Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Gezi, Tatil ve Eğlence Gezi rotaları, eğlence mekanları, tatil önerileri, otel tavsiyeleri ve gezi, tatil ve eğlenceye yönelik tüm sohbetler

Tatil Keyfi :)))

Yanıt
Old 25-07-2007, 17:45   #91
ecesaka

2 sene önce gittiğimde hiçbir sorun yoktu... Yani yandığını da duymadım... Gerçi kardeşim 1 Temmuz'da gitmişti, ağaç evlerle ilgili birşey söylemedi...
Old 25-07-2007, 17:50   #92
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan ecesaka
2 sene önce gittiğimde hiçbir sorun yoktu... Yani yandığını da duymadım... Gerçi kardeşim 1 Temmuz'da gitmişti, ağaç evlerle ilgili birşey söylemedi...

Geçen yaz gittiğimde de duruyordu. Daha sonra yandığını, gazeteden öğrenmiştim.
Old 25-07-2007, 18:18   #93
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan avpınar
Tatile eylül ayında çıkmayı planlıyorum ve nişanlımla olimposa gitmeyi düşünüyoruz. olimposta nereyi önerirsiniz, hangi pansiyonlar daha güzel??

Nursel Hanım'ın 33 No.lu mesajı ile benim 48 No.lu mesajımı bir okuyun isterseniz...Çıralı'ya gidebilirsiniz.

Saygılarımla
Old 25-07-2007, 18:38   #94
avfatihemir

Türkiyemizdeki tatil beldelerinin hepsi birbirinden güzel. Deniz keyfini de içine alacak tüm tatilciler için Egedeki bilinen tüm tatil merkezleri ile Antalya Kemeri özellikle tavsiye ederim. Çünkü orada yeşil ve mavinin tüm tonlarını görebilme imkanınız mevcut.Son 3 yıldır da favkalade güzel otel ve tatil köyleri yapıldı.
Benim diğer bir tavsiyem ise gittiniz yerde varsa mutlaka tekne turlarına katılmanız olacak. Bu turlarda hem o beldenin en güzel yerlerinde denize girme imkanı buluyor, hem de mükemmel koylarda gezmeyi bir arada yaşıyorsunuz.
Old 31-08-2007, 19:55   #95
YALÇIN ÖNDER

TEKNE TURLARI ?

Artık sorgulanmamalı mı? Sezonda hergün yüzlerce teknenin demir attığı o eski güzelim koylar nerede artık?

Çoğu kirlilikten mahvolmuş. En çok Marmaris'teki akvaryumu severdim. Pırıl pırıldı. Şimdi ise tam bir haval kırıklığı !.. Teknenin kaptanına da sordum, ne oldu böyle diye? Maalesef, dedi..

Maalesef tekne turlarını da sorgulamalıyız.

Sedir adasındaki kumlar azalıyor diye, plajı iple kapatmışlar. İpi geçince bekçi düdük çalıyor. Gerçekten çok azalmış.
Old 09-09-2007, 17:16   #96
Deniz İpek

Varsayılan kıbrıs

Tatil deyınce ılk aklıma gelen yer Kıbrıs nedense

Tarıhı buyuleyen bınalar kalaler ve eski evler gerçekten görülmeye değer..
zaten denizini anlatacak kelımeler bulamıyorum.
sankı okyanusun ortasında denize giriyorsunuz Magosa denizi masmavı ve cok temiz,bembeyaz kum,sıfır dalga ve nekadar uzaklaşırsanız uzaklaşın kıyıdan derinlık hiç değişmiyor

Gündüz tarih ve deniz; gece ise eğlencenin merkezi daha ne diyebilirim ki ;
gelin gezin görün yaşayın........

saygılar
Old 11-09-2007, 09:03   #97
üye18721

Bodrum da Bitez, Marmarisde Gökova,Fethiye....
Old 12-09-2007, 13:17   #98
Gülümse

Aslinda tam tatille cikma mevsimi geldi.. ozellikle guneye gitmenin zamani.. Okullar acildiktan sonra tum sahiller sizin
Old 17-01-2008, 13:41   #99
aysun nalbant

neden hep deniz güneş orman mehtap aranır? Gelin Pamukkale'ye pamuk görüntülü doğada gezinin.Bekliyoruz.
Old 23-01-2008, 14:51   #100
Academic

Tatil denilince aklıma sadece güneş, deniz, kum geliyor.
Old 23-01-2008, 17:18   #101
Gülümse

Hemen güney yarım küreye gidebiliriz... Orada mevsim yaz... Oradası kış olduğunda da memleketimize döneriz, ne dersiniz ?
Old 05-02-2008, 00:19   #102
Academic

Alıntı:
Yazan Gulumse
Hemen güney yarım küreye gidebiliriz... Orada mevsim yaz... Oradası kış olduğunda da memleketimize döneriz, ne dersiniz ?

Aslında çok uzağa gitmeye gerek yok. Ülkemiz 4 mevsimi aynı anda yaşayabilen cennet gibi bir ülke. Çok uzağa gitmeden biraz dişimizi sıkabiliriz sanırım

Deniz..Evet deniz olmadan tatilin tadı çıkmıyor sanki. İyot kokusu, yosun kokusu, dalga sesi, denizden gelen esinti olmadan tatil, tatil gibi olmuyor.
Old 23-04-2008, 12:16   #103
av.gunnursancak

Köyceğiz ve Dalyan'ı öneriyorum. Sakin, küçük, yeşili bol, deniz.. insanın kendisiyle kalması için mükemmel tatil yöreleridir. Bir çok tatil beldesine de çok yakın mesafededir.
Old 27-04-2008, 20:10   #104
caner87

cuma sabahtan pazar saat 18.00 e kadar üç gün dolu dolu gezdim. Nereleri mi?
Ürkmez'e kayımbabamlarla gittim.Babamın bel ağrılarını dindirmek için onu Karakoç kaplıcalarına attık. Gerçi şu an orasının işletmesi ile ilgili sorunları var ya el değiştirecek ya da satılığa çıkacak. Neyse konumuz Ürkmez'in muhteşem manzarası ve kaplıcaları. Muhteşemdi.
Sonra dönüşte seferihisar yolundan izmir e geldik ve yolda Teos'a uğradık. Teos kalesi ve arkasındaki piknik alanı muhteşem...
Yazlık hayalleri olanlar Ürkmez'i düşünebilir. Denizi de temiz, yemyeşil dağların eteklerinde dümdüz yemyeşil harika bir doğa , temiz hava, bisiklet sürmek, mangal yakmak bahçe ile uğraşmak serbest
ve yine döndük şehire geldik. Gürültü, duman kokusu ve kalabalık
Old 09-05-2008, 10:55   #105
Atahun

Varsayılan Ankara' dan Kastamonu - Ilgaz gezisi.

Ankaralı THS üyelerine duyurulur.

Ankara' dan Kastamonu Ilgaz Mountaın resort otel' e (5 yıldızlı) günübirlik gezi ;
Ulaşım ücretsiz. Yemek; 60 çeşit açık büfe sadece 15.00 YTL. ayrıca 0-6 yaş çocuk ücretsiz.

Evet, yanlış duymadınız... Bu kıyağımı da unutmayın.

İletişim ve detaylı bilgi : 468 01 48 - 468 01 19 (İsmail bey)

www.ilgazmountainresort.com.
Old 11-07-2008, 13:09   #106
seam

Varsayılan tatil önerileriniz...

arkadaşlar,sessiz ,serin huzurlu yeşillikler içinde devasa tesisler biçiminde değilde küçük işletmeler biçiminde olan ,denize de çok uzak olmayan deneyiminizin olduğu tavsiye edeceğiniz yerlerden bahseder misiniz?
Not:Tatile daha epey zaman var ama planlama yapma duygusu dahi rahatlatıyor
Old 11-07-2008, 23:46   #107
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan seam
arkadaşlar,sessiz ,serin huzurlu yeşillikler içinde devasa tesisler biçiminde değilde küçük işletmeler biçiminde olan ,denize de çok uzak olmayan deneyiminizin olduğu tavsiye edeceğiniz yerlerden bahseder misiniz?
Not:Tatile daha epey zaman var ama planlama yapma duygusu dahi rahatlatıyor

http://www.focantiquehotel.com ilginç gelebilir.
Old 23-07-2008, 11:57   #108
amon

merhabalar
ben karadenizi görmek istiyorum bunun içinde bu yıl karadeniz turlarına katılmayı planlıyorum . daha önce böyle bir tura katılan arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var . örneğim yanımıza almamız gerekenler ve dikkat edilmesi gerekenler vb. gibi detaylar.
Old 07-08-2008, 18:29   #109
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Admin
Mavi ve yeşilin en güzel kombinasyonu Türkiye'de bence sadece Marmaris'de var. Denizi Marmaris'den daha güzel bir yer bulabilirsiniz, daha yeşilini de bulmak mümkün ama bu iki faktörün ortalamasını aldığımızda, Marmaris'den iyisini bulmak biraz zor (bilen varsa lütfen bana da söyleyiniz).

Şu anda Marmaris İçmelerdeyim ve burasını hiç beğenmedim. 60 km uzaklıktaki Datça çok daha güzel.
Old 27-08-2008, 21:07   #111
Caglayan K.

Varsayılan Marmara Adası - Çınarlı köyü

Marmara Adası'nda Çınarlı köyünü, sakinlik, dinginlik, bakirlik içinde tatil geçirmek isteyenlere önerebilirim. Hele gün batımının kızıllığıyla denizin birleşmesinin insana verdiği huzuru, tatilden dönünce daha iyi anlıyor insan. Oradaki birçok şey geri dönünce daha anlamlı oluyor. Kendi küçük ama verdiği huzur büyük bir yer...
Old 09-11-2008, 22:45   #112
üye8180

Şarköyden sonra gelen Mürefte ve Hoşköy'ü tavsiye ederim. Yazın gelmesini iple çekiyorum desem yalan söylemiş olmam. Çanakkale boğazına yakın olduğundan deniz genellikle dalgalı. Sürekli bir esinti olduğundan, güney tatil yerlerinde hissedilen yazın kavurucu sıcaklığı ve sıkıntısı hissedilmiyor. Halkı çok sıcak ve mütevazi. Fiatlar inanılmaz uygun. Dondurmasının tadı hala damağımda. Yaz gibi güzel mevsim mi var ? Gel yaz gel...
Old 09-11-2008, 22:51   #113
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Yaz gibi güzel mevsim mi var ? Gel yaz gel...

Valla hazır yeni çıkıyoruz, bence öyle pek acele etmesin Kışın çalışmaktan daha güzeli var mı? Yaz ve iş, çile, kışınsa keyif. -Tabii bizim buralara kar yağmadığı için böyle konuşuyor da olabilirim -
Old 04-08-2009, 21:22   #114
yalcin3

Antalya'dan geliyorum bugün.Tatili özlemişim Akdeniz'in merkezinde,şehrin göbeğinde ve körfezinde denize girebilmek çok güzel ancak Antalya kendi ülkesinde aldığı üç beş kuruş maaşla burada krallar gibi yaşayan turistlerle dolmuş.
Old 19-04-2010, 13:27   #115
Gülümse

Hava ne soğuk ne de sıcak... Urfa, Mardin, Diyarbakır'ı görmenin tam zamanı...

Mardin ve Diyarbakır'ı daha önceden görmüştüm, Mardin'e özellikle eski Mardin'e hayran olmuştum ama hiç Urfa'yı görmemiştim.

Hey Urfa bekle beni, ben geliyorum.
Old 19-04-2010, 16:36   #116
av.sally

Sevgili kadim dostum
Buralara hele hele de urfalara kadar gelipte dibindeki antep'i gezmemek olmazGezmeden giderseniz hiç yakıştıramam doğrusu!!!Gelin misafirimiz olun ama sakın 23 Nisan'da bu dolaylarda olacağınızı söylemeyin çok üzülürüm çünkü ben o sıralarda sizin diyarlarda İstanbul'da olacağım(
Old 20-04-2010, 02:32   #117
Gülümse

Alıntı:
Yazan avsevil
Sevgili kadim dostum
Buralara hele hele de urfalara kadar gelipte dibindeki antep'i gezmemek olmazGezmeden giderseniz hiç yakıştıramam doğrusu!!!Gelin misafirimiz olun ama sakın 23 Nisan'da bu dolaylarda olacağınızı söylemeyin çok üzülürüm çünkü ben o sıralarda sizin diyarlarda İstanbul'da olacağım(

Sevgili dostum,

Davetiniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Bu gezi bir sene öncesinden iki hızlı turizmci dostum tarafından her dakkikası saniyesi ayarlı bir gezi olacak. Yani tarihlerden ve mekanlardan dışarı çıkmam imkansız... Neyse ki sevgili şehrim İstanbul'u size emanet ettiğim için içim huzurlu olacak... İşin açıkcası Saim beye bu konuda fazla güvenmiyorum...
Old 20-04-2010, 15:47   #118
Sarişeker

Alıntı:
Yazan Gülümse
Hava ne soğuk ne de sıcak... Urfa, Mardin, Diyarbakır'ı görmenin tam zamanı...

Mardin ve Diyarbakır'ı daha önceden görmüştüm, Mardin'e özellikle eski Mardin'e hayran olmuştum ama hiç Urfa'yı görmemiştim.

Hey Urfa bekle beni, ben geliyorum.

Gülümse hanım, merhabalar ben Diyarbakırdan sizi aramıştım. Avk. Ferda hanımın vasıtası ile yolunuz düşerse mutlaka beklerim. Sizi misafir etmek isterim.
Saygılar,
Old 27-04-2010, 14:18   #119
Esenyel

Eskişehir'e de bekleriz...Burada arabalar değil yayalar ön planda.sokak ve caddelerinde araba sesi duymadan ,elinizi kolunuzu sallaya sallaya saatlerce dolaşabilirsiniz..Porsuk kenarında çay içebilir,gondolla gezinti yapabilir , Odunpazarı tarihi evlerini,Cam Sanatları Müzesini,tarihi Atlı Han'ı görebilir hatta yeni yapılan Kent Park'ta denize bile girebilirsiniz...

Şehir Eskişehir'dir
Old 29-04-2010, 15:46   #120
REFERANS

Bugünlerde mardin'e gitmek istiyorum!!!!!! Bir arkadaşım gitti resimlerini görünce heveslendim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi