Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Ths Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi Projesi

Yanıt
Old 15-04-2007, 22:43   #1
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan Ths Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi Projesi

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi

Merhabalar

Hasta hakları konusunda adalete erişim oldukça zorluklar içermekte.Konunun özelliği olarak özel iletişim , ilke ve duyarlılık da gerekiyor.

Öncelikle hasta hakları konusunda bilginin yaygınlaştırılması,

Etkili hukuk yollarına başvurma olanakları,

Yasal başvurularda bir avukattan destek alma fikrinin güçlenmesi,

Mali yetersizlikte adli yardım başvurusu

gibi konularda danışanlara destek sağlamak için:

Çalışma grubunun gönüllüleri olarak bu konuda alanında ilk sanal hasta hakları destek merkezi oluşturma düşüncesine ne dersiniz?
Old 26-06-2007, 19:54   #2
Gülsün A. Aygörmez

Sayin Kayar,

bu proje hakkinda biraz daha ayrintili bilgi vermeniz mümkün mü? Özellikle, proje kapsaminda, "hakkinin ihlal edildigini iddia eden kisilerin mi" basvurulari degerlendirip, onlara destek saglanacak?

Saygilarimla
Gülsün Aygörmez
Old 26-06-2007, 20:02   #3
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Aygörmez

Önerdiğim projenin ilk kısmı :hasta hakları konusunda hakkı ihlal edilen kişilerin danışma, destek bilgiye ulaşma amaçlı soruları ile başvurabilecekleri bir sanal merkez oluşturmaktı.

Benzer bir uygulama Kadın Hakları Çalışma Grubu gerçekleştirmiş ve proje başarılı biçimde devam etmektedir.

Benzer desteğin hasta hakları bakımından hasta hakları çalışma grubu projesi olarak gerçekleştirilmesi oldukça yararlı olacaktır.

Bu proje süreklilik kazandığında yine çalışma grubu etkinliği olarak yüzyüze destek faaliyeti gerçekleştirmek amaçlanabilir.

Devamı, ne istiyorsak o olacaktır)

Saygılar
Old 26-06-2007, 21:49   #4
Gülsün A. Aygörmez

Sayin Yilmaz Kayar,

bence, oldukca yerinde ve bu tür kisiler icin oldukca yararli bir tasari. Ben de burdan, "sanal" elimden gelen destegi vermeye hazirim.

Calismalarinizda basarilar ve kolayliklar dilerim.

Saygilarimla
Gülsün Aygörmez
Old 19-07-2007, 16:18   #5
filorinalı 1

Varsayılan Sayın KAYAR;

Düşündüğünüz Projenin özellikle Anadolu insanı için önemi çok büyük. Hastane kapılarında; sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkından habersiz ve yoksun, bir soru sorduğunda bin azar işiten ve sözle bilgi hakkı olan insanlarımız. Bırakın bu insanların özgür seçim hakkını kullanmasını, onay hakkını, güvenliğini, gereksiz ağrı/acı ve sıkıntıdan sakınma hakkı ile şikayet ve tazminat haklarını kullanmasını bilmesini; sadece ve sadece hastanede kan var iken kan aramamasını sağlamak, gece yarısı serum için kapı kapı koşturmaması gerektiği bilincini vermek bile büyük katkı olacaktır. Hukuka uygun davranmayanın eyleminin cezasını çekmesi ile de elbette caydırıcı etki sağlanacak ve olumsuzluklar azaltılacaktır. Umarım proje hayata geçer.
Old 18-07-2009, 17:25   #6
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan Hsata Hakları Destek Merkezi

Hasta Hakları ve adalete ulaşım için ;yurttaşların soru sorabileceği Hasta Hakları Destek Merkezi projesi için çalışmalara başlıyoruz.

Nasıl yapabiliriz diyen üyelerimizin THS KAHDEM forumunu incelemelerini rica ediyorum.Gayet başarılı biçimde yürüyen benzer projeyi hasta hakları için de yapabiliriz .

Konu hakkında bilgilenmek isteyen katılımcılar sorularını yöneltir,zamanı uygun olan üyelerimiz de yanıtlar.

Yanıtlar biriktikçe diğer katılımcıların bazen soru sormasını gerektirmeyecek biçimde bir arşive dönüşür.

Yaşanan sorunlar bu alan sayesinde daha doğru gözlemlenebilir ve görüşler oluşturulabilir.

Temel haklar konusunda farkındalıklar ve ihlallerden korunma artar veya ihlal olduğunda adalete ulaşmaları için cesaretleri artar.

Hakların yaşanabilmesi ve adalete ulaşım için küçük ama anlamlı bir katkı sağlayabiliriz.

Haydi)
Old 20-07-2009, 22:43   #7
Doç. Dr. Özge Yücel

Elimden geldiğince, bilgim yettikçe katkıda bulunmaya hazırım.
Old 20-07-2009, 23:03   #8
Nur Deniz

Hasta Hakları Eğitimi aldım..

Sertifikam da var.

Benimde elimden bir şey gelirse yardım edebilirim.
Old 10-10-2009, 06:39   #9
murgan

Ben de varım, işlerim yoğun ama elinden gelen desteği veririm
Old 10-10-2009, 08:52   #10
Av.Nazlı Yolaç

Sayın Meslekdaşım, Habibe Hn.
Girişiminizden dolayı öncelikle sizi kutluyorum.
Destek için elimden geldiğince yarıdma ve katkıya hazırım.
Bn de varımmmmmm.
Old 10-10-2009, 11:56   #11
kağanulaş

Sayın Kayar öncelikle teşekkürler, iyi şeyler genelde birinin ilk ve doğru adımı atmasıyla başlıyor. Fırsat bulduğum ölçüde ben de destek olmak isterim.
Old 10-10-2009, 20:46   #12
avrupayakası

Evet hasta hakları da ülkemizde içler acısı durumda..Bunun geliştirilmesi için herkes elinden geleni yapmalı..
Old 10-10-2009, 22:13   #13
cansuck

Ben de elimden geldiğince katkıda bulunmaya hazırım!
Cansu ÇAKAN
Old 12-10-2009, 08:36   #14
av.pınar

öncelikle bu konudaki hassasiyet için sizi tebrik ediyorum.
Elimden geldiği ölçüde ben de yardıma hazırım
Old 13-10-2009, 13:32   #16
bağdat

Habibe Hanım Merhabalar;

Ben de bilgim, tecrübem, vaktim yettikçe bu çalışmaya katkı sağlamaya hazırım.

En az KAHDEM kadar başarılı bir proje olacağına inanıyorum.
Old 13-10-2009, 14:57   #17
Dr.Muhtar Çokar

Sayın Habibe Yılmaz Kayar,
Öncelikle girişiminiz için sizleri kutlarım. Bu sitenin Türk Hukuk Sitesi bünyesinde açılması hedeflere ulaşmayı kolaylaştıracaktır. Ben de tıp etiği alanında çalışan bir hekim olarak merkezin çalışmalarına destek vermek isterim.
Saygılarımla,
Dr. Muhtar Çokar
Old 15-10-2009, 15:34   #18
ttufek

Üstadım,
bu güzel proje fikriniz için tebrikler ve ülkemizdeki bir başka yaraya daha merhem olmak için ayırdığınız zaman ve emeğe teşekkürler.
Projeye benden hep destek tam destekk:-))
En gönüllü üyeniz olmayı vaad ediyorumm
Selamlarr.
Old 17-10-2009, 01:21   #19
Gülsün A. Aygörmez

Sayin Habibe Hanim,

öyle saniyorum ki, projenize üyelerden destek büyük, ne dersiniz artik somut bir adim atamamizin zamani gelmedi mi??? Siz yeter ki bize öncülük edip, "hadi" deyin... Ben hazirim

Saygilarimla
Gülsün A. Aygörmez
Old 17-10-2009, 17:08   #20
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan HASDEM Projesi

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Projesi başladı.

http://www.turkhukuksitesi.com/forumdisplay.php?f=101

Destek ve emek veren herkese teşekkürlerimizle

NOT:Alana yazılan sorular ve verilen yanıtlar bir süreliğine onaya tabi olacaktır.Bilginize
Old 17-10-2009, 20:04   #21
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Alıntı:
Bravo sevgili HASDEM!

Girisiminizle hepimizi - yillardir insan haklari ve demokrasi icin calisan bizleri - hem guclendirdiniz ve umit verdiniz, hem de son derece bosluk olan bir alanda faaliyete gectiniz.

Yurekten tesekkurler,

Pinar Ilkkaracan

Kadının İnsan Hakları - YENİ ÇÖZÜMLER
Women for Women's Human Rights (WWHR) - NEW WAYS

Yazanın izni ile alana taşınmıştır.
Old 18-10-2009, 12:44   #22
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
MERHABA,

HAYAD YONETİM KURULU,
www.turkhukuksitesi.com HASDEM Projesi'ne
Tam Destek Kararı Almıştır.

Proje'nin 26 Ekim, HASTA HAKLARI GÜNÜ'nde
başlayacak olması da oldukça önemli ve anlamlıdır....

Proje ve Karar Üyelerimize De Duyurulacaktır.

Herkesi, öncelikle, www.turkhukuksitesi.com a ÜYE olmaya davet ederiz....

Saygı ile...

Ü. Erdem
www.hayad.org.tr

Yazarın izni ile bu alana taşınmıştır.
Old 19-10-2009, 13:57   #23
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Üyelerimiz

Foruma sorular gelmeye başladı.THS'ye girdiğinizde HASDEM'e gözatmanızı rica edeceğim.
Old 16-03-2011, 14:54   #24
muratbatier

Varsayılan tebrikler

Çok güzel bir düşünce umarım hayata geçirirsiniz.Hastalar artık haklarını yavaşta olsa öğrenmeye başladılar vede bayağıda güzel hak arıyorlar doğrusu ben 2005 den beri hasta hakları kurul başkanıyım oradan biliyorum ki çokta hoşuma gidiyor kendimi başarılı sayıyorum bu konuda.yanlızca sorumluluklarından bi haberler şimdi bukonuda eğitim çalışmaları yapıyoruz.İşallah ilerde cokca konuşuruz bu ortamda .çalışmanızda başarılar dilerim .İyi sağlıklı günler olsun derim.Selamlarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi