Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Taraf Tutan Hakim/ Kişisel İlişki Süresi/Çocuk İçin Nafaka/Uzman Görüşü/Hakimin Reddi

Konuyu Kilitleyin
Old 20-07-2013, 20:50   #1
2525

Varsayılan Taraf Tutan Hakim/ Kişisel İlişki Süresi/Çocuk İçin Nafaka/Uzman Görüşü/Hakimin Reddi

Merhabalar,
Öncelikle ilginize şimdiden çok teşekkür ederim. Çok detay yazamayacağım affınıza sığınarak.
Yeni açılmış bir boşanma davam var. (Çekişmeli boşanma davası) Davacı benim davalı eşim. Henüz bir yaşında bir çocuğum var. Tedbir nafakası (çocuk için) ve çocuğun baba ile görüş günü konusunda ara karar tesis edildi. Burada açıklayamam ama kendi avukatım ve tanıdığım avukat arkadaşlarım özellikle görüş günü ve saati konusunda alınan karara inanamadıklarını (çok sık aralıklarla ve uzun saatlerle) belirttiler. O kadar ki ben hayatımı görüşme günlerinin sıklığından dolayı yaşayamıyorum, çocuğumun psikolojisi de etkilendi bu durumdan. Nafaka da çocuğun ihtiyaçlarının beşte birini dahi karşılamıyor. Eşimin çay parası kadar bile değil. (Bu arada ben de çalışıyorum. Bu sebepten kendime nafaka talep etmemiştim.) Karara itiraz etsem de hiç bir değişiklik yapılmadı. Sözün özü hakimin taraf tuttuğu kanaatine vardıran kararlar var ve bu koşullarda adil bir yargılama süreci yaşayacağım konusunda ciddi şüphelerim var. Bu durumda ne yapabilirim, hakimi değiştirmek vs mümkün müdür? İnanın çok zor durumdayım. Yardımlarınızı esirgemediğiniz için çok teşekkür ederim.
Old 21-07-2013, 09:23   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1 yaşındaki çocukla baba arasında kurulacak kişisel ilişkinin ne kadar süre ve ne sıklıkla olacağı konusunda uzmandan görüş alınması uygun olacaktır.

2-Nafaka konusunda ihtiyaçlar,gelirler konusunda tüm evrakları sunarak her zaman talepte bulunabilirsiniz.

3-Hakimin tarafsız olmadığı konusunda kaygılarınız ciddi ve veriye dayalı ise yasal sürede ve gerekçeleri ile hakimin reddini talep etmeniz elbette mümkündür.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 21-07-2013, 11:23   #3
2525

Desteğiniz için çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar diliyorum
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi