Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Eşe karşı darp raporu, iftira

Yanıt
Old 05-11-2012, 16:16   #1
Meral83

Varsayılan Eşe karşı darp raporu, iftira

Sayın Meslektaşlarım;

Müvekkilim eşine karşı boşanma davası açıyor. Eş boşanma dilekçesi tebliğ aldığı gün kendisini darp ediyor ve 20 gün önce müvekkilim tarafından darp edildiği iddiasıyla basit yaralama şeklinde adli tıp raporu alıyor ve müvekkil hakkında şikayetçi oluyor. Müvekkil hakkında ceza davası açılıyor.
Müvekkilimin eşi bunun üzerine beni arıyor ve 30.000TL para istiyor ve bunun karşılığında anlaşmalı boşanacağını ve şikayetinden vazgeçeceğini söylüyor. Ben de kabul etmiyorum. Bunun üzerine müvekkilin eşi kendi cep telefonundan bana mesaj çekiyor ve diyor ki: "Günah benden gitti, kendimi yaraladığım yaraladığım iftirasından epey zarar göreceksin acemi avukat. Adli Tıptan raporum var..." Bu açıkça bu kişinin müvekkilime iftira attığının kanıtıdır. Fakat mahkemenin hakimi, bunun kendisi için bir şey ifade etmediğini, bunun kesin delil olmadığını daha somut deliller sunmam gerektiğini ifade ediyor ve ısrarla CMK 231'i uygulamak istiyor gibi davranıyor, fakat bu durumda da müvekkile karşı tazminat davası açılacak..Ne yapmalıyım, bu cep telefonu mesajı mevcut, ilgili GSM operatöründen mesaj trafiği bilgileri var, bu neden yeterli değil, ben anlamıyorum...Acaba diyorum doğrudan müvekkilin eşi hakkında iftiradan şikayetçi mi olsak..Cevaplarınızı bekliyorum.. Saygılar...
Old 05-11-2012, 17:03   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Meral83
Sayın Meslektaşlarım;

Müvekkilim eşine karşı boşanma davası açıyor. Eş boşanma dilekçesi tebliğ aldığı gün kendisini darp ediyor ve 20 gün önce müvekkilim tarafından darp edildiği iddiasıyla basit yaralama şeklinde adli tıp raporu alıyor ve müvekkil hakkında şikayetçi oluyor. Müvekkil hakkında ceza davası açılıyor.
Müvekkilimin eşi bunun üzerine beni arıyor ve 30.000TL para istiyor ve bunun karşılığında anlaşmalı boşanacağını ve şikayetinden vazgeçeceğini söylüyor. Ben de kabul etmiyorum. Bunun üzerine müvekkilin eşi kendi cep telefonundan bana mesaj çekiyor ve diyor ki: "Günah benden gitti, kendimi yaraladığım yaraladığım iftirasından epey zarar göreceksin acemi avukat. Adli Tıptan raporum var..." Bu açıkça bu kişinin müvekkilime iftira attığının kanıtıdır. Fakat mahkemenin hakimi, bunun kendisi için bir şey ifade etmediğini, bunun kesin delil olmadığını daha somut deliller sunmam gerektiğini ifade ediyor ve ısrarla CMK 231'i uygulamak istiyor gibi davranıyor, fakat bu durumda da müvekkile karşı tazminat davası açılacak..Ne yapmalıyım, bu cep telefonu mesajı mevcut, ilgili GSM operatöründen mesaj trafiği bilgileri var, bu neden yeterli değil, ben anlamıyorum...Acaba diyorum doğrudan müvekkilin eşi hakkında iftiradan şikayetçi mi olsak..Cevaplarınızı bekliyorum.. Saygılar...

Müvekkiliniz adına iftira, kendi adınıza da hakaret suçlarından şikayetçi olmanızı öneririm.
Old 05-11-2012, 17:47   #3
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Meral83
"Günah benden gitti, kendimi yaraladığım yaraladığım iftirasından epey zarar göreceksin acemi avukat. Adli Tıptan raporum var..."

Sanki benim mesajdan anladığımla, sizin mesajdan anladığınız farklı birşey...

Mesaj böyleyse şunu anlıyorum, siz davalı eşe "kendi kendini yaraladın" şeklinde bir iftira atmışsınız bunun üzerine "bana kendini yaraladın iftirasını attığın için zarar göreceksin...."

Yani size karşı yapılan hakareti bir tarafa koyarsam, davanın esasını etkileyecek ben bir mesaj göremedim aksine konunun iftira olduğunu kendisi belirtmiş oluyor...

Kolay Gelsin...
Old 05-11-2012, 18:07   #4
egemen48

müvekkil adına iftira sucundan sikayette bulunun,anlattıgınıza olaya göre eslerin bir arada bulunması mümkün degil,müvekkilinizin olay gününden daha önceden beri ayrı yasadıgını,hic bulusma olmadıgını tanıklarla ispat edebilirsiniz.size acemi avukat demesi nedeniyle de hakaret sucundan sikayette bulunun
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi