ataköy istasyonunda inin, "ataköy şirinevler medeniyet köprüsü"nün merdivenlerden yukarı çıktıktan sonra sola dönün, köprüden e-5 istikametine doğru yürüyün, e-5 in orasından geçen metrobüs hattına inin, metrobüsle uzunçayır durağına gelin, uzunçayır durağının yanında ünalan metro isyasyunu girişi var, oraya girin, tünelden azimle bıkmadan usanmadan yürüyün, yaklaşık bir beş dakika yürdükten sonra turnikelerden geçin ve bir o kadar yerin altına inin, daha sonra da metroyla hastane adliye durağında inin. yukarıya çıktığınızda kendinizi adliyenin önünde bulacaksınız.

Harem otogarından: Harem otogarında indikten sonra hemen karşıdan kalkan Gebze Harem dolmuşlarına binin, sizi direk adliyenin önünde indirecektir.

Esenler otogarından: (trakyadan gelenler ve otobüsü harem otogarına girmeyen, ve otobüsü harem otogarındayken uyuyakalan meslektaşlarımız için) havalimanı-aksaray metrosu otogar istasyonunu bulun, havalimanı yönüne giden metro ile ataköy istasyonunda gelin, indikten sonra "ataköy şirinevler medeniyet köprüsü"nün merdivenlerden yukarı çıktıktan sonra sola dönün, köprüden e-5 istikametine doğru yürüyün, e-5 in orasından geçen metrobüs hattına inin, metrobüsle uzunçayır durağına gelin, uzunçayır durağının yanında ünalan metro isyasyunu girişi var, oraya girin, tünelden azimle bıkmadan usanmadan yürüyün, yaklaşık bir beş dakika yürdükten sonra turnikelerden geçin ve bir o kadar yerin altına inin, daha sonra da metroyla hastane adliye durağında inin.

Kavacık Köprüsü'nden: Otobüsü direk E-6 dan gelen ve sadece kavacık köpürüsü ve esenler otogarında duracak, ama esenler otogarına kadar gidip geri dönmeye kalkışırsa duruşmasına geç kalacak meslektaşlarımız için: (istanbulu ve istanbul trafiğini iyi bilmiyorsanız tavsiye etmiyorum) şehirlerarası otobüsünüzden kavacık köprüsünde inin, üst geçitten karşıya geçin, 3 dakikada bir geçen 500 T TOPKAPI-CEVİZLİBAĞ-TUZLA- ŞİFA MAHALLESİ" otobüslerine binin, ve cevizli köprüsünde inip adliyeye doğru yürüyün..

İzmit otogarından: otobüsten izmit otogarında indikten sonra yürüyerek "kırsal terminal"e (şehiriçi minibüslerin kalktığı yer'e) geçin, bu terminalden kalkan "200 KARTEPE OTOGAR GEBZE TUZLA İÇMELER" otobüsüne binin, sadece 1 saat yolculuktan sonra tuzladasınız. ve TUZLA istasyonu durağında inin, indiğiniz yerde 10-20 dk içinde arkadan 130 KADIKÖY TUZLA otobüsü gelecek, bu hattav bindikten yaklaşık bir kırk dakika sonra da cevizli köprüsünde iner, adliyeye yürürsünüz..

bu opsiyonu tercih etmeden önce:

www.kocaeli.bel.tr adresinden 200 numaralı otobüsün otogar kalkış saatlerini;

www.iett.gov.tr adresinden de 130 numaralı otobüsün deniz harp okulu kalkış saatlerini kontrol etmenizde yarar vardır.

Bakırköy adliyesinden: yürüyerek incirli metrobüs durağına çıkın, metrobüsle uzunçayır durağına gelin, uzunçayır durağının yanında ünalan metro istasyonu girişi var, oraya girin, tünelden azimle bıkmadan usanmadan yürüyün, yaklaşık bir beş dakika yürdükten sonra turnikelerden geçin ve bir o kadar yerin altına inin, daha sonra da metroyla hastane adliye durağında inin. yukarıya çıktığınızda kendinizi adliyenin önünde bulacaksınız. (takribi: 1 buçuk saat)

İstanbul(çağlayan)adliyesinden: adliyenin metrobüs çıkışından çıkın, metrobüsle uzunçayır durağına gelin, uzunçayır durağının yanında ünalan metro istasyonu girişi var, oraya girin, tünelden azimle bıkmadan usanmadan yürüyün, yaklaşık bir beş dakika yürdükten sonra turnikelerden geçin ve bir o kadar yerin altına inin, daha sonra da metroyla hastane adliye durağında inin. yukarıya çıktığınızda kendinizi adliyenin önünde bulacaksınız. (takribi: 1 saat)
Old 03-12-2012, 20:43   #20
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan oeroglu
Öncelikle adalet sarayı ve yeni başlığımız hayırlı olsun...

çağlayan adliyesine kimsenin şikayet etmemesini, hatta kartal adliyesinin yanında bir kasaba adliyesi kadar sade olan bu adliyeyi öpüp başının üstüne koymasını rica ederim... çünkü gelen gideni aratırmış derler, geçenlerde size yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum:

kadıköydeki işimi halledip büroya dönerken her zaman yaptığım gibi metronun "hastane-adliye" durağında indim. uzun koridorları geçip dışarı çıktım. O sırada yağmur başlamıştı. hem yeni yapılan adliyenin içini görmüş olurum, hemde ıslanmadan ön kapısından girer, arka kapısından çıkarım diye düşündüm.yeni adliyenin kapısına doğru yürüdüğüm zaman kapıda bekleyen polise kimliğimi gösterdim, ve içeri girmek istedim. kapıdaki polis arkadaş kimliğimi görmedi ve memur olup olmadığımı sordu, bende avukatım dedim. kapıdaki polis bana daha adliyenin açılmadığını, adalet bakanlığına bile devir olunmadığını söyledi. bende kendisine hem binaya bakmak istediğimi, hemde yağmura yakalanmamak için ön kapısından girip arka kapısından çıkmak istediğimi söyledim. ve aldığım yanıt: "avukat bey, isterseniz bu kapıdan girin, içerisini inceleyin, ve fazla kaybolmadan geri çıkın, yağmurda ıslanın ama kaybolmayın" dedi. kendisine merak etmemesini, ve kaybolmayacağımı söyledim.. kendisi iki aydır burada göev yaptığını, ve hala tek başına ön kapıdan girip arka kapıdan çıkarken yolları karıştırdığını söyledi.büyük konuşmamak lazımmış..adam haklıymış... içeride kayboldum, binanın ön ve arka girişleri arasındaki kot farkından dolayı üç dört kat aşağı inmem gerekiyordu. upuzun uzayan tamamlanmamış koridorların arasında bağıra çağıra ustaların yardımıyla dışarı çıkabildim.

çağlayandaki adalet sarayı da büyük olmasına rağmen ortada kocaman bir meydan var, ve bütün bloklar bu meydanın ortasında yapılmış durumdadır. o yüzden çağlayan adliyesinde bir mahkeme kalemini bulmak zor olabilir, ama kaybolma ve kapıdan çıkamama ihtimali çok azdır. çağlayan adliyesi hiç olmazsa düzenlidir. ve anadolu adliyesinin yanında bir kasaba adliyesi kadar naiftir.

anadolu adliyesinde ise meydana rastlamadım. ve anadolu adliyesinin mimari yapısı hilal şeklinde olduğu için koridordan ilerlerken aslında sahile bakan kapıya doğru yürüdüğünüzü zannederken kartal yönüne bakan kapıdan çıkabiliyorsunuz. içeride yön duygunuzu kaybedebiliyorsunz. ve ortada bir meydan olmadığı için, özellikle yerin altında ve ışık almayan katlarda kaybolmanız daha büyük bir ihtimal, ama yönlendirme tabelaları yeterli derecede yapılırsa bilemeyeceğim.

ayrıca içeride hummalı bir çalışma yürütülmesine rağmen hala yapılacak çok iş var, ve kişisel kanaatim yeni yıla açılması zor, benim tahminim 2013-2014 adli yılbaşında açılacağı yönündedir.

"çağlayan adliyesi maceralarımız" başlığına adliyeye toplu taşıma vasıtalarıyla ulaşım konusuna bir çok teşekkür aldığımdan başlık fazla ilerlemeden bu başlığa da "anadolu yakası adliyesine nasıl ulaşılabilineceğini" anlatmak istiyorum:

Sabiha gökçen havalimanından: "16 S SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI- UZUNÇAYIR" hattına binin, ve yanyoldan direk adliyenin önünde inin. üst geçitten karşıya geçin. otobüs yanyoldan gitmiyorsa cevizli köprüsünde inin ve adliyeye yürüyün.

Atatürk havalimanından: (eğer istanbula sadece kartaldaki anadolu yakası adliyesindeki işiniz için geliyorsanız bu havalimanından olan tavsiye etmiyorum) : 2 terminal arasındaki tünelden dış hatlar terminali kısmına geçin, en alt kata inin havalimanı-aksaray metrosuna binin,(en alt kata inin, veya sorun, yönelendirme tabelaları çok yetersiz) metrodan ataköy istasyonunda inin, "ataköy şirinevler medeniyet köprüsü"nün merdivenlerden yukarı çıktıktan sonra sola dönün, köprüden e-5 istikametine doğru yürüyün, e-5 in orasından geçen metrobüs hattına inin, metrobüsle uzunçayır durağına gelin, uzunçayır durağının yanında ünalan metro isyasyunu girişi var, oraya girin, tünelden azimle bıkmadan usanmadan yürüyün, yaklaşık bir beş dakika yürdükten sonra turnikelerden geçin ve bir o kadar yerin altına inin, daha sonra da metroyla hastane adliye durağında inin. yukarıya çıktığınızda kendinizi adliyenin önünde bulacaksınız.

Harem otogarından: Harem otogarında indikten sonra hemen karşıdan kalkan Gebze Harem dolmuşlarına binin, sizi direk adliyenin önünde indirecektir.

Esenler otogarından: (trakyadan gelenler ve otobüsü harem otogarına girmeyen, ve otobüsü harem otogarındayken uyuyakalan meslektaşlarımız için) havalimanı-aksaray metrosu otogar istasyonunu bulun, havalimanı yönüne giden metro ile ataköy istasyonunda gelin, indikten sonra "ataköy şirinevler medeniyet köprüsü"nün merdivenlerden yukarı çıktıktan sonra sola dönün, köprüden e-5 istikametine doğru yürüyün, e-5 in orasından geçen metrobüs hattına inin, metrobüsle uzunçayır durağına gelin, uzunçayır durağının yanında ünalan metro isyasyunu girişi var, oraya girin, tünelden azimle bıkmadan usanmadan yürüyün, yaklaşık bir beş dakika yürdükten sonra turnikelerden geçin ve bir o kadar yerin altına inin, daha sonra da metroyla hastane adliye durağında inin.

Kavacık Köprüsü'nden: Otobüsü direk E-6 dan gelen ve sadece kavacık köpürüsü ve esenler otogarında duracak, ama esenler otogarına kadar gidip geri dönmeye kalkışırsa duruşmasına geç kalacak meslektaşlarımız için: (istanbulu ve istanbul trafiğini iyi bilmiyorsanız tavsiye etmiyorum) şehirlerarası otobüsünüzden kavacık köprüsünde inin, üst geçitten karşıya geçin, 3 dakikada bir geçen 500 T TOPKAPI-CEVİZLİBAĞ-TUZLA- ŞİFA MAHALLESİ" otobüslerine binin, ve cevizli köprüsünde inip adliyeye doğru yürüyün..

İzmit otogarından: otobüsten izmit otogarında indikten sonra yürüyerek "kırsal terminal"e (şehiriçi minibüslerin kalktığı yer'e) geçin, bu terminalden kalkan "200 KARTEPE OTOGAR GEBZE TUZLA İÇMELER" otobüsüne binin, sadece 1 saat yolculuktan sonra tuzladasınız. ve TUZLA istasyonu durağında inin, indiğiniz yerde 10-20 dk içinde arkadan 130 KADIKÖY TUZLA otobüsü gelecek, bu hattav bindikten yaklaşık bir kırk dakika sonra da cevizli köprüsünde iner, adliyeye yürürsünüz..

bu opsiyonu tercih etmeden önce:

www.kocaeli.bel.tr adresinden 200 numaralı otobüsün otogar kalkış saatlerini;

www.iett.gov.tr adresinden de 130 numaralı otobüsün deniz harp okulu kalkış saatlerini kontrol etmenizde yarar vardır.

Bakırköy adliyesinden: yürüyerek incirli metrobüs durağına çıkın, metrobüsle uzunçayır durağına gelin, uzunçayır durağının yanında ünalan metro istasyonu girişi var, oraya girin, tünelden azimle bıkmadan usanmadan yürüyün, yaklaşık bir beş dakika yürdükten sonra turnikelerden geçin ve bir o kadar yerin altına inin, daha sonra da metroyla hastane adliye durağında inin. yukarıya çıktığınızda kendinizi adliyenin önünde bulacaksınız. (takribi: 1 buçuk saat)

İstanbul(çağlayan)adliyesinden: adliyenin metrobüs çıkışından çıkın, metrobüsle uzunçayır durağına gelin, uzunçayır durağının yanında ünalan metro istasyonu girişi var, oraya girin, tünelden azimle bıkmadan usanmadan yürüyün, yaklaşık bir beş dakika yürdükten sonra turnikelerden geçin ve bir o kadar yerin altına inin, daha sonra da metroyla hastane adliye durağında inin. yukarıya çıktığınızda kendinizi adliyenin önünde bulacaksınız. (takribi: 1 saat)

Elinize sağlık çok emek vermişsiniz. Ancak bunları okuduktan sonra insan Adliye'ye gitmekten vazgeçebilir.
Old 04-12-2012, 00:46   #21
Av. Hulusi Metin

Alıntı:
Av.Mehmet Saim Dikici
Alıntı:
bunları okuduktan sonra insan Adliye'ye gitmekten vazgeçebilir.

Old 13-12-2012, 10:27   #22
Av.Bülent AKÇADAĞ

Çağlayan Adliyesine alışmam yaklaşık 6 ayımı aldı.

Anadolu yakasında ki adliyelerde 3-5 dosyamın olmasına sevineyim mi üzüleyim mi anlamadım

Sayın oeroglu, öyle bir anlattı ki, adliyeye giderken yanımda, kumanya, battaniye, pusula gibi şeyler götürmek geliyor içimden
Old 17-12-2012, 12:36   #23
Av. Tevrat DURAN

İncirli'deki büromdan Üsküdar Adliyesi'ndeki duruşmalarıma sevinçle giderim, çünkü duruşma vesilesiyle kısa bir BOĞAZ keyfi de yapardım. Üsküdar'ın Kartal'a taşınması ile bu zevkten mahrum kalmak hiç de iyi olmayacak benim için,yolumun uzaması da ayrı cabası
Old 15-01-2013, 12:15   #24
Av. Ayşegül Okçu

Selamlar, İstanbul Anadolu Adliyesine taşınma takvimini bilen var mı? Şu anda hangi adliye nerede? Yarın Kartal 1. İcra Hukuk Mahkemesinde duruşmam var ve nereye gideceğimi bilmiyorum.
Old 15-01-2013, 12:29   #25
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Selamlar, İstanbul Anadolu Adliyesine taşınma takvimini bilen var mı? Şu anda hangi adliye nerede? Yarın Kartal 1. İcra Hukuk Mahkemesinde duruşmam var ve nereye gideceğimi bilmiyorum.
Sayın Av.Ayşegül Özbek;

İstanbul Barosu sitesinde 01.02.2013'te resmi açılışın gerçekleştirileceği bilgisi mevcut: http://www.istanbulbarosu.org.tr/Det...atID=1&ID=7650

Kartal ilçesine ait adliye bildiğim kadarıyla taşınmasını tamamladı ancak net bilgi sahibi olmak için aramak gerekebilir: http://www.kartal.adalet.gov.tr/iletisim.htm

Ayrıca bilgi sahibi olmak için: http://www.adaletbiz.com/istanbul-ba...yor-h6363.html

Saygılarımla..
Old 15-01-2013, 13:38   #26
Av. Ayşegül Okçu

Az önce Kartal adliyesini aradım. İcra Hukuk Mahkemeleri halen eski yerinde imiş.
Old 24-01-2013, 06:22   #27
Av. Hulusi Metin

Varsayılan İdari sınırlar

24 Ocak 2013 PERŞEMBE
Resmî Gazete
Sayı : 28538

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU KARARI

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Başkanlığından:

HÂKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU

GENEL KURUL KARARI

Karar Tarihi : 7/11/2012

Karar No : 606

1 – İstanbul Anadolu Adliyesinde faaliyet gösterecek olan ağır ceza mahkemeleri, çocuk ağır ceza mahkemeleri, çocuk mahkemeleri, iş mahkemeleri, ticaret mahkemeleri, kadastro mahkemeleri, fikri ve sınai haklar ceza mahkemesi, fikri ve sınai haklar hukuk mahkemesi ve infaz hâkimlikleri yargı çevrelerinin Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kartal, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerinin idari sınırları olarak belirlenmesine,

2 – İstanbul Anadolu Adliyesinde faaliyet gösterecek olan diğer mahkemelerin yargı çevrelerinin Ataşehir, Çekmeköy, Kartal, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerinin idari sınırları olarak belirlenmesine karar verilmiştir.
Old 27-01-2013, 12:02   #28
SHODAN

Kadıköy icra dairelerinin son surumu nedir ? Taşındılar mı ?
Old 27-01-2013, 13:35   #29
Av. Engin EKİCİ

Alıntı:
Yazan SHODAN
Sayın SHODAN;

İletişim telefonlarından sorabilirsiniz.

bknz:http://www.kadikoy.adalet.gov.tr/sayfalar.asp?icra=1

Saygılarımla..
Old 27-01-2013, 15:04   #30
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan SHODAN
Geçtiğimiz cuma günü(25.01.2013) birlikte çalıştığımız meslektaşımız orada işlem yaptı. Muhtemelen yarın da aynı yerdedirler.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi