Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Konu Notu: 16 oy, 3,69 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-08-2008, 16:54   #481
skykhan90

merhabalar ben de dokuz eylülü kazndım bu yıl inşallah başarılı olurum
Old 21-08-2008, 10:19   #482
allegria

Efe32 ve Karayel okulumuza hoşgeldiniz inşallah çok başarılı olursunuz
Old 21-08-2008, 10:41   #483
dilek2007

Efe32 ve Karayel Selcuk hukuka hoşgeldiniz..Umarım başarılı olursunuz..
Old 21-08-2008, 10:44   #484
nazlı84

merhaba arkadaşlar ben de bahçeşehir üniversitesi uzatmalı öğrencilerindenim maalesef uzadı okulum ama bu asla okulun eğitiminden kaynaklanmıyor biraz bizim boşlamamız diyelim. Eğitim açısından baktığımızda gerek dersi seven ve sevdiren hocalarla gerek pratik çalışmalar ve bu sayede yargılama gücünün kazanılması açısından ve gerekse bulunduğu yer bakımından vs..vs..kaliteli bir eğitim sunduğunu düşünüyorum.Başlangıçta Bahçeşehir üniversitesine girmek aklımda yoktu.Ama bu üniversite de bu fakultede olmaktan gayet memnunum ve beni meslek hayatına oldukça iyi hazırladığını düşünüyorum..Teşekkürler..
Old 21-08-2008, 14:02   #485
Yavuz Alkan

Herkese selamlar,
Bende yakındoğu 1.sınıftayım...
Old 25-08-2008, 13:46   #486
çiğdem06

merhabalar... bende ankara hukuk 3. sınıftayım ve burda okumaktan dolayı çok mutluyum.
Old 28-08-2008, 14:49   #487
özg3

ben de dokuz eylüldeyimm..bu sene yerlestim..bana yardımcı olacak birileri var mı?bu sene yerlesen arkadaslarla da tanışmak isterim..
Old 28-08-2008, 21:39   #488
fatihşen

Arkadaşlar merhaba bende Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesine bu yıl yerleştim.Orda nelerle karşılaşacağımı bilmiyorum ama şimdiden çok benimsedim.Yanlız benim dikkatimi hukuk fakültelerinde de zorunlu hazırlık sınıfı olduğunu söyleyen arkadaşların iletileri çekti.Ben anadolu lisesinden mezun oldum orda da vardı bu hazırlık sınıfları.Araştırdım ki Türkiyeden başka dünyanın hiç bir ülkesinde ülkeye yeni giren o ülkenin dilini hiç bilmeyen öğrencilerden başka kimseye okutulmuyor bu hazırlık sınıfları.Arkadaşlar bizim haberimiz olmadan bu ülkenin eğitim dilini ingilizce mi yaptılar acaba?Bizi kendi ülkemizde resmen yabancı konumuna düşürüyorlar!!!Böyle şey olur mu?Arkadaşlar unutmayın ki fransızlar Cezayir'in ve Tunus'un ruslar Kafkaslar'ın ingilizler sayamayacağım kadar çok milletin eğitim dillerini kendi dillerine çevirdiler ve bu ülkeleri 30 senede sömürgeleştirdiler.(bunu ben söylemiyorum Oktay Sinanoğlu söylüyor.Oktay Sinanoğlu ki bizim gözümüzü kamaştıran amerikan üniversitelerini 1950'li yıllarda eğitim dili tamamen TÜRKÇE olan TED Yenişehir Lisesinden mezun olup 1.likle bitirmiş ve 26 yaşında profesör olmuştur.Kültür emperyalizmi hakkında yazdığı kitaplar takdire şayandır.Kitaplarda çoğu kez aynı şeyler anlatılsa da okumanızı şiddetle tavsiye ederim.)Arkadaşlar gelin haykıralım birlikte,sertçe BUGÜNDEN SONRA DİVANDA, DERGAHTA,
BARGAHTA, MECLİSTE VE MEYDANDA TÜRKÇEDEN
BAŞKA DİL KULLANILMAYA!!!
Old 30-08-2008, 17:01   #489
Av. Hill

herkese merhaba ben de bu sene Ankara Hukuk'a yerleştim...memnun kalacağımainanıyorum bu biraz da bizim elimizde bence......bu arada fatihşen arkadaşım seni de Türkçe'nin hassaslığı konusunda sonuna kadar destekliyorum...saygılar
Old 01-09-2008, 17:04   #490
üye25801

merhaba bende ankara ufuk üniversitesi hukuk fakültesi 2.
sınıf öğrencisiyim.okulumdan çok memnunum.alanında isim yapmış hocalardan hukuk eğitimi almanın gururunu taşıyorum.ve çok şanslı olduğumu düşünüyorum.
Old 02-09-2008, 17:38   #491
destroy

merhaba arkadaşlar bende bu sene dicle üniversitesinden mezun oldum.şimdiden özledim doğrusu ama her güzel şey gibi bitiyor malesef.umarım benden başka dicleli arkadaş vardır ben göremedim
Old 11-09-2008, 17:04   #492
mehmet yusuf

ben de marmara hukuk 3.sınıfdayım..
burda olmak cok güzel.eğitim konusunda da pek sorun yok.aslında var ama bu bütün egitim sisteminin sorunu oldugu için marmaranın sorunu olarak düşünmüyorum..
yeni kazanan marmaralı arkadaslara yardımcı olabilirim..
herkesin başarılı bir dönem gecirmesi dileğiyle...
Old 17-09-2008, 15:44   #493
ASLAN6368

Bende Bu Yil Marmara Hukuku Kazandim Sayin Mehmet Yusuf Ayni Zamanda Da Urfaliyim Ve Merak EttİĞİm BİŞİ Var Oda Marmara Ünİversİtesİnde Burs Olanaklari Nasil Acaba Yardimci Olursaniz Sevİnİrİm
Old 18-09-2008, 21:27   #494
genchukukcu34

Merhaba arkadaşlar ben bu yıl Marmara Hukuk'a yerleştim ve oraya kayda gittiğimde binayı gördüm muhteşemdi.Umarım eğitimi de öyle güzeldir.mehmet yusuf arkadaşım bana yardımcı olursun umarım okul açılınca tanışmak dileğiyle...
Old 19-09-2008, 22:38   #495
yigit289

Merhaba ben de bu yıl İstanbul Hukuk'a yerleştim.Umarım hepimiz için hayırlısı olur.
Old 20-09-2008, 01:52   #496
neslihan_

Varsayılan yeni başladık

Ben de Bahçeşehir Hukuk 1.sınıftayım,yavaştan derslere başladık bile,herkese kolay gele gerçekten...
Old 20-09-2008, 21:13   #497
gerçek&adalet

Varsayılan koü

Merhaba arkadaslar ben de Kocaeli Hukuk 2. sınıf ögrencisiyim. Fakültemden kimse var mı bilmiyorum gerci ama yine de yazmak istedim
Old 21-09-2008, 01:15   #498
lawstudent

Varsayılan :)

Alıntı:
Yazan gerçek&adalet
Merhaba arkadaslar ben de Kocaeli Hukuk 2. sınıf ögrencisiyim. Fakültemden kimse var mı bilmiyorum gerci ama yine de yazmak istedim
yalnız değilsiniz ben de kocaeli hukuk son sınıf öğrencisi oldum.
Old 21-09-2008, 12:49   #499
gerçek&adalet

Varsayılan :)))

fakültemden birilerini ths de görmek güzel yazdıgın için tesekkür ederim lawstudent
Old 22-09-2008, 10:26   #500
adalet savaşçısı

dicle üniversitesi ikinci sınıf öğrencisiyim.Bu arada hey dicleliler nerdesiniz kimseyi göremiyorum.
Old 22-09-2008, 14:06   #501
zeynep2172

merhaba ben de dicle üniversitesi son sınıf öğrencisiyim
Old 04-10-2008, 19:10   #502
Melekkk

Varsayılan Var mı dicle ünili?

Bende Dicle Üni liyim ve dicle ünili arkadaşlarla tanışmak isterim gerçekten.
Old 04-10-2008, 19:12   #503
Melekkk

Varsayılan Bu forum çok güzel ya

Adalet Savaşçısı sanırım sınıf arkadaşımsın.... Adın ne ki senin? Tanışıyor muyuz?
Old 05-10-2008, 11:27   #504
inoktaanokta

Merhaba ben İsmail, Selçuk 3. Sınıf II. öğretimim sanırım Selçuklu olarak çoğunluktayız burada..
Old 05-10-2008, 15:11   #505
abyss

merhaba ben de bahçeşehir hukuk son sınıftayım.okuldan ve hocalardan gayet memnun olmakla birlikte okulumuzun sistemi hala hazırda oturmuş değildir.Hazırlıkla birlikte okulda 5.yılım kobay gibi her türlü değişiklik üzerimizde denenmiştir.Her sene bu sene kaç olacak geçme notumuz diyerek yönetmelik inceleriz,hızına yetişemem.vize tarihleri belli olmadan final tarihlerimiz saatlerine kadar bellidir.İyi yönleri eğitiminin hocalarının tartışılmaz iyi oluşudur,igul programımızın etkinlikleri oldukça eğiticidir feridun yenisey hocamızı bu yüzden okula yaptığı katkılardan dolayı kendisine minnettarım.ama tanıtım yaparken olumsuzlukları da söylemek gerekir diye düşünüyorum...
Old 27-10-2008, 16:28   #506
çağla s.

merhaba, ben de bu yıl Maltepe hukuk'a başladım. Biraz ne olup bittiğini anlamama dönemi yaşıyorum umarım en kısa zamanda geçer.
Old 28-10-2008, 12:53   #507
bburcu

Herkese merhaba,
Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3. sınıf öğrencisiyim. Burada herkes okulundan ne kadar memnun olduğundan bahsetmiş. Bu biraz komik bir durum yaratıyor, çünkü eğer bütün üniversiteler bu kadar mükemmelse neden tercih yapıyoruz. Hadi onu da geçtim, ben açıkçası okulumdan hiç memnun değilim, beni tatmin etmiyor. Bize verilen eğitimin gerçek hukuk eğitimi olduğuna inanmıyorum. Hoca gelir, kürsüsünde ders anlatir, ortaya bir iki soru atar ve çeker gider. Eminim ki diğer bütün üniversitelerde de durum böyle. Ne bir tartışma ortamı, ne de bir araştırma ortamı var. Hangi birimiz gördüğümüz derslerle ilgili o dersin bitiminde adam akıllı bir araştırma yapıyoruz ki?(kendim de dahil olmak üzere) Bence bizim ülkemizde hukuk eğitiminde reform yapılmalı.O kadar basma kalıp ki... Üstelik hocalarımız o kadar ilgisiz ki, bizim bir borçlar hukuku genel hükümler dersi hocamız vardı,adamın arkasından hala beddua ediyorum, hiç bir şey anlatamamış. Zaten konuların hepsini de bitirememişti. Bu bahsettiğim hocayı marmara üniversitesi hukuk fakültesinde okuyan arkadaşlarım bilir, adam gözlüğü ve telefonundan bahsetti tüm sene. Geçen zamanıma, okula verdiğim paraya ve de kaybettiğim bilgilere yanıyorum sadece. Ayrıca Borçlar Hukuku Özel Hükümler dersinde neredeyse ağlayacak duruma geldim, çünkü bize hiç bir bilgi verişmemiş! Ama öte yandan uluslararası hukuk, başka bir deyişle Devletler Umumi Hukuku dersinde öyle bir eğitim aldık ki, hocamızın ellerinden öpmek lazım. (Kendisi Yusuf Aksar) Bu bir örnek, bunun gibi pek çok hoca var, ve bu forumda birçok üniversite öğrencisi var, ancak hemen hepsi okullarından memnun olduğunu söylüyor. A üniversitesi veya B üniversitesi, hiç farketmez, iddia ediyorum mesleğe atıldığımızda pek çok açıdan zayıf olacağız. Hangimize hangi alanda iyi hoca geldiyse, o alanda iyi olacağız. Az önce bahsettiğim gözlüğü ve cep telefonuyla meşhur sayın profesör hocamızın, bize kendisinden çok daha fazla şey katan değerli asistanı bir keresinde aynen şunları söyledi: "Hukuk fakültesine -4 olarak başlarsınız, 2. sınıfa geçtiğinizde -3 olursunuz, 3. sınıfa geçtiğinizde -2 olursunuz, 4. sınıfa geçtiğinizde -1 olursunuz. 0 olarak da mezun olursunuz." Bu sözler çok acı bence, çünkü hepimiz en az 4 sene -ki bu genelde uzuyor- dirsek çürütüyoruz. Hata sadece hocada mı? Kesinlikle hayır, bizlerde de hata var. Çünkü sadece geçmek için çalışıyoruz. Ama ısrar ediyorum, hiç bir üniversite mükemmel değil. Üniversite yönetiminin koyduğu saçma sapan kurallar, hocalarımızın bir acayip oluşu ve kendimizin katkılarıyla Türk Hukuk Fakültelerinde mükemmel bir eğitimin verildiğini söylemek çok yanlış. İnanıyorum ki gerçek eğitimimi veya en azindan kendi kendimi bu konuda tatminimi yüksek lisans aşamasında tamamlayacağım. Herkese başarılar dilerim.
Old 05-11-2008, 16:06   #508
cdm

bende bilgi üniversitei hukuk 3. sınıftayım hukuk alanında isim yapmış hocalardan ders aldığım için şanslıyım sanırsam
Old 05-12-2008, 16:31   #510
Zehra Ekizo

merhaba bende selçuk hukuk 4.sınıftayım.inşallah biran önce mezun olurum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi