Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kadına psikolojik şiddet

Konuyu Kilitleyin
Old 06-12-2013, 12:42   #1
Konuk

Varsayılan kadına psikolojik şiddet

Merhabalar. Ben bir arkadaşıma yardım edebilmek umuduyla sizlerden bilgi almak amaçlı yazıyorum. Arkadaşım (19 yaşında) bir şekilde tanıştığı bir adamdan ayrıldığı zaman adam bunu kabullenememiş ve yaklaşık bir yıldır ona karşı sözlü ve yazılı tacizlerde bulunuyor. Bunun için aralarında devam eden bir davaları var ama arkadaşımın avukatı ona dört şahit bulması gerektiğini söylemiş. Ancak şahit olabilecek insanlar da bunu kabul etmiyor ve arkadaşım psikolojik olarak çökmüş vaziyette. Aslında bir kitap dolusu delil toplandı ancak hiç şahidin olmaması arkadaşımın aleyhine oluyor. Bu arada da adam sosyal sitelerde onun adına hesap açıp onun ağzından yazıyor. sanki suçlu kendisi değil de arkadaşımmış gibi ona iftiralar atıyor ve kızın gittiği mekanlara uğrayıp fotoğraflarını gösterim kızı görüp görmediklerini soruyor. Ayrıldığı dönemlerde baskıyla bir süre onu yanında tutmuş ve bu süre içinde onun kafasına silah dayamalar, yolun ortasında toplum içinde ona bağırıp çağırmalar gibi olayları da olmuş. Arkadaşım şimdi umutsuz bir şekilde mahkeme gününü bekliyor ve hiç şahidi yok. Benim sizlerden ricam bu mevzu hakkında başka herhangi bir şey yapabilir miyiz veya yardım alabileceğimiz herhangi bir yer var mı bunu öğrenmek. Cevabınızı bekleyeceğim şimdiden teşekkür ediyorum.
Old 06-12-2013, 15:03   #2
üye7160

Sayın Konuk,arkadaşınızın bir avukatı olduğunu söylemişsiniz.Doğru olan bu hususta avukatı ile görüşmesi ve bilgi almasıdır.
Bunun dışında şahit önemli olmakla birlikte olmazsa olmaz değildir.Diğer başkaca delillerde mahkemece değerlendirilecektir.Ayrıca şüpheli arkadaşınıza karşı eylemlerine devam ediyor ve başkaca suçlarda işliyorsa diğer hususlarda da suç duyurusunda bulunmanız gerekebilir.Bunun için var olan avukatınız ile irtibata geçerek kendisini bilgilendirmeniz ve yönlendirmesini talep etmeniz yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi