Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

darp edildim 6 aylık hamileyim evden atıldım eşyalarım alındı tehdit edildim

Konuyu Kilitleyin
Old 03-10-2011, 20:09   #1
konuk

Varsayılan darp edildim 6 aylık hamileyim evden atıldım eşyalarım alındı tehdit edildim

mrb 25 yaşındayım.6 ay önce evlilik yaptım ve şu an 6aylık hamileyim.tehdit edildim.çok kötü muameleye maruz kaldım. yaklaşık bir ay önce eşim tarafından arkadaşıma gönderdiğim bir mesaj yüzünden tekme tokat DAYAK yedim.suyum geldi ve iki gün hastanede yattım.karakol tarafından ailemin yanına gönderildim.bu süre içerisin evim eşyalarım ziynet eşyalarım kıyafetlerim akla gelecek herşeyim alınmış.ben bu halimle boşanmayı düşünmezken eşim boşanma davası açmış olmakta ve gönderdiğim mesajı aldatma olarak,öne sürmüş çocuğun onfdan olmadığını darpı da kendi abimin yaptığını eşyaları da kendi isteğimle ona verdiğimi söylerek dava açmış.bu durumda ben boşanmak istemessem dava nasıl sonuçlanır haklı veya haksız çıkarmıyım boşanma gerçekleşebilirmi ayrıca doğrumu karar veriyorum ne yapmalım...
Old 04-10-2011, 12:21   #2
pluvia

Alıntı:
Yazan konuk
mrb 25 yaşındayım.6 ay önce evlilik yaptım ve şu an 6aylık hamileyim.tehdit edildim.çok kötü muameleye maruz kaldım. yaklaşık bir ay önce eşim tarafından arkadaşıma gönderdiğim bir mesaj yüzünden tekme tokat DAYAK yedim.suyum geldi ve iki gün hastanede yattım.karakol tarafından ailemin yanına gönderildim.bu süre içerisin evim eşyalarım ziynet eşyalarım kıyafetlerim akla gelecek herşeyim alınmış.ben bu halimle boşanmayı düşünmezken eşim boşanma davası açmış olmakta ve gönderdiğim mesajı aldatma olarak,öne sürmüş çocuğun onfdan olmadığını darpı da kendi abimin yaptığını eşyaları da kendi isteğimle ona verdiğimi söylerek dava açmış.bu durumda ben boşanmak istemessem dava nasıl sonuçlanır haklı veya haksız çıkarmıyım boşanma gerçekleşebilirmi ayrıca doğrumu karar veriyorum ne yapmalım...

Sayın Konuk;

Oldukça zor bir durumda ve kararsız konumdasınız.

Buradan her ne kadar hukuki olarak yapılması gereknleri anlatsak ta içinde bulunduğunuz hassas durum da gözönüne alındığında bir avukattan DOĞRUDAN yardım almanız sizin ve açılmış davanın geleceği açısından önemlidir.

Eğer maddi olanaklarınız bir avukatın temsili için yeterli değil ise bulunduğunuz ilin barosu adli yardımına başvurarak avukat yardımı talep ediniz.

Bunların dışında elinizdeki raporlar deklil niteliğindedir.

Aile mahkemesine başvurarak koruma kararı aldırqabilir bu süreç içerisinde şiddetsiz bir ortamda sağlıklı karar vermek için zaman bulabilirsiniz.

Bu karar ile eşinizin size şiddet uygulamasının önüne geçilmiş olacaktır.

Boşanmak davası ile ilgili avukatınızın görüşlerini alınız.

Saygılar,
Old 04-10-2011, 20:27   #3
Konuk

Varsayılan boşanma davasını benm açmam yada eşimn açmış olması çok fark edermi?

mrb.eşim tarfndn açıln boşnma davasında idda ettiği aldatma olark öne sürdüğü telefon meajını kullanrk telefon dökümü isteneblrmi? var olan görüşmeler çıkartılrsa boşanma nedeni olablrmi? çok merak ediorum ve üzülüorum.eşimn bu iddalryla haklı çıkmasından çok korkuorum.? boşanmak istediği için kendisinden boşanmak istemiorum.eşimin açtı davada suçlu durumana düşmesi için nasıl bir yol izlemlyz? eşimin bu yaptklrndn dolyı ceza almasını istiorum savcılkta şikaytm var fakat aylr oldu çağırlmadık? bunun için napmalıyım beklemlimiym yoksa tekrar şikaytçi olmalımıym? gerçkten şu erkeklern kadnlaara karşı uyguldklrı şiddet cezaları artırlmalı ve hızlandrılmalı.darp edldlm mağdurum fakat eşim 2 ayrı avukat tutup gayet iyi yaşayamına devam edebilio? bunun gerçtn gerçk adalet olmadığını düşünüorum. ve çok üzülüorum.lütfen yardımcı olurmusunuz?
Old 05-10-2011, 08:26   #4
kezzy

Sayın katılımcı;

Yapabileceklerinizi genel olarak Sayın meslektaşım yukarıda anlatmış.

Telefon trafiği ile ilgili sorunuza gelince,
İlgili operatörlerinden telefon trafiği bilgilerini talep edilebilir ve telefondaki tüm mesajlar,görüşme kayıtlarını mahkeme kanalı ile GSM operatöründen 1 yıl geriye dönük istenebilir.Telefon trafiği bilgileri sonucunda hangi tarih ve saatte hangi numara ne kadar süre ile aranmış, hangi tarih ve saatte hangi numaraya ne boyutta sms gönderilmiş öğrenilebilir. Şayet bu trafik bilgileri içerisinde çok sık aranmış ve mesaj gönderilmiş, dikkat çekecek derecede bir telefon numarası varsa o numaranın kime ait olduğunu da ayrıca talep edilebilir.

Ancak yine hatırlatmak gerekir ki; burada verilen bilgiler çerçevesinde bilgi paylaşımında bulunuyoruz, dolayısıyla konunun ayrıntıları gereği, var olan dosyanız hakkında tüm bilgilere vakıf olmadan vereceğimiz bilgiler yeterli değildir.

Hak kaybına uğramamak için lütfen davanızı avukattan doğrudan destek alarak yürütünüz.

Maddi durumunuz avukatlık ücretini ödemeye uygun değilse bulunduğunuz ilin adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.

Kahdeme gösterdiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılar...
Old 05-10-2011, 11:58   #5
Konuk

boşanmak istemediğim halde telefon görüşmelryle eşim açtığı davada haklı çıkablrmi? eşyalrımı boşanma davası sonuçlanmadan nasıl alablrm? görüştm avuktlar boşanmamın doğru olduğunu söyluolr? fakat ben eşimi boşamak istemiorum. kadının boşnmak istememesi davayı düşürürmü? ilgilnze teşkkrlr.
Old 05-10-2011, 14:24   #6
pluvia

Sayın Konuk;

Avukatlarla görüşmelerinizden bahsetmişsiniz.

Lütfen dosyanıza hakim avukatların yönlendirmelerini dinleyiniz. Zira sorularınız davanın seyri ile ilgili ancak buradan daha fazla bilgi vermemiz mümkün değil.

KAHDEM'E gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi