Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

darp, hakaret, gebelik

Konuyu Kilitleyin
Old 04-01-2013, 13:48   #1
Konuk

Varsayılan darp, hakaret, gebelik

merhaba,
erkek arkadaşımla yaklaşık 1 sene boyunca devam eden ilişkimde aynı evde yaşadığımız 4 aylık dönemde sistematik olarak tartışmalarımızda hep şiddet gördüm.evi terketmek istediğimde annem de bıraktı gitti sen de git gibi cümlelerle özür dileyip insani yanımı kullandı ve hiç şikayetçi olmadım ya da darp raporum yok.1 ay önce ilişkimiz bitti.ben ilişki bitiminden kısa bir süre sonra hamile olduğumu öğrendim ve kendisine söyledim..bana bilerek hamile kaldın beni oyuna getirdin gibi şeyler söyledi.ben bekar bir kadın olarak hamileliği ona kullanmak gibi bir amaç asla gütmedim ve hamile olduğumu da geç anladım. ayrıldığımızdan beri benimle bir araya gelmiyor bu sorunu çözmek için bile..ister aldırırsın istersen doğurur bakarsın benim bir sorumluluğum yok diyor ve maddi manevi hiçbir şekilde yardımcı olamayacağını söylüyor. ayrıca ayrıldığımızdan beri yapılan telefon konuşmalarında ciddi ağır hakaretlerde ve tehditlerde bulunuyor..kendi ailesi oh oğlum seni iyi ki dövmüş sen hakettin gibi cümlelerle telefonda bana hakaretlerde bulunmaya devam ediyor hala..psikolojik olarak gerçekten bunalmış ve ne yapacağımı bilemez bir haldeyim şu an..ben gördüğüm fiziksel ve psikolojik bu şiddet için hukuksal olarak kendimi nasıl savunabilir ve koruyabilirim? ve bir avukat nasıl bulabilirim..yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..iyi çalışmalar.
Old 05-01-2013, 11:11   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı,

10 haftalık yasal süre içinde isteğe bağlı kürtaj yasal olarak mümlündür.Gebeliğinizin akıbeti sizin kararınıza bağlıdır.

Eğer bebeği dünyaya getirmek isterseniz doğumdan sonra karşı tarafa babalık davası açabilir, doğrum giderleri ve bu süredeki bakım giderlerini içeren maddi tazminat ve iştirak nafakası isteyebilirsiniz.

Arkadaşınızın ve ailesinin hakaretleri için dilerseniz savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Bu aşamada hem ruhsal hem hukuksal alanda uzmanlardan yardım almanız yararınızadır.
Old 08-01-2013, 22:03   #3
BİLGE TOK

Varsayılan Adli Yardım

Sn.Başvurucu;
Eğer ekonomik koşullarınız bir avukatın desteğinden yararlanmana engel ise; Barounun "Adli Yardım Bölümüne" başvuru yaparak;tamamen ücretsiz olarak yada sadece dava harçlarını ödeyerek bir avukatın hukuki yardımından faydalanabilirsiniz.
Bunun için istenen evraklar : İkematgah belgesi, Fakirlik belgesi ve Nüfus Cüzdan Fotokopisi.

Saygılarımla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi