Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Haberleri Hukuk Haberleri, duyuruları, güncel hukuki gelişmeler. [Haber Ekleyin]

hukuk öğrencisi öldürüldü

Yanıt
Old 21-06-2006, 13:20   #1
urteil

Varsayılan hukuk öğrencisi öldürüldü

İzmir'de hukuk öğrencisi evinin önündeyken bir otomobilden açılan ateş sonucu hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre olay Konak İlçesi Eskiizmir 4753 sokak 12 numara önünde gece saat 01.30 sıralarında meydana geldi. Eskiizmir semtinde meydana geldi. Özcan Özmüş (23), içerisinde kimliği belirsiz 4-5 kişi bulunan bir otomobilden açılan ateş sonucunda evinin önünde göğsünden vurularak öldürüldü. Ailesi ve komşuları tarafından kaldırıldığı İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamını yitiren Özmüş'e otomobilden ateş açan kişiler ise kayıplara karıştı.

Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatan polis ekipleri, kaçan kişilerin yakalanması için operasyon başlattı.

------sınıf arkadasımdı...--------
Old 21-06-2006, 16:35   #2
gülşah

İzmir''in Konak İlçesi'nde Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Özcan Özmüş, bir otomobilden ateş açılarak öldürüldü. Polis, plakası belirlenen otomobili ve kimin ateş ettiğini bulmak için çalışma başlattı.

Olay, bugün saat 01.30 sıralarında Eskiizmir semti 4753 ile 4711 sokağın kesiştiği yerde meydana geldi. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Özcan Özmüş, akşam saatlerinde babası Polat Özmüş ile annesi Gülizar Özmüş'ten bir arkadaşının düğününe gitmek için izin aldıktan sonra evden ayrıldı. Gece geç saatte düğünden dönen Özcan Özmüş, babası Polat Özmüş'ün işlettiği ve evlerinin alt katında bulunan markette bir süre oturdu ve babası ile sohbet etti.

Daha sonra sokakta yürümeye başlayan Özmüş'e, iddiaya göre içinde 4 kişinin bulunduğu 35 BJL 83 plakalı Tofaş marka bir otomobilden ateş açıldı. Göğsüne istabet eden kurşun ile ağır yaralanan Özcan Özmüş, kanlar içinde yere yığıldı. Yakınları tarafından otomobille Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Özmüş, yaşamını yitirdi. Hastaneye gelen Özcan Özmüş'ün yakınları sinir krizi geçirdi. Olayın meydana geldiği yerde araştırma yapan polis ekipleri, 5 boş kovan buldu.

3 AY ÖNCE DE AĞABEYİ BIÇAKLANMIŞ

Hukuk Fakültesi son sınıf öğrencisi oğlu Özcan Özmüş'ün otomobilden açılan ateş sonucu ölmesi üzerine sinir krizi geçiren baba Polat Özmüş, yaklaşık 3 ay önce de marketine giren hırsızlar tarafından büyük oğlu Ercan Özmüş'ün bıçaklandığını söyledi. Baba Özmüş, “Hırsızlar kendilerine müdahale etmek isteyen büyük oğlum Ercan Özmüş'ü bıçakladılar. Olaydan sonra yakalanan hırsızlar serbest kaldı. Bizim düşmanımız yok. Oğlum hukukçu olacaktı. Ama birileri buna engel oldu” dedi.

ARKADAŞLARI ARAŞTIRILMAYA BAŞLANDI

Olaydan sonra soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ile Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Özcan Özmüş'ün ilişkilerini araştırmaya başladı.

Özellikle Özmüş'ün saldırıya uğradığı gece gittiği düğünü belirleyen ekipler, o gece konuştuğu kişileri incelemeye aldı.

Ekipler, Özcan Özmüş'e ateş açılan otomobilin çalıntı olabileceğini de değerlendirdiklerini belirtti. Otomobilin bir kadına ait olduğu ve kendisine ulaşılmaya çalışıldığı kaydedildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

canım arkadaşım benim.. Allah rahmet eylesin..gerçekten kolay yetişemeyecek bir insandı.idealist bir hukukçuydu.. cezasız kalmayacaktır bunu yapanlar..seni hiç unutmayacağız..
Old 21-06-2006, 17:18   #3
akdevrim

Dikkat kıyılan fidan..

hukukcu bir fidana,
tetik ceken parmağı,
niye yarattın Tanrım..?.
seven bunca yüreği
niye kanattın Tanrım.?..

bir insan suretinde,
kan emer bu vampirler
kirin kaynağı kirler...

hukuk yargı tanımaz..
ruhunu kir kaplamış,
bedenine saplamış...

fidan şimdi yerlerde,
konudur haberlerde..

akdevrim.21.06.06.istanbul.
Old 21-06-2006, 21:22   #4
bertrand

Selam,

Sevenlerinin başı sağolsun, taksiratı afolla inşallah. Umarım olayın failleri en kısa sürede bulunup ilahi adalet karşısında verecekleri hesaptan önce beşeri adalet karşısında da hesaplarını verirler.

Saygılar...
Old 21-06-2006, 21:29   #5
Av.Suat Ergin

Selamlar,

Birileri karar vermiş ve infaz gerçekleşmiş gibi...Karar verenler ve cellatlar kim acaba?

Toprağı bol olsun.

Başınız sağolsun.

Saygılarımla
Old 22-06-2006, 09:27   #6
berkiten

Öncelİkle Aİlesİnİn BaŞi Sagolsun....bunu Yapanlar KİŞİ Yada KİŞİler Umarim En Kisa Zamanda Yakalanir Ve Hakettİklerİ Cezayi Alirlar......
Old 22-06-2006, 15:43   #7
Av.AygülKat

bütün meslektaşlarıma, (allah gecinden versin elbette) kendi ecelleriyle ve hayırlı ölümler diliyorum.(kalp krizi kendi eceli sayılır mı ki acaba, avukatların çoğu kalp krizinden ölüyor da...)

böyle de dua mı olur, diyen meslektaşlarım çıkarsa eğer; bana olur gibi geldi, o yüzden yazdım. ama rahatsız ediciyse, bunu belirtmeniz yeterli, hemen silerim

öldürülen arkadaşımızın ailesine allahtan sabır diliyorum.

hepinize; mutlu, sağlıklı, sevgi ve huzur dolu, uzun uzun ömürler diliyorum.

sevgiler...
Old 22-06-2006, 21:46   #8
Murat Serdar

öncelikle öldürülen arkadaş için ALLAH rahmet eylesin ailesinede sabir diliyorum..Elbette hukuk,insanlık,devlet,hayat,yaşama hakkının kutsallığını anlama yeteneğinden yoksun insanlık dışı mahlukların,saldırısının bir idealist hukukçu adayına yapılması beni çok üzmüştür...maalesef bu ülkede şiddete özendirilmesi bireysel silahlanma ve cehalet yüzünden nice idealist gençler katledilmektedir.bütün kalbimle bu ülkenin geleceğiyle oynanmaması ve bu son olması dileğimle hepimizn başı sağolsun....
Old 23-06-2006, 14:36   #9
av.önem

Çok üzücü bir olay. Özcan Özmüş'e Allahtan rahmet, anne ve babasına da başsağlığı ve sabır diliyorum. Doğurursun, büyütürsün, tüm sevgini verirsin, tüm sınırlarını zorlayarak ona iyi bir gelecek sağlamaya çalışırsın. Bir gün sevgi yoksunu, soğuk, ruhsuz bir kurşun bebeğini senden alır. Gözünden bile sakınırsın, uyandırmaya kıyamazsın, kötüyü hiç düşünmezsin ya da düşünmemeye çalışırsın. Ama bir gün ateş senin ocağına düşer.

Anne ve babanın , kardeşlerinin, eşinin yokluğuna zamanla biraz olsun alışırsın, ama EVALDININ YOKLUĞUNA ASLA...............

Old 01-07-2006, 14:55   #10
Av. R. Onur ÇINAR

Varsayılan hukuk fak. öğrenciliği

öncelikle merhuma Allah'tan rahmet, acılı yakınlarına başsağlığı dilerim.

olayın bu şekilde cereyan etmesi biz hukukçuları mutlaka derinden sarsmıştır.

ancak aklıma takılan bir soru var, dükkanı kundaklanan bir ailenin hukuk fak. son sınıf öğrencisi olan evladı, eski izmirin ara sokakları gibi karanlık bölgelerde gecenin o saatte ne gibi bir işi vardı son derece merak ettim. evet belki evinin önü olması belki bu durumu mazur gösterebilir ancak belli ki bu ailenin düşmanları var ve her nasılsa bu insanlar sokakta.

elbette bir insan günün her saatinde kapının önünde oturup vakit geçirebilir, ama merhum keşke biraz daha temkinli davransaydı.

burada hemen şunu da belirtmek isterim ki, hukuk fakülteleri büyüklerimizin mezun oldugu dönemlerdeki kadar temiz değil.

öss'den 317 puan alabilen bir insan bile 2004 yılında yurdumun bir yerinde bulunan bir hukuk fakültesine girebildi.

artık hukuk öğrencileri eskisi kadar kaliteli insanlar değil.

hemen belirtmek isterim ki yukarıdaki cümleleri vefat eden arkadasımı tenzih ederek söyledim.

benim asıl amacım bu tip olaylara artık alışık olmamız gerektiğidir.

vefat eden arkadasımıza tekrar allahtan rahmet dilerim.

saygılarımla...
Old 02-07-2006, 12:48   #11
gülşah

Onurcınar öncelikle başsağlı dileğin için teşekkür ederim yakınları adına da..bu yazına ben cevap yazmak istedim;Özcan'ın en yakın arkadaşlarından birisi olduğum ve olayın iç yüzünü az çok bildiğim için..
dükkanı kundaklanan bir ailenin çocuğu dışarı çıkamayacak diye bir kaide yok.ve ayrıca işin içinde bir kiralık katilde olsa seni gündüz bile hiç gözünü kırpmadan öldürebilirler.çünkü bu kiralık katil zaten cezasını çekmeyi aklına koymuş sonradan teslim olmuştur.ancak işin iç yüzünü bilmeden yaptığın yorumda bahsettiğin gibi izmirin ara sokakarında değil olay marketlerinin önünde olmuştur.yani artık temkinli davransaydı falan gibisinden cümlelerin üzerinde biraz daha düşünürsün umarım.

ve işin acı olan tarafı ise o kiralık katilin Özcan için değil abisi için tutulmuş olmasıdır.abisi ile benzerlikleri sonucu da karanlıkta böyle pisi pisine bir ölüm var...

ayrıca artık hukukçuların eskisi kadar kaliteli olmadığını bu başlık altında dile getirmen ne kadar gereksiz birşey olmuş.daha doğrusu abes kaçmış..
lütfen biraz saygı duyalım..

hem hukukcular için eski dönem yeni dönem karşılaştırmana da şiddetle karşı çıkmaktayım.ama bunu tartışmak istersen lütfen başka bir başlık aç
gülşah..
Old 02-07-2006, 14:57   #12
gayda

Varsayılan slm

gercekten inanın şoktayım bu ülkenin durumu bu sorumsuz kişilerin her geçen gün çoğalması nereye kadar daha devam edecek çok merak ediyorum arkadaşa allahtan rahmet ailesine ve yakınlarına allahtan rahmet ve sabırlar diliyorum umarım en kısa zamanda suçlular cezasını bulur ve o genc arkadaş toprağında rahatla yatar..

g
Old 02-07-2006, 20:41   #13
nuh

öldürülen arkadaşa allahtan rahmet diliyorum ailesine sabır diliyorum.bu tür olaylar bu güne kadar hep oldu ama başta biz hukukçular olarak olaylara tepkimizi güçlü bi şekilde koymalıyız.inş. bundan sonra bu tür olaylar olmaz
Old 02-07-2006, 20:47   #14
eygumus

Allah Rahmet Eylesin...
başın saolsun arkadaşım
Old 02-07-2006, 21:05   #15
Av. Galip DAĞTEKİN

Arkadaşımıza allahtan rahmet ailesine sevdiklerine ve tüm hukuk camiasının başı saolsun...inşallah en kısa zamanda katilleri bulunur ve gereken cezaları alırlar...arkadaşımız sen rahat uyu....onur çınar arkadaşımızın yaptığı çıkışın mantığı nedir anlamış değilim....kendisi bu formu galiba başka formlarla karıştırdı tartışma formu zannetti...ama bir iki şey söylemek yerinde diye düşünüyorum.....
1-siz mi karar verecektiniz ölen arkadışımızın nerede durup durmayacağına ve ölüm heryerde karşımıza çıkabilir yani başımıza saksı düşüp ölebiliriz bunu kimse bilemez....
2-iyi bir puan almak iyi bir hukukçu olacağı anlamına gelmez.....önemli olan puandan önce İNSAN olmaktır bunuda kimse size galiba öğretememiş....335 ve üstü puan alıpta hukukçu olan arkadaşları da gördük en iyi göstergesi de Danıştay olayıdır....onur bey bu tartışmayıda başka formlarda yapmanız dileğiyle
saygılarımla....
Old 03-07-2006, 16:24   #16
hukuk1983

Varsayılan basımız sağolsun

.

Hepimizin bası sağolsun.Özcan benim bir alt devremdir.Saygılı sessiz saylıgı iyi bir insandı en son bu yaz antalya da deniz de görüşmüstük.Allahtan rahmet diliyorum suçulular mutlaka cezasını çekecek. Çekecek ama özcan kardesimiz geri gelmeyecek
Old 03-07-2006, 20:35   #17
Av. R. Onur ÇINAR

selamlar

gülşah arkadaşımızın dediklerine yüzde yüz katılıyorum.

bu olay sadece benim düşüncelerimin açığa vurulması için bir araç olmuştur.
ancak olmamalıydı, vefat eden arkadaşımızın aziz ruhuna saygısızlık ettim galiba üzgünüm

sevgili gülşah'ın dediği gibi hukuk öğrencilerinin ne düzeyde olduğunu başka bir başlık altında incelemem gerekirdi.

şimdi de öyle yapacağım.

arkadaşımızın ruhu şad olsun
Old 03-07-2006, 20:40   #18
Av. R. Onur ÇINAR

sevgili westinglove

eski bir latince söz vardır(şu an latincesini hatırlayamadım): doğruların çarpışmasından çıkan şimşekle gerçekler aydınlanır.

sadece bunu söylemekle yetineceğim.
Old 03-07-2006, 23:11   #19
iso317

arkadaşlar bence çok pasif davranıyoruz bu olaylara dur deme zamanı bireysel silahlamaya devam edilirse ülkede eşkiya sayısı artar
Old 05-07-2006, 10:17   #20
RuzgarEzel

öbür dünyada melek mi kalmamış da seni alıp götürdüler kardeşim sana tetik çeken eller bu dunyada ve ahirette cezalarını çekecekler. Seni hiç unutmayacağım kardeşim toprağın bol olsun .
Old 07-07-2006, 14:15   #21
Meltem Ceyhan

Her an her yerde birileri oluyor, olen hukuk ogrencisi diye bu kadar tantana yapmaya gerek yok. Tabi olumu hukukcu kimligi dolayisiyla meydana gelmisse o baska, o zaman burada konu yapilmasina bir sey diyemem...

Merhumun ailesine ve diger sevenlerine sabir dilerim...
Old 07-07-2006, 15:28   #22
balancee

özcan arkadaşımızın ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum.umarım suçlular bir an önce yakalanır,adalet yerini bulur...
başın sağolsun URTEİL...
Old 08-07-2006, 15:30   #23
RuzgarEzel

sayın meltem ceyhan öncelıkle başsağlığınız için teşekkürler
elbette her gün birileri öldürülüyor bu ülkede bunların tümüne tepki göstermek gerekir ancak söz konusu bir hukuk öğrencisi diye abartmamak diye bir şey olamaz .Burda söz konusu olan bir insan ve size şunu sormıak istiyorum hiç kardeşiniz kadar sevdiğiniz biri öldürül dü mü?
Old 08-07-2006, 18:43   #24
adnan oral

sayın meltem ceyhan ; öldürülen arkadaşımızın öldürülme sebebi hukuçu kimliği olmasa bile burda konu yapılmasının hiçbir sakıncası yoktur. Bu site bizim sitemiz burda hukukta tartışırız acılarımızıda paylaşırız.Bunda garipsenecek bir durum olmadığını düşünüyorum. Sonuçta bu olayı bize anlatan ve bu formu açan arkadaşımız ve yazılarıyla katkıda bulanan arkadaşlarımız ,öldürülen hukuk öğrencisinin okuldan arkadaşları. Acılarını bizimle paylaşmışladır. Başsağlığı diliyorum bende.
Old 08-07-2006, 20:19   #25
gülşah

meltam ceylan hanım,başsağlığın ne kadar içten olmasa da teşekkür ederim.yalnız tantana yapıyosunuz demişsin.lütfen biraz saygı duymaya çalışın.size kimse burda konuyu zorla okutmuyor.ve özellikle bir yazı yazma zorunluluğunuz da yok..sadece saygı duymak size kalan...lütfennnn
Old 09-07-2006, 00:25   #26
murat214154

gerçekten meslektaşlarıma katılıyor...merhuma allahtan rahmet ailesinede başsaglıgı diliyorum...arkadaşlara bir konuda katılmıyorum çünkü burda bunları tartışmanın sırası degil ...burda bulunma etigine ters düşer....
Old 09-07-2006, 21:19   #27
YAHYA ÜNALDI

Allah rahmet eylesin ruhu şad olsun...sevenlerine baş sağlığı diliyorum..
Old 02-09-2006, 13:23   #28
halikarnasos

Varsayılan ÖldÜrÜlen HukukÇunun Katİllerİ Salindi!

Ben öldürülen hukuk öğrencisi özcan özmüşün en yakın arkadaşlarından biriyim.Evet bu ülkede ölen bir sürü insan var.
Böylesi Çirkin cinayetlere gebe bir toplumuz ne yazık ki...Ve bu konuda hukukçu olarak bizlerin de sorumluluğu var.Siz eğer böyle bir ölümün hukuk sitesinde tartışılmasını tantana olarak değerlendiriyorsanız istemeyerek de olsa size saygı duyarım.Ama toplumsal duyarlılık nerede kalmış onu sizin mesajınızda görmekte zorlandım açıkçası...Ben olduğuna inanarak, inanmak isteyerek bilgi vermeden geçemeyeceğim.Ölen gencecik insan sizin de sevdiğiniz, kardeşiniz, oğlunuz, olabilirdi çünkü.Umarım siz böyle bir acı yaşamazsınız da... Üstünden ne kadar zaman geçerse geçsin insanın yüreğinde bir ağrı,yutkunamadığınız bir acı sıkıntı...Boşu boşuna bir genç gitti..Onun gibi binlerimiz gitti!bizim de bir parçamız onunla, onlarla birlikte toprağa gitti.Artık kaç kişi ölecek?Kaç ananın yüreği yanacak evlat acısıyla?Siz Özcan'ın ailesinin durumunu görseniz dersiniz ki yazıklar olsun insanlığımıza!
Durun daha bitmedi.Olay pek tabi insan hakları derneğine yansıdı.Suç duyurusunda bulunuldu.Aslen azmettiricilerle birlikte altı kişi. ikisi azmettirici ve dördü özcana kurşun sıkan insanlar.Azmettiriciler değil ama diğer katillerin üçü yakalandı. 30 Ağustos'ta duruşması oldu. İkisi tutuksuz yargılanmak üzere salındı! Belki hiç ceza almayacaklar, Özcan öldüğüyle kalacak!Ve siz bu duruma tantana da diyebilirsiniz başka bir şey de!Ama üstü örtüldükçe yeni canlar alınacaktır ve bu canlardan biri birgün sizin yemeyip yedirdiğiniz,oğlunuz, kızınız, kardeşiniz olabilir.o zaman da bu konuyu unutmamanın insanlara yansıtıp insanları bilgilendirmenin adı tantana olur muydu?Mükemmel bir meslektaşınızı kaybettiniz.SİZİN DE BAŞINIZ SAĞ OLSUN!SAYGILAR!
Old 02-09-2006, 14:21   #29
olcar

Gerçekten çok üzüldüm.Ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.Umut ediyorum ki suçlular hakettikleri cezayı alacaklardır.
Old 02-09-2006, 23:21   #30
Av. Mehmet Çiçek

öncelikle sevenlerine ve tüm yakınlarına ve özellikle burada bu konuyu açan arkadaşlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.
Bu başlık altında hiç düşünmeden cevap yazan ve merhumun yanında arkadaşlarına saygısızlık edenler umarım başka bir olay sonucunda (kesinlikle yakınlarının ölümünü kastetmiyorum) aynı türden bir saygısızlığa maruz kalmazlar. Tanımadığınız bir insan bile olsa, birinin ölümü karşısında nasıl "tantana" diye bahsedilebilir kavrayamıyorum. tepkimin sert olmasının nedeni bu olabilir. bir kalp kırmak için söylemiyorum ama lütfen biraz saygılı olun. konunun açılmasına ve bu cevaplar yazılmasına karşı iseniz lütfen cevap yazmayın, cevap yazan insanların duyduğu acıya saygı duyun...
bende tanımıyorum merhumu ancak tekrar başsağlığı diliyorum geride kalanlara...
saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi