Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Eczacının Yanlış İlaç Vermesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-01-2013, 21:30   #1
Konuk

Varsayılan Eczacının Yanlış İlaç Vermesi

öncelikle 3 aylık hamileyim 24-11-2012 de özel bir hastane de muayenemi oldum doktorum vitamin olarak decavit diye bir ilaç yazan recete verdi eczaneden almaya aynı gun gıttım fakat eczacı vitamin ilacı olan decavit yerine dekort diye bir kortizon ilacı vermiş ve ben bunu 20 gun boyunca kullandım ve tekrar kontrole gıttıgımde doktorumun fark etmesi ile eczacının yanlış ilaç verdigi vede fetüse zarar verme olasılıgı olan bır ılac oldugu ıcın duzenlı takıp gerektıren bır ılac oldugunu soyledı kesınlıkle daha almayın dıyerek gercekte verılmesı gereken decavit adlı ılacı tekrar yazdı ...
eczacıya tepkı olarak tekrar ugrayarak bıze yanlış ilaç vermişsiniz dedigimizde gayet basıt vede sakin olarak bişe olmaz yanlişlık olmus dıye pişkin tavırlar takındı ve biraz tartısarak cıktım eczaneden
simdi takip ve tetkiklerim hala devam ediyor eczacının yanlışlıgı bebegim açısından cok tehlikeli bir durum söz konusu bu durumda eczacının alması gereken bır cezai hukum varmıdır(maddi ve manevi) insan saglıgı hatta iki canlı bır ınsanın saglıgı kusura bakmayın yanlışlık olmus demek kadar degersizmi..
siz hukukculardan bu konuda destek, bilgi ve varsa emsal bir olay gösterirmisiniz
Old 17-01-2013, 11:13   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
öncelikle 3 aylık hamileyim 24-11-2012 de özel bir hastane de muayenemi oldum doktorum vitamin olarak decavit diye bir ilaç yazan recete verdi eczaneden almaya aynı gun gıttım fakat eczacı vitamin ilacı olan decavit yerine dekort diye bir kortizon ilacı vermiş ve ben bunu 20 gun boyunca kullandım ve tekrar kontrole gıttıgımde doktorumun fark etmesi ile eczacının yanlış ilaç verdigi vede fetüse zarar verme olasılıgı olan bır ılac oldugu ıcın duzenlı takıp gerektıren bır ılac oldugunu soyledı kesınlıkle daha almayın dıyerek gercekte verılmesı gereken decavit adlı ılacı tekrar yazdı ...
eczacıya tepkı olarak tekrar ugrayarak bıze yanlış ilaç vermişsiniz dedigimizde gayet basıt vede sakin olarak bişe olmaz yanlişlık olmus dıye pişkin tavırlar takındı ve biraz tartısarak cıktım eczaneden
simdi takip ve tetkiklerim hala devam ediyor eczacının yanlışlıgı bebegim açısından cok tehlikeli bir durum söz konusu bu durumda eczacının alması gereken bır cezai hukum varmıdır(maddi ve manevi) insan saglıgı hatta iki canlı bır ınsanın saglıgı kusura bakmayın yanlışlık olmus demek kadar degersizmi..
siz hukukculardan bu konuda destek, bilgi ve varsa emsal bir olay gösterirmisiniz

Sayın KONUK,
Öncelikle geçmiş olsun.Anlattıklarınızdan yola çıkarak olayı incelediğimizde eczacı kasıt unsuru
taşımadan, mesleki bir hata sonucunda söz konusu ilacı verdiği ve sizinde bunu 20 gün kullandığınız
anlaşılmaktadır.
Gerek tedavinizin aksaması gerekse size reçetede yazılı olmayan başka bir ilacın kullandırtılmasından doğacak tıbbı olumsuzluklardan dolayı İl SağlıkMüdürlüğü,Türk Eczacılar Birliğine şikayetinizi yapabilirsiniz. Eğer şartları oluşmuş ise tazminat talebinde de bulunabilirsiniz.
Konusunda uzman bir hukukcudan destek almanızı öneririm.
Yeniden geçmiş olsun.Acil şifalar dileklerimle.

Ecz.Mesut ÇETİN
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi