Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kadına tehdit/kusurlu bulunma ihtimali

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 18-04-2015, 12:36   #1
Konukx kişi

İnceleme kadına tehdit

Benim öğrenmek istediğim konu :
1- Birini savcılığa şikayet ederken facebook yada sms bilgileri ile gidilecek de ben karşımdaki kişiden kurtulmak için susturmak için ağır küfür ve hakaretler etmişim bunlarda savcılıkta görülecek. Bundan dolayı haklıyken haksız duruma düşüp daha büyük bir belaya kendimi atmış olurmuyum ?
2- Ben bekar 37 yaşında bir bayanım savcılık soruşturması ve sonuçlanması arasında geçen zamanda benden başka kimseye bu konuda iletişime geçilir yada rencide edilirmiyim ?
Şimdiden tşlrkr...
Old 18-04-2015, 17:53   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konukx kişi
Benim öğrenmek istediğim konu :
1- Birini savcılığa şikayet ederken facebook yada sms bilgileri ile gidilecek de ben karşımdaki kişiden kurtulmak için susturmak için ağır küfür ve hakaretler etmişim bunlarda savcılıkta görülecek. Bundan dolayı haklıyken haksız duruma düşüp daha büyük bir belaya kendimi atmış olurmuyum ?
2- Ben bekar 37 yaşında bir bayanım savcılık soruşturması ve sonuçlanması arasında geçen zamanda benden başka kimseye bu konuda iletişime geçilir yada rencide edilirmiyim ?
Şimdiden tşlrkr...

Merhaba
1.sorunuzu; siz karşıdaki kişiyi susturmak veya ondan kurtulmak için ona hakaret ettiğinizi bu yüzden suç işleyip işlemediğinizi sormaktasınız şeklinde anladım. Bu konuda Türk Ceza Yasasının 129.maddesi uygulanabilir.

Haksız fiil nedeniyle veya karşılıklı hakaret
(1) Hakaret suçunun haksız bir fiile tepki olarak işlenmesi halinde, verilecek ceza üçte birine kadar indirilebileceği gibi, ceza vermekten de vazgeçilebilir.

(2) Bu suçun, kasten yaralama suçuna tepki olarak işlenmesi halinde, kişiye ceza verilmez.

(3) Hakaret suçunun karşılıklı olarak işlenmesi halinde, olayın mahiyetine göre, taraflardan her ikisi veya biri hakkında verilecek ceza üçte birine kadar indirilebileceği gibi, ceza vermekten de vazgeçilebilir.

Bu madde içeriği sizin sorunuza cevap veriyor.

2. sorunuzda da; soruşturma evresinin gizli olup olmadığı hakkında endişe duymakta ve soruşturmadan başkalarının muttali olup olamayacağını sormaktasınız.
CMK 157.madde de soruşturmanın gizli olacağı belirtilmektedir.

SORUŞTURMANIN GİZLİLİĞİ

Madde 157 - (1) Kanunun başka hüküm koyduğu hâller saklı kalmak ve savunma haklarına zarar vermemek koşuluyla soruşturma evresindeki usul işlemleri gizlidir.

Bir avukattan yardım almanızı öneriyoruz. Kolay gelsin.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi