Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Mucizelere İnanır mısınız?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-09-2009, 19:23   #31
üye25928

Açıkçası bilimi çok seviyorum, elimden geldiği kadar takip ediyorum.

Dönüyor dolaşıyor konu evrime geliyor. Düşünüyorum her şey tesadüf olabilir mi diye, sonra hayır hayat bu kadar basit olamaz, yaşam bu kadar ucuz ve amaçsız olamaz diyorum, diyorum ki evet, ben mucizelere inanıyorum, varolmuş mudur bilmesem de mucizelere inanmak yaşamı anlamdırmak için gereksinim oluyor bazen...
Old 15-09-2009, 01:51   #32
albertina

Mucizelere inanmamak elde değil ki...Geç kalır mucizelerim yahut çok zamansız gelirler yardımıma , son noktadayım bundan ötesi yok dediğim zamanlarda...=) Ama mucizelerimin yardımcı olduğunu düşünüyorum, bu da, inançla istemem...Son ana son dakikaya kadar beklediğim şeylerin olacağına inanmamdır...
Old 23-09-2009, 21:25   #33
avrupayakası

Evet mucizelere inanıyorum.Çünkü bugün eğer bu şekilde yaşıyorsam Tanrı'nın mucizesi sayesindedir.
Old 23-09-2009, 22:30   #34
supernatural

Artık inanmam için bir mucizeye ihtiyacım var sanırım
Old 28-10-2009, 00:22   #36
Franz Kafka

Varsayılan Mucize

Hayatın kendisi koskoca bir mucize değil mi zaten?
Old 28-10-2009, 16:00   #37
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan fatih_06
Hayatın kendisi koskoca bir mucize değil mi zaten?

Yoo,değil.
Old 30-10-2009, 12:52   #38
Academic

Eskiden inanmazdım mucizelere. Tam bir realist, tam bir pozitivist. Tam bir herşeyin bir sebebi vardır diye düşünürdüm ama bazı şeyler gerçekten mucizelere inanmaya zorluyor sanki insanı. Siz ne yaparsanız yapın kaçamadığınız ya da olmaz canım deyip direkt elediğiniz şeyler gerçekleşiyor.

Eskiden elimi neye atsam yaparım dediğim garip bir hatta garip ötesi bir özgüvenim ve iddialı bir tarzım vardı. Şimdiyse bazı şeylerin gerçekleşmesi ya da gerçekleşmemesinin sizin elinizde olmadığını kavrayabiliyorsunuz..

Eskiden daha dik ve daha katı bir tarzım vardı. Gerçi hala kısmen öyle olsa da şimdi mucize bir şekilde daha halim selim olmaya başladığımı fark ediyorum.. Bu mucize değildir de nedir)

Eskiden akademik yaşamın yayınlar üretmek olduğu ve var gücünle çalışmanın bunun garantisi olduğunu düşünürdüm. Şimdi bunun yanında öğretmenin zevkinin daha tatlı olduğunu anlıyorum. Katı akademik ve taviz vermez yaklaşımımın giderek yumuşadığını ve eskiye nazaran daha az inatçılıklar yaptığımı gözlemliyorum.. Bunlar benim için mucize şeyler)

Sanırım artık az da olsa inanıyorum ama yine de hayatın kontolünün sizin elinizde olduğunu hissetmek çok farklı bir şey..Tümüyle mucizlere inanmak ve kendini boşlukta bir yaprak gibi rüzgara bırakmak kesinlikle bana göre değil..
Old 30-10-2009, 14:26   #39
Doç. Dr. Özge Yücel

Bazı hedeflere çabalamaya karşın varılamaması ya da tam tersinin olması bence yine de mucize olduğunu göstermez onun, her olayın iyi ya da kötü bir nedeni var, bu neden bazen bizim elimizde bazen değil.
Old 03-11-2009, 17:16   #40
Franz Kafka

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Yoo,değil.

Kişiden kişiye değişir tabi birşey diyemem.Ama mucizeler olmasa idi yaşamın bir anlamı kalmazdı.Öyle yaşama da yaşam demem zaten.Yoğun bakımda yatan ve çok ağır bir hasta için bir mucize olmayacaksa, 20. kattan her düşen ölecekse, bir aylık ömür biçilen küçük çocuk bir gün daha yaşamayacaksa, bulamadığınız bir arkadaşınızla 10 milyonluk şehirde bir metro istasyonunda karşılaşamayacaksan; ben de buna yaşam demem zaten.Anlamı kalmaz.Hayat bir mucizeler bütünüdür...
Old 03-11-2009, 20:34   #41
Academic

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
Bazı hedeflere çabalamaya karşın varılamaması ya da tam tersinin olması bence yine de mucize olduğunu göstermez onun, her olayın iyi ya da kötü bir nedeni var, bu neden bazen bizim elimizde bazen değil.

Yoo aslında hedeften sapma ya da ulaşılamayacağına yönelik bir geri bildirim alma durumu yok aksine her şey yolunda. Ancak anlamlandırma farklılaşıyor. Yani öğrencilerimle paylaşımlarım daha çok zevk veriyor ancak bu akademik anlamda üretkenliğin önüne geçmemeli diyor bazıları. Ben böyle düşünmüyorum, dengeli gitmeli. Bir varlık nedenimiz bilim üretmek ise diğeri de öğrenci yetiştirmek olmalı.

Elde olmayan şeyler mutlak suretle var elbet. Artık bunları yavaş yavaş anlamaya başlıyorum. Örneğin hiç bir zaman alanımda dünyaca ünlü bir bilim insanı olamayacağımın bilincindeyim ama en azında ülke çapında olsak diye uğraşıyoruz
Old 08-11-2009, 19:27   #42
erkanaga

Mucize ne demek ki ??
Bir Abidinim olsa bana mucizenin resmini yapmasını isterdim mesela
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi